GAZU! - Do ilu kręcicie?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
Koksu_klb
Posty: 41
Rejestracja: 16 paź 2018, o 12:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

GAZU! - Do ilu kręcicie?

Post autor: Koksu_klb »

Cześć,
Jestem ciekaw waszego podejścia do dynamicznej jazdy. Na początku podzielę się swoim odczuciem.

Czuję niemal fizyczny ból kiedy wskazówka obrotomierza przekracza 3000 obrotów. Siada mi na banie przeświadczenie, że zaraz coś dupnie. Jednocześnie mając świadomość bardzo dobrego stanu pojazdu. Nie wiem skąd się to bierze, może odpowiedzi powinienem szukać na kozetce, a nie na forum :D , a być może dlatego, że w domu rodzinnym nigdy nie było auta za więcej niż 15000 PLN i ojciec jeździł baaardzo spokojnie. Prawko mam od kilku lat, fan motoryzacji ze mnie nijaki a superb jest moim drugim autem. Nie miałem "gruzu" do katowania i nie znam limitów...

Dziś kolega przewiózł mnie swoją 911 turbo S z 2010 i jak zobaczyłem, że w trybie sport+ jedziemy 80 na dwójce i skrzynia zmienia bieg dopiero na czerwonym polu to przypomniałem sobie moją "blokadę" na 3000 obrotów. Oczywiście mam świadomość jakim autem jechałem i nie porównuję go do naszych samochodów. Po prostu jechaliśmy do odcinku i nic nie buchło :)

Jak macie chwilę to opiszcie tu swoje doświadczenia.
Pozdrawiam
wartek
Posty: 36
Rejestracja: 4 paź 2020, o 18:34
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: GAZU! - Do ilu kręcicie?

Post autor: wartek »

Każda kura z dsg sama zmienia bieg dopiero na czerwonym polu jeśli masz wciśnięty gaz do końca :)
Też kiedyś miałem taką blokadę, pewnie podobnie po doświadczeniach z dzieciństwa, chociaż dalej cos zostało, jak wyprzedzam zwykle manetka sam wbijam kolejny przy ok. 5000obr
West
Posty: 186
Rejestracja: 30 lis 2016, o 11:03
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: GAZU! - Do ilu kręcicie?

Post autor: West »

Ja mam podobnie tylko większą uwagę przywiązuję do temperatury oleju. Zasada prosta zimny olej jazda emerycka, gorący olej to może i być czerwone pole, zależnie od potrzeb ;-)
PabloLG
Posty: 88
Rejestracja: 23 mar 2019, o 19:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Paweł
Lokalizacja: Chodziez (Weida De)

Re: GAZU! - Do ilu kręcicie?

Post autor: PabloLG »

Ogolnie jade na codzien do 3 i zmiana gdy zimny. Ale jak juz widze olej nagrzany a warunki sprzyjaja no to krece wyzej a wrazie potrzeby i do 4 tys z malym hakiem wiecej nie ma sensu w dieslu mysle. Poprzednim sharanem jazda w ten sam sposob na obrotomierzu minimum 1800 obrotow. Prawie 300 nalotu i silniczek jak zegarek. Zmiana oleju max 12 tys km. No i na oleju nie oszczedzam i mysle ze nic zlego sie nie przytrafi
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: GAZU! - Do ilu kręcicie?

Post autor: oolsztyniak »

Przy benzynie to pal licho ale przy dieslu to po roku zabiłbyś motor. Smalec z recyrkulacji skutecznie by ją zakleił włącznie z turbiną i kolektorem
Sepek
Posty: 110
Rejestracja: 27 wrz 2019, o 23:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Re: GAZU! - Do ilu kręcicie?

Post autor: Sepek »

Kupiłem samochód z silnikiem który kręci się do 7 tysięcy. Jak jest zimny to 3-3,5 tysiąca obrotów ,a jak ciepły to jak można oraz droga na to pozwala to kręcę go do końca :) Korzystam z tego co kupiłem.
Awatar użytkownika
Koksu_klb
Posty: 41
Rejestracja: 16 paź 2018, o 12:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: GAZU! - Do ilu kręcicie?

Post autor: Koksu_klb »

Dzięki Panowie za wpisy. Coś tam depnę :D
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: GAZU! - Do ilu kręcicie?

Post autor: oolsztyniak »

Daj mu daj mu :)
ODPOWIEDZ