Jaki olej?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
szymi81
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2011, o 21:21
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: seria
Lokalizacja: Katowice

Re: Jaki olej?

Post autor: szymi81 »

Ja w zeszłym tygodniu zalałem fuchs XTL i na razie jestem zadowolony - wydaje mi się, że klekot jest cichszy.
Obrazek

Moja kurka: http://goo.gl/6qIZv7

Sprzedam felgi: http://goo.gl/DmfXDJ
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej?

Post autor: Nematode »

yarun pisze:uffff a juz myslalem ze zaszkodzilem mojej Basce ;). Ale moze jednak wrocic do LL przy nastepnej wymianie? Ktorych oleji lepiej uzywac, zwyklch czy LL?
Myślę, że to nie specjalnie ma znaczenie jeśli będziesz wymieniał olej raz w roku lub co 15k km. Najważniejsze, aby olej spełniał normę jaką masz w instrukcji. Najprościej praktycznie dobierając olej jest wejść na stronę producenta i w większości jeśli nie na wszystkich stronach możesz wybrać konkretnie swoje auto, silnik i tryb przeglądów i dostaniesz na ekran rekomendowany olej danego producenta. Warto też mieć pewne źródło, bo zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy, którzy potrafią sprzedać w oryginalnie zapakowanych opakowaniach danej firmy olej, który wygląda dosłownie jak smoła.
szymi81 pisze:Ja w zeszłym tygodniu zalałem fuchs XTL i na razie jestem zadowolony - wydaje mi się, że klekot jest cichszy.
No olej ostatnio robi się coraz bardziej popularny. Ja też na jesień będę się zastanawiał czy właśnie Fuchsa nie zalać u siebie, konkretnie Fuchs TITAN GT1 PRO C-3 5W-30 (XTL-Technology).
Na pewno odpuszczę sobie Castrola, bo już od kilku osób słyszałem, że to porażka. Zresztą ostatnio jak byłem w ASO to mi kierownik serwisu powiedział, żebym omijał oleje Castrola szerokim łukiem. Są co prawda osoby, które używają tych olejów od dawna i robią na tym nawet pół miliona jednak u szwagra w pasku pod korkiem zbierał się dosłownie węgiel, a u mnie auto przykładowo sporo już łyknęło tego oleju.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Awatar użytkownika
yarun
Posty: 29
Rejestracja: 11 maja 2011, o 16:39
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Ipswich

Re: Jaki olej?

Post autor: yarun »

Koledzy co sądzicie o tym oleju - Mobil 1 Turbo Diesel 0W40 ? Zastanawiam się czy go zalać przy następnej wymianie.

Tu znajdziecie więcej informacji:

http://www.mobil.co.uk/UK-English-LCW/c ... -0w40.aspx#" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
yarun
Posty: 29
Rejestracja: 11 maja 2011, o 16:39
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Ipswich

Re: Jaki olej?

Post autor: yarun »

To znaczy że olej do dupy czy poprostu nie chce wam się pisać ? ;p
Awatar użytkownika
przemqo
Posty: 78
Rejestracja: 5 lip 2011, o 23:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Przemek
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jaki olej?

Post autor: przemqo »

Musisz nauczyc sie rozumiec oznaczenia oleju np co znaczy 10w40 ja nie pamietam, dlatego nie bede Ci tlumaczyl. Dodatkowo na kazdym oleju POWINNO BYC inne oznaczenie informujace o tym czy dany olej bardziej nadaje sie do diesla albo benzyniaka. w szkole tak mnie uczyli, ale kurwa nie pamietam nooooo poszukaj w necie, to musi tam byc
Awatar użytkownika
TFil
Posty: 148
Rejestracja: 21 maja 2011, o 19:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Jaki olej?

Post autor: TFil »

yarun pisze:To znaczy że olej do dupy czy poprostu nie chce wam się pisać ? ;p
Opis na stronie producenta super, ale trudno powiedzieć, czym udom olej naprawdę się różni od innych. Ja się do dyskusji o olejach nie nadaję, bo myślę, że każdy olej w miarę znanego producenta, który spełnia konkretną normę, jest ok :-)
Awatar użytkownika
yarun
Posty: 29
Rejestracja: 11 maja 2011, o 16:39
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Ipswich

Re: Jaki olej?

Post autor: yarun »

przemqo pisze:Musisz nauczyc sie rozumiec oznaczenia oleju np co znaczy 10w40 ja nie pamietam, dlatego nie bede Ci tlumaczyl. Dodatkowo na kazdym oleju POWINNO BYC inne oznaczenie informujace o tym czy dany olej bardziej nadaje sie do diesla albo benzyniaka. w szkole tak mnie uczyli, ale kurwa nie pamietam nooooo poszukaj w necie, to musi tam byc
Rozumiem te oznaczenia. Jesli chcesz to nawet moge Ci to wytlumaczycz :). I te magiczne oznaczenia czy do benzyny czt diesla tez z reguly sa latwo widoczne ;). Bardziej mi chodzilo o firme Mobil...
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Jaki olej?

Post autor: Misiek Fisiek »

Ja zdaje się lałem Mobil 1 5w40 do 2.5 TDI i nic złego się nie działo. Wg mnie jeśli lejesz full syntetyk polecany przez producenta to nic nie powinno się wydarzyć (w szczególności nie powinny się powycierać wałki rozrządu). A czy jest to Mobil, Castrol czy Motul to mało istotne tak długo jak produkt oryginalny.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
przemqo
Posty: 78
Rejestracja: 5 lip 2011, o 23:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Przemek
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jaki olej?

Post autor: przemqo »

Mi do hondy odradzili castrola, bo cos tam cos tam, sprzedawca polecil olej petronas i... dziala, od wymiany do wymiany.
w volkswagenie leja chyba tylko castrola, wiec i do skody zalej tez castrola. a te walki w 2.5 i tak sie wytra i tak chyba, jesli lales od poczatku syntetyk to dalej lej syntetyk, jak pol to pol, ale nigdy nie nalewaj na olej gorszy - lepszy, ale to wiesz raczej:) spróbuj zalac ten long life, moze bedzie najlepszy
Awatar użytkownika
yarun
Posty: 29
Rejestracja: 11 maja 2011, o 16:39
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Ipswich

Re: Jaki olej?

Post autor: yarun »

Ponoc poprawili jednostki 2.5 tdi po 2003 i nie ma juz problemu z walkami. Jedynie co pada na 100% w tym silniku to pompa wtryskowa.
Chyba zaleje tego mobila i sam przetestuje. Dam znac czy poczulem jakas roznice ...

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Jaki olej?

Post autor: Misiek Fisiek »

yarun pisze:Ponoc poprawili jednostki 2.5 tdi po 2003 i nie ma juz problemu z walkami. Jedynie co pada na 100% w tym silniku to pompa wtryskowa.
Chyba zaleje tego mobila i sam przetestuje. Dam znac czy poczulem jakas roznice ...

Pozdrawiam !
Też słyszałem, że poprawili ale nie wiem jaki masz rocznik. Ale chyba faktycznie problem dotyczył głównie samochodów Audi - 2.5 TDI w superbie to rozsądna opcja na auto używane z przyzwoitą dynamiką. A pompa podobno pada z uwagi na to że ludzie nie wymieniają filtrów paliwa. A nie wymieniają bo nie każdy potrafi to zrobić tak, żeby nic się nie zapowietrzyło.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
yarun
Posty: 29
Rejestracja: 11 maja 2011, o 16:39
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Ipswich

Re: Jaki olej?

Post autor: yarun »

Jak nie umieja to niech podjada do warsztatu hehe. Ja w swoim wymienilem odrazu i do tego leje mu najlepsze paliwko 8-)
wysiolbn
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2011, o 11:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki olej?

Post autor: wysiolbn »

Mam takie pytanie zakupiłem superba i nie wiem co było zalane poprzednio a chciałem dolać wymienić olej ? Co najlepiej zalać aby nie uszkodzić silnika , przebieg 240 tys 1.9 Tdi 130 KM Superbik

Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
yarun
Posty: 29
Rejestracja: 11 maja 2011, o 16:39
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Ipswich

Re: Jaki olej?

Post autor: yarun »

Napewno pełen syntetyk. Sprawdz norme oleju w instrukcji i dolej sobie. Przy wymianie to juz mozesz lac co chcesz jesli norma sie zgadza i jest pelnym syntetykiem. Pamietaj zeby nie lac byleczego poniewaz Twoj silniczek jest wrazliwy na olej a dokladniej chodzi o pompowtryski. Ja lalem wczesniej castrola ale po przeanalizowaniu wlasciwosci olejow kilku marek zdecydowalem sie na mobil iz ma najwieksza lepkosc i najwyzszy wspolczynnik TBN (wl. czyszczace) wiec jak wylatam castrola zaleje mobilka i przy nim zostane.
jumar58
Posty: 5
Rejestracja: 2 sie 2011, o 13:39
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Jurek
Lokalizacja: Warszawa\Węgrów

Re: Jaki olej?

Post autor: jumar58 »

Mobil-1 5W30 - raz na 15000km.
Superb 1.9TDI AWX 130KM 2002r.
ODPOWIEDZ