AC OC

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

AC OC

Post autor: AdamK »

Jakie ubezpieczenia polecacie? Z jakim nie mieliście, a z jakim były problemy? Co myślicie o różnych firmach ubezpieczeniowych?
Np. dziś dowiedziałem się, że między Link4 a Hestia (mam obecnie) jest 2500 zł. różnicy! Szok.
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
Awatar użytkownika
karmel
Posty: 158
Rejestracja: 25 sty 2011, o 11:05
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 208KM/305Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków

Re: AC OC

Post autor: karmel »

przeczytaj dokładnie co obejmuje ubezpieczenie w link4 bo oni maja niskie ceny ale sporo zapisów czego nie obejmuje ubezpieczenie:) ja od 8 lat korzystam z Allianz zero kłopotów a w poprzednich autach zdarzyło mi sie korzystać zero problemów pełen profesjonalizm oraz nastawienie pro klienckie :D
historia: Fiat UNO, Octavia I, Octavia II, Superb II, coś z 2 kołami;)
Awatar użytkownika
mrjac
Posty: 124
Rejestracja: 25 gru 2010, o 16:20
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Pabianice

Re: AC OC

Post autor: mrjac »

Ja mam w Hestii. Także bez problemów mimo korzystania 3 krotnie z usług - poprzednia auto. Raz laweta, 2 razy szkoda. Tak jak pisze karmel. Poczytaj dokładnie bo kruczków co nie miara. Być może lepszym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie od samej kradzieży i np. od uszkodzenia szyby i aktów wandalizmu niż całkowite AC - wszystko zależy od sytuacji. Gdzie parkujesz auto, jakie jest ryzyko itp. Musisz ocenić sam. Ja wykupuję max bo auto stoi pod blokiem, okolica średnio różowa i często stoi w centrum Łodzi na ulicy więc ryzyko duże.

Kiedyś się z moim "panem od ubezpieczenia", z którym współpracuję kilka lat założyłem, że takie wynalazki jak link4 itp są tańsze. Udowodnił mi że ceny są podobne i w niektórych przypadkach korzystniejsze u innych ubezpieczycieli, a warunki "nieco" inne - co nie znaczy, że w niektórych przypadkach mogą być wystarczające. Ogólnie rzecz ujmując - dobry i obrotny "pan od ubezpieczenia" powinien znaleźć coś w dobrej cenie ;)

Hestia wypłaca bez problemu czy wyrządziłeś szkodę czy Tobie ktoś coś uszkodził. Miałem przypadki w obie strony. Jetem zadowolony.

W PZU był w zeszłym roku taki myk, że jak auto droższe niż 80k to dodatkowe 20% zniżki.

Uf. Ale się rozpisałem ;)
LEPIEJ PANOWAĆ W PIEKLE NIŻ SŁUŻYĆ W NIEBIE
Lukaszos

Re: AC OC

Post autor: Lukaszos »

Hej, jeszcze jakiś czas temu sprzedawałem klientom ubezpieczenia komunikacyjne z MTU to grupa Hestii - jej córka. stanowczo odradzam. Infolinia przez którą nic nie załatwisz, problemy z odnowieniami ubezpieczenia itp. W InterRisk dzwonisz i dzwonisz i dzwonisz i jak ktoś odbierze to Ci powie że osoby zajmującej się Twoją sprawą akurat nie ma. Obecnie kożystam z oferty PZU. Na wejście otrzymałem 20% zniżki bo nie mam nic u nich ubezpieczonego a mi "w to graj". Mogę Ci powiedzieć tyle abyś szukał ubezpieczyciela gdzie rozmawiasz LIVE z pracownikiem firmy a nie z automatem lub pracownikiem infolini 0801........ bo oni bardzo często się zmieniają ( są tam duże rotacje pracowników ). Powodzenia i pozdrawiam
TomASS
Posty: 260
Rejestracja: 28 lip 2010, o 23:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: AC OC

Post autor: TomASS »

ja z ręką na sercu mogę polecić Allianz - brałem u dealera - 2800zł zdaje się.
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: AC OC

Post autor: Stembor »

też mam aliianz od dealera - na razie wszystko ok
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: AC OC

Post autor: AdamK »

Panowie, w tej chwili jeszcze korzystam z Hestii, z której jestem zadowolony, bo miałem szkodę (kamień uderzył mi w szybę i wymieniałem w ASO - koszt ponad 2000), ale Hestia chce ode mnie teraz 4400 a Link 1900. To delikatna różnica. Sprawdzę jeszcze w Allianzu i PZU, ale tych drugich nie lubię, bo to zdziercy.
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: AC OC

Post autor: edeks »

O ile w samym OC więszych różnic nie będzie (poza ceną), to porównaj koniecznie warunki AC. Głownie tzw. udział własny w szkodzie - powinien być zniesiony, żebyś w razie co nie dopłacał z własnej kieszeni, amortyzację części (też zniesiona), czy użycie oryginalnych części do naprawy auta, czy szkoda w szybach będzie miała wpływ na utratę zniżek itp. W Link4 jeśli już, to raczej pełny pakiet ze zniesieniem wszelkich udziałów własnych itp. A jeśli masz dziecko, to +5% zniżki :)
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: AC OC

Post autor: Tomek »

jeszcze ważny i dosyć drogi punkt to "utrzymanie wartości" z polisy AC - jak ukradną ostatniego dnia trwania ubezpieczenia to wypłacą tyle ile jest wpisane do polisy. Bez tej opcji wyliczą wartość wg swoich tabelek, a kwota wpisana do polisy to wtedy jest warta tyle co nic
S3 L&K
ODPOWIEDZ