Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 11 gru 2018, o 23:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

Szczeg贸艂owy regulamin dzia艂u znajduje si臋 tutaj: link

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 212 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 22 lut 2015, o 15:29 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Do Monachium bedzie mia艂 z 600 km conajmniej :)

#stayPremium :)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 22 lut 2015, o 17:57 

Imi臋: Jarek
Do艂膮czy艂(a): 3 maja 2013, o 20:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
No to co. Ja 1000. :D . Diagnostyk臋 uk艂adu ch艂odzenia b臋dzie mia艂 gratis. :lol:

G贸ra

PostNapisane: 23 lut 2015, o 20:25 

Do艂膮czy艂(a): 29 wrz 2014, o 21:14
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
No do Monachium ponad 600.
Jarkow, Mej - ale ja na Slazakow, mechanikow i ASO juz dawno psioczylem;)
A tak na serio, to wiesz, ja chcialbym, ze jak oddaje auto do autoryzowanego serwisu, to zajmuja sie nim ludzie, ktorzy znaja je na wylot, a nie jak malpa, wymieniaja jedna czesc po drugiej, a zapytani o istote oroblemu, zaczynaja dukac, i szukac nieporadnie czegos w etce.
Zamowilem te czesc dzisiaj. Byl inny sprzedawca, ktory poinformowal mnie, ze zwrotow nie uwzgledniaja, ale nie ze wzgledu na zbyt niska wartosc (tak jak w sobote mowil inny sprzedawca) ale ze wzgledu, ze to czesc elektryczna/elektroniczna. Choc zachidze w glowe i nie wiem, jakim cudem spelnione sa te warunki. No ale przestalem juz zadawac pytania.
Aha, pisalem juz w innym temaciew ale co tam - chipsa nie dostane z powrotem, bo nie da sie go wgrac. Trzeba wszystki robic od nowa. Nie wiem czy chce mi sie 2 i pol klocka placic za chipa. Choc z drugiej strony - to i tak nie taka chujnia jak placic 1,2 klocka za nic..
Chcialem zapytac o gotowce z allegro za 2-3 stowki ,ale pewnie zostal bym zbesztany.

G贸ra

PostNapisane: 1 mar 2015, o 11:07 

Z serii "niedzlenych dobrych nowin ukladu chlodzenia":
Wczoraj wieczorem wsiadam do auta, a tu komunikat o niskim poziomie plynu chlodniczego - zagladam, i fajtycznie, tak aby aby w tym zbiorniku.
Od poczatku uzywtkowania auta, zawsze bylo max - przed czy po jazdzie. Dlatego dolalem wody destylowanej do polowy miarki. Zrobilem 10 kilometrow i auto odstawilem na noc. Rano schodze, a w zbiorniczku stan troche ponad max. Zadnych wyciekow nie zaobserwowalem (wczoraj bylo juz za ciemno zeby popatrzec) - po 20 minutach jazdy w miescie 89 stopni. Autostrada, krotko, 89 stopni.
Nie wiem czy to znowu efekt tego czarodzieja, ktory "robil" mi ostatnio auto, czy moze dopiero teraz, po zmianie termostatu (dokladnie w Sylwestra) silnik "zassal" caly potrzebny plyn.

Foto podgladowe - dla mnie to ewidentnie nie 90 stopni, wiec silnik nadal pozostaje niedogrzany.

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 1 mar 2015, o 13:39 

呕eby uk艂ad si臋 ca艂kowicie odpowietrzy艂, silnik musi uzyska膰 temp. potrzebn膮 do otworzenia si臋 termostatu. Temp. na zewn膮trz s膮 coraz wy偶sze, wi臋c i silnik b臋dzie 艂atwiej si臋 nagrzewa艂. Do jesieni b臋dziesz mia艂 spok贸j :D . Masz zamiar wymieni膰 ten termostat przy DSG, czy zostawiasz to w spokoju?

G贸ra

PostNapisane: 1 mar 2015, o 14:49 

No zamiar mam. Sama czesc woze ze soba od tygodnia, ale nie mam czasu jechac do mechanika bo zawsze cos mi wyskakuje do zalatwienia. Ale mysle, ze sroda-czwartek powinienem dac rade.

G贸ra

PostNapisane: 12 mar 2015, o 23:53 

Maly apdejt sytuacji:
W miedzyczasie bylem u tego mechanika. Stanelo na tym, ze bezplatnie wymieni te czesc (ktorej niby mialo nie byc - nawet w ASO VW mu tak powiedzieli LOL)
Mial dzwonic do wtorku odnosnie umowienia sie na wizyte - dzisiaj (czwartek) postanowilem zajechac i sprawdzic, co zajebioscie waznego go powstrzymalo, przed zadzwonieniem do mnie, celem powiedzenia przyjedz/wyrywaj pan.
Okazalo sie, ze byl ponownie w ASO VW (nie jestem w stanie zrozumiec, po kiego jezdzi do VW a nie do Skody, ale co ja tam wiem...) i ponownie mi mowi, ze tej czesci nie ma u mnie, i skad w ogole mam taka informacje. Pokazal ladny wydruk z Etki (chyba z 6 stron) mowiac, ze rozmawial z innym magikiem, i zasugerowal mu, ze gdzies jest drugi czujnik, lktory moze byc jszkodzony, ale jeszcze nie wie gdzie on dokladnie jest. Powiedzialem mu, zeby w spokoju zostawil czujniki, tylko wymienil, te czesc, ktora mu przywiozlem - w tym celu jednak, bedzie musial udac sie do ASO (VW oczywiscie - nie SKody), zeby mu powiedzieli, gdzie ta czesc sie znajduje.
Ogolnie jak to pisze, to wydaje mi sie to dosc abstrakcyjne, a co dopiero, jesli Wam to ktos opowiada - pewnie trudno uwierzyc - ale tak to jest, jak sie robi zawod w zetce i naprawia Zastavy, a potem przyjezdza do Rzeszy i probuje wymieniac uszczelki pod termostatem, celem usuniecia usterki niedogrzanego silnika w nowoczesnym dizlu...
O bajkach, ktore mi opowiadal, pisac nie bede, ale jako bonus, dzisiaj jeszcze zszedl prawie caly plyn chlodnicy - plama byla w tym miejscu, gdzie wczesniej cos grzebal/wymienial/odnawoal/dokrecal/odprawial modly/hipnotyzowal...
I prosba na koniec do Jarka (i kazdego obeznanego) - gdzie dokladnie jest ten termostat? Musze po prostu tam jechac i pokazac tej 艂uce jebanej paluchem co ma zrobic, bo jak tego nie zrobie, to bede tak jezdzil do usranej smierci.

G贸ra

PostNapisane: 13 mar 2015, o 06:46 

Po jakiego uja ty tam nadal je藕dzisz ?

G贸ra

PostNapisane: 13 mar 2015, o 07:37 

Do艂膮czy艂(a): 3 lut 2013, o 21:24
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Prawnikiem postrasz to zaraz wszystko si臋 wyprostuje ;).

Ale powa偶nie, nie zazdroszcz臋 takich akcji!

powiedzie ciebie ku szcz臋艣ciu
Kult "Kesitszen kepet onmagarol"

G贸ra

PostNapisane: 13 mar 2015, o 10:29 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Jestem tego samego zdania co Whity, odpu艣膰 sobie go艣cia, bo skoro musi si臋 zapyta膰, gdzie ta cz臋艣膰 jest to niez艂y magik z niego. Nie m贸wi膮c o jakiejkolwiek wiedzy odno艣nie wymiany jej.

G贸ra

PostNapisane: 13 mar 2015, o 11:02 

No teraz jak ju偶 ma dwie rzeczy do zrobienia to niech robi bo wydawa膰 znowu papier za co艣 co dawno powinno by艂o by膰 zrobione, nie mam zamiaru.
Dlatego pyta艂em, gdzie dok艂adnie jest ta cz臋艣膰. Wtedy m贸g艂bym jecha膰 do niego, z艂apa膰 za mord臋 i wsadzi膰 j膮 obok tej cz臋艣ci.

G贸ra

PostNapisane: 13 mar 2015, o 13:22 

W moim po艣cie na str. 9 tego w膮tku napisa艂em dok艂adnie gdzie on si臋 znajduje. Po zdj臋ciu obudowy filtra powietrza (ca艂ej, a nie tylko g贸rnej cz臋艣ci kt贸r膮 si臋 zdejmuje do wymiany filtra) zobaczysz skrzyni臋 bieg贸w (to takie co艣 przykr臋cone do silnika, silnik jest bardziej po prawej, a skrzynia po lewej, po stronie kierowcy. Do g贸rnej cz臋艣ci skrzyni przykr臋cona jest ch艂odniczka oleju DSG i od niej id膮 dwa w臋偶e wodne. Na jednym z nich jest s艂ynny regulator/termostat. To 偶e tw贸j "mechanik" biega艂 do ASO VW, niczego nie zmienia. Tam s膮 identyczne silniki i identyczne regulatory. Po po艂udniu jak b臋d臋 w domu to napisze gdzie dok艂adnie w Etce ma tego szuka膰, skoro nie m贸g艂 znale藕膰.

G贸ra

PostNapisane: 13 mar 2015, o 13:55 

Ale on pewnie etki nie ma

G贸ra

PostNapisane: 13 mar 2015, o 16:05 

Do艂膮czy艂(a): 9 sty 2014, o 21:06
Samoch贸d: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Ostatnio edytowano 27 lip 2016, o 11:42 przez elmi_k, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra

PostNapisane: 13 mar 2015, o 18:43 

No, dok艂adnie o to chodzi. T1000 a je艣li chodzi o Etk臋 to powiedz swojemu mechanikowi 偶eby sprawdzi艂 : dla superba Grupa1, podgrupa21 rys.121-055 poz. 15 w膮偶 cieczy ch艂odz膮cej, zawiera 1K0 121 113A "regulator...", Dla Passata, tiguana, jetty (bo woli VW) - Grupa 1, podgrupa 21, rys. 121-064 poz. 15 zawiera w/w regulator. Dla turana rys. 121-054 poz.15 zawiera j.w.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 212 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: