Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 22 sie 2019, o 00:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

Szczeg贸艂owy regulamin dzia艂u znajduje si臋 tutaj: link

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 216 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 17 lis 2018, o 00:53 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
haesbe napisa艂(a):
into napisa艂(a):
Czyli olac bo tak ma byc, dobrze rozumiem?

into absolutnie nie chce Ci czego艣 doradza膰 w tym temacie bo nie mam poj臋cia czy taka temperatura mo偶e mie膰 negatywny wp艂yw na silnik :)

Uwa偶am po prostu, 偶e przyjdzie czas kiedy to wsiadaj膮c do swojego samochodu, kt贸ry mamy od roku wyskoczy komunikat
"twoja waga w ci膮gu ostatnich 6 miesi臋cy zwi臋kszy艂a si臋 o 4kg - udaj si臋 do lekarza!"

Je偶d偶臋 samochodami dopiero 13lat, pami臋tam jak kupi艂em pierwsze audi i z biegu zarejestrowa艂em si臋 na forum a4klub.pl..
Forum, jak ka偶de inne, sporo ciekawych os贸b, mn贸stwo ciekawych temat贸w i jeden problem --->> IM WI臉CEJ CZYTA艁EM TYM WI臉CEJ USTEREK W AUCIE DIAGNOZOWA艁EM :>

Dosz艂o do tego, 偶e wpad艂 nowy temat np. trz臋sie przy gaszeniu i ju偶 si臋 zastanawia艂em, czy mo偶e te偶 mam poduszki pod silnikiem do wymiany.. :) cz艂owiek z wiekiem zm膮drza艂 troszk臋 i problem贸w uby艂o ;)

Wracaj膮c do tematu,
Co maj膮 powiedzie膰 Ci, kt贸rzy w temacie "kt贸ry olej wybra膰" z tego forum maj膮 temperatury powy偶ej 100stC ?
nie wiem kim jeste艣 i sk膮d si臋 wzi膮艂e艣...ale to chyba najm膮drzejszy post na tym forum (poza moimi oczywi艣cie) :)

#stayPremium :)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 17 lis 2018, o 07:40 

Imi臋: Tomasz
Do艂膮czy艂(a): 3 wrz 2018, o 21:26
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
whity napisa艂(a):
haesbe napisa艂(a):
into napisa艂(a):
Czyli olac bo tak ma byc, dobrze rozumiem?

into absolutnie nie chce Ci czego艣 doradza膰 w tym temacie bo nie mam poj臋cia czy taka temperatura mo偶e mie膰 negatywny wp艂yw na silnik :)

Uwa偶am po prostu, 偶e przyjdzie czas kiedy to wsiadaj膮c do swojego samochodu, kt贸ry mamy od roku wyskoczy komunikat
"twoja waga w ci膮gu ostatnich 6 miesi臋cy zwi臋kszy艂a si臋 o 4kg - udaj si臋 do lekarza!"

Je偶d偶臋 samochodami dopiero 13lat, pami臋tam jak kupi艂em pierwsze audi i z biegu zarejestrowa艂em si臋 na forum a4klub.pl..
Forum, jak ka偶de inne, sporo ciekawych os贸b, mn贸stwo ciekawych temat贸w i jeden problem --->> IM WI臉CEJ CZYTA艁EM TYM WI臉CEJ USTEREK W AUCIE DIAGNOZOWA艁EM :>

Dosz艂o do tego, 偶e wpad艂 nowy temat np. trz臋sie przy gaszeniu i ju偶 si臋 zastanawia艂em, czy mo偶e te偶 mam poduszki pod silnikiem do wymiany.. :) cz艂owiek z wiekiem zm膮drza艂 troszk臋 i problem贸w uby艂o ;)

Wracaj膮c do tematu,
Co maj膮 powiedzie膰 Ci, kt贸rzy w temacie "kt贸ry olej wybra膰" z tego forum maj膮 temperatury powy偶ej 100stC ?
nie wiem kim jeste艣 i sk膮d si臋 wzi膮艂e艣...ale to chyba najm膮drzejszy post na tym forum (poza moimi oczywi艣cie) :)
Czytaj膮c twoje posty nie wiem czy mam si臋 cieszy膰 z pochlebnej opinii czy wkurza膰 z pocisku, ale patrzac jacy tu dowcipnisie siedza to b臋d臋 si臋 cieszy艂 ;D

Into

Ps. A temp na blacie powinna by膰 sztywna 90oC i basta. Jak Ci na blacie spada to obstawiam termostat.
W dizlu w ostr膮 zim臋 to mo偶e troch臋 zaj膮膰 nim sie nagrzeje, zw艂aszcza jak autostrad膮 艣miga膰 od razu.
Mi dojazd do pracy 14km z czego od 3 km do 12km to obwodnic膮 tr贸jmiasta potrafi艂 diesel 90 stopni 艂apa膰 dopiero jak stawalem pod prac膮.. ofc zima -20oC

Wys艂ane z mojego SM-G955F przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 7 cze 2019, o 09:14 

Do艂膮czy艂(a): 28 sie 2010, o 10:05
Aktualnie: 172km/262Nm
Czy kto艣 spotka艂 si臋 z tym, 偶e przy wymianie termostatu ETKA pokazywa艂a inny numer cz臋艣ci ni偶 faktycznie by艂 w aucie?
Dzisiaj dosta艂em telefon z warsztatu, 偶e termostat kt贸ry przywioz艂em nie pasuje.
06J 121 113 C - zamontowany w aucie
06H 121 113 B - taki powinien by膰 wg ETKI

Dodam, 偶e auto jest w moich r臋kach od nowo艣ci.

G贸ra

PostNapisane: 7 cze 2019, o 12:43 

Imi臋: Marcin
Do艂膮czy艂(a): 29 lip 2014, o 18:09
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 184KM 420Nm
loco napisa艂(a):
Czy kto艣 spotka艂 si臋 z tym, 偶e przy wymianie termostatu ETKA pokazywa艂a inny numer cz臋艣ci ni偶 faktycznie by艂 w aucie?
Dzisiaj dosta艂em telefon z warsztatu, 偶e termostat kt贸ry przywioz艂em nie pasuje.

szuka艂es po VIN cz臋艣ci czy poprostu w Etce w dzia艂e Skoda nie zwracaj膮c uwagi na silnik, kraj itp ... ?

G贸ra

PostNapisane: 9 cze 2019, o 15:17 

Do艂膮czy艂(a): 28 sie 2010, o 10:05
Aktualnie: 172km/262Nm
spacewalker napisa艂(a):
loco napisa艂(a):

szuka艂es po VIN cz臋艣ci czy poprostu w Etce w dzia艂e Skoda nie zwracaj膮c uwagi na silnik, kraj itp ... ?

Szukane po VIN w ASO. Mechanik te偶 twierdzi艂, 偶e wg. Etki powinien pasowa膰 ten, kt贸ry przywioz艂em.
W zesz艂ym roku u tego samego mechanika wymienia艂em pomp臋 wody, facet wydaje si臋 uczciwy ale pierwsze co mi przysz艂o do g艂owy to to, 偶e mi podmieni艂 pomp臋.
Wg. katalogu Behr termostat , kt贸ry mam w aucie montowany byl tylko w 2.0 TSI w VW i Audi, natomiast ten po VIN wk艂adany by艂 do ca艂ej grupy VW.

S艂ysza艂e艣, 偶eby kiedykolwiek to co by艂o na aucie nie zgadza艂o si臋 z nr VIN?

G贸ra

PostNapisane: 9 cze 2019, o 15:30 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
W instrukcjach napraw, cz臋sto pisz膮 aby por贸wna膰 now膮 cz臋艣膰 ze star膮.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 216 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: