Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 24 cze 2018, o 08:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

Szczeg贸艂owy regulamin dzia艂u znajduje si臋 tutaj: link

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 1408 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 12 maja 2018, o 22:56 

Do艂膮czy艂(a): 26 lut 2010, o 19:58
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
przemoka napisa艂(a):
Fokken hell, kura mi si臋 ju偶 o nowy olej upomina. Chyba kupi臋 tego Millersa

Mo偶e lepiej wla膰 jaki艣 syntetyk ni偶 艂adowa膰 tego minera艂a wysoko mar偶owego?

PANIE W艁ADZO, MA PAN RACJ臉, NIESTETY ZDARZY艁O MI SI臉 PRZEKROCZY膯 PR臉DKO艢膯, ZDAJ臉 SOBIE SPRAW臉 Z TEGO, 呕E BY艁O TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, 呕E NARAZI艁EM INNYCH UCZESTNIK脫W RUCHU NA NIEBEZPIECZE艃STWO ALE ... JECHA艁EM SZYBKO, GDY呕 LUBI臉 ZAPIERDALA膯...

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 13 maja 2018, o 12:10 

Do艂膮czy艂(a): 24 lip 2016, o 10:29
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: jeszcze 280 KM
Sebastian_M26 napisa艂(a):

Kurcz臋, naprawd臋 nie znam si臋 na tym. Jeszcze ponad tydzie艅 temu mia艂em zamiar jecha膰 do ASO Zasady, 偶eby si臋 zaj臋li furmank膮, ale po lekturze niniejszego w膮tku szczerze odechcia艂o mi si臋 pozwoli膰 im wla膰 to co maj膮 w zwyczaju wlewa膰. Widz臋, 偶e nawet na oleju do silnika idzie profesur臋 zrobi膰 (nie wspominaj膮c o doktoryzowaniu si臋), ale ja w tej materii jestem kompletnym laikiem i nie mam poj臋cia o tym, co dla tych moich 280 koni by艂oby najlepszym rozwi膮zaniem.

G贸ra

PostNapisane: 13 maja 2018, o 13:30 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Bo ASO musi w ciula lecie膰, 偶eby si臋 utrzyma膰 ( wierz mi, 偶e nie tylko w Polsce symuluj膮 naprawy).

G贸ra

PostNapisane: 13 maja 2018, o 18:16 

Do艂膮czy艂(a): 3 sty 2015, o 15:34
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
przemoka napisa艂(a):

co ty pieprzysz Sebastian_M26?

Millers Oils XF Longlife 0W40 to najwy偶szej jako艣ci, w pe艂ni syntetyczny olej silnikowy przeznaczony do silnik贸w benzynowych i Diesel.

G贸ra

PostNapisane: 13 maja 2018, o 18:46 

Do艂膮czy艂(a): 26 lut 2010, o 19:58
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
skipper napisa艂(a):
przemoka napisa艂(a):

co ty pieprzysz Sebastian_M26?

w pe艂ni syntetyczny

:D :D :D

PANIE W艁ADZO, MA PAN RACJ臉, NIESTETY ZDARZY艁O MI SI臉 PRZEKROCZY膯 PR臉DKO艢膯, ZDAJ臉 SOBIE SPRAW臉 Z TEGO, 呕E BY艁O TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, 呕E NARAZI艁EM INNYCH UCZESTNIK脫W RUCHU NA NIEBEZPIECZE艃STWO ALE ... JECHA艁EM SZYBKO, GDY呕 LUBI臉 ZAPIERDALA膯...

G贸ra

PostNapisane: 13 maja 2018, o 19:50 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2017, o 22:28
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
15k to jak robisz tylko trasy, przy je藕dzie mieszanej ja bym zmienia艂 do 10k, a jak tylko miasto to 7k

G贸ra

PostNapisane: 13 maja 2018, o 22:52 

Imi臋: Tomasz
Do艂膮czy艂(a): 16 sie 2017, o 14:18
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
xtremesystems napisa艂(a):
tomek evo napisa艂(a):
U mnie mo偶e Penrite b臋dzie ju偶 w pi膮tek. Millers jest w zasadzie na bie偶膮co a Ravenol przyjedzie w przysz艂ym tygodniu wiec jak co艣 to zapraszam i oczywi艣cie b臋dzie jaki艣 ma艂y rabat. Ka偶dy z tych 3 olej贸w b臋dzie bardzo dobrym wyborem. Z dotychczasowych do艣wiadcze艅 z 2.0 TSI w kilku mocniejszych autach (nieseryjnych) najlepsze wra偶enie robi Millers.

znaczy w czym dokladnie jest lepszy od pozosta艂ych dw贸ch ?

Ni偶sza temperatura oleju a reszta to subiektywne wra偶enia testuj膮cych. Penrite 0W40 jest ju偶 na granicy 0W50 czy 5W50 a XF longlife 0W40 jest bardziej "lekko-bie偶ny".

G贸ra

PostNapisane: 13 maja 2018, o 23:09 

CrocodileReggae napisa艂(a):
A ja kilka dni temu do aso na serwis 30tkm z superbem cjx 2.0tsi 280KM pojecha艂em... ze swoim motulem 5w30... a na to go艣膰 偶e teraz do tego silnika zalewaj膮 0w20 509.00.
Kaza艂em wla膰 to co przywioz艂em... norma 507.00.
Ale niech kto艣 mi powie... WTF?

Ma kto艣 do艣wiadczenie w 2.0tsi z tym 509.00?

Z tego co wiem to co najmniej od marca 2017 do niekt贸rych silnik贸w VAG zalewany jest 0W20 ale dotyczy to g艂贸wnie silnik贸w 1.4 TSI i teraz 1.5 TSI. Od kiedy (i czy faktycznie) zalewaj膮 0W20 do 1.8 i 2.0 TSI to dok艂adnie nie wiadomo ale w wi臋kszo艣ci przypadk贸w jest mo偶liwo艣膰 zastosowania oleju spe艂niaj膮cego 504/507 zamiast 508/509 (te偶 dok艂adnie nie wiadomo bo sytuacja zmienia si臋 'dynamicznie" i to co by艂o aktualne w 2017 roku w instrukcji ju偶 mo偶e nie obowi膮zywa膰 a ASO niewiele na ten temat wie a ju偶 co lej膮 w fabryce to nic nie wiedz膮).
Generalnie olej 0W20 z norma 508/509 ze wzgl臋du na wymogi tej normy musi by膰 w bardzo du偶ym stopniu (m贸wi si臋 o min. 50% ale s艂ysza艂em nawet o tym, 偶e mo偶e by膰 nawet do 90%) oparty na bazie olejowej PAO i to jest z pewno艣ci膮 dobra wiadomo艣膰. Norma jest bardzo restrykcyjna i oczywi艣cie mocno nastawiona na ekologi臋 ale generalnie pakiet dodatk贸w wyglada podobnie jak te najnowsze pakiety pod norm臋 504/507 wi臋c pod tym wzgl臋dem r贸wnie偶 nie jest 藕le.
Problemem (moim zdaniem) mo偶e by膰 spadek lepko艣ci (ka偶dy olej kiedy艣 degraduje i spada jego lepko艣膰) bo jak poleci z 5W40 na 5W30 to lepko艣膰 nie jest jeszcze super niska ale jak poleci z 0W20 na 0W15 czy 0W10? Moim zdaniem nie nale偶y ba膰 si臋 niskich lepko艣ci tylko nale偶y podej艣膰 z rozwag膮 do tematu bo jak wie艣膰 gminna niesie we flotach ju偶 s膮 problemy i zdarzaj膮 si臋 zatarcia (plotki tylko ale ju偶 z kilku 藕r贸de艂).
Do 1.8 i 2.0 TSI polecam najbardziej 0W40 i te silniki konstrukcyjnie (najprawdopodobniej) si臋 puki co nic nie zmieni艂y i nic nie uzasadnia aby nagle la膰 0W20 z now膮 norm膮. Co innego 1.5 TSI, kt贸ry konstrukcyjnie jest zaprojektowany pod ni偶sz膮 lepko艣膰.
Temat jest rozwojowy i b臋dzie wraca艂.

G贸ra

PostNapisane: 13 maja 2018, o 23:12 

przemoka napisa艂(a):
Fokken hell, kura mi si臋 ju偶 o nowy olej upomina. Chyba kupi臋 tego Millersa XF Longlife 0W40, bo Penrite'a nigdzie nie widz臋. A swoj膮 drog膮 zaskakuje mnie, 偶e teraz te oleje robi膮 jako longlife. Dobrze kombinuj臋, 偶eby nie patrze膰 na to oznaczenie Long Life, tylko wymienia膰 co roku lub co 15 k km?

Longlife to generalnie nie olej tylko tryb wymiany oleju (wyd艂u偶ony). To, 偶e pisze longlife to 艣wiadczy tylko o tym, ze olej mo偶e by膰 wymieniany w tym trybie i w przypadku Millersa to bym na to nawet nie patrzy艂. Olej wymieniamy co max 15 tys. w "normalnych" warunkach.

G贸ra

PostNapisane: 13 maja 2018, o 23:13 

przemoka napisa艂(a):

XF longlife OW40 nie jest minera艂em wysoko mar偶owym.

G贸ra

PostNapisane: 14 maja 2018, o 08:12 

Do艂膮czy艂(a): 17 sie 2011, o 06:19
Samoch贸d: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
ja za cholere nie wierze w millersa . masz jakies kwity ze ten olej jest ok (porzadne SDS i testy)
millers bardzo malo ujawnia (robi膮c atmosfere ukrywania zajebistosci formu艂y) a tak naprawde chodzi o to zeby klient nie wiedzial za co p艂aci +50% ceny normalnego oleju

G贸ra

PostNapisane: 14 maja 2018, o 09:39 

To cz臋sta praktyka i dotyczy wielu producent贸w nie tylko Millersa. Znajomy kiedy艣 robi艂 VOA tego oleju ale nie wiem czy b臋dzie sk艂onny si臋 podzieli膰 to raz a dwa to aby lepiej zbada膰 baz臋 trzeba by zrobi膰 widmo a to ju偶 kosztuje. XF longlife 0W40 jest na innej bazie ni偶 EE longlife c3 5W30 czy EE longlife 5W40.
Millers moim zdaniem naprawd臋 broni si臋 jako艣ci膮 i znam mn贸stwo takich przypadk贸w, gdzie oleje tej marki dawa艂y rad臋 w przeciwie艅stwie do wielu olej贸w znanych marek lub marek maj膮cych niegdy艣 status najlepszych. Te p艂acenie +50% ceny to bardziej dotyczy w艂a艣nie popularnych olej贸w znanych marek bo czasami za mniejsze pieni膮dze mo偶na znale藕膰 lepsze produkty i w niekt贸rych przypadkach to nie wiadomo za co p艂acimy bo jako艣膰 co najwy偶ej 艣rednia a cena wysoka. Ale marka znana i reklamowana przez znanych ludzi.

G贸ra

PostNapisane: 14 maja 2018, o 10:38 

Do艂膮czy艂(a): 17 sie 2011, o 06:19
Samoch贸d: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
nie zgodze sie z tym. penrite bez problemu pokazuje sds ale jest sie czym pochwalic. rave z kolei dla mnie nielogicznie postepuje majac w formule najwiecej pao i chroniac SDS

w sumie to wiekszosc pokazuje sds bez wiekszych mecyji

G贸ra

PostNapisane: 14 maja 2018, o 14:05 

Penrite tak ale Ravenol robi cyrki og贸lnie bo nawet nie chc膮 aby by艂y pokazane niezale偶ne badania. Karty Motula to te偶 osobny temat. Ilo艣膰 danych przekazywanych przez producent贸w jest cz臋sto do艣膰 uboga. Cz臋sto nie podaj膮 wielu parametr贸w jak Noack czy TBN albo dany parametr okre艣laj膮 > czy < co daje szerokie spektrum mo偶liwo艣ci. Anglicy s膮 z natury zachowawczy i r贸wnie偶 z tego powodu niech臋膰 do ods艂aniania zbyt wielu rzeczy.

G贸ra

PostNapisane: 14 maja 2018, o 14:12 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
milersa u mnie tez nie ma kufa......znaczy jest 5w50 lub 5w30 i motul0w40....ch wie co teraz wybra膰 a jutro zmiana...2 tyg na penrite czeka艂em eeehhhh jebana polsza /:(

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 1408 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: