SuperB chcę kupić

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
elektris
Posty: 27
Rejestracja: 14 lut 2011, o 09:40
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Karol

SuperB chcę kupić

Post autor: elektris »

Cześć,
to mój pierwszy post na tym forum. Chcę kupić Skodę SuperB 2003r 2.5 V6 TDi automat tiptronik po chip tuningu silnika i skrzyni biegów. Przebieg udokumentowany 120tys.km. Mam pytanie ile może palić taki samochód i jakie są koszty utrzymania, czyli wymiana rozrządu oleju i innych części często wymienianych. Jak pracuje ten silnik i jaka jest jego awaryjność, może ktoś coś doradzi podpowie na co zwrócić uwagę. Bardzo prosze o pomoc.
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: SuperB chcę kupić

Post autor: Stembor »

Polecam Ci AutoŚwiat nr 47 z 15.11.2010 r - jest tam dość spora (3 strony) analiza tematu, który Cię ciekawi.
Tu jest trochę przeredagowany ten sam artykuł:

http://www.autoinfo.pl/1-skoda-superb-2 ... m-ryzykiem" onclick="window.open(this.href);return false;
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
elektris
Posty: 27
Rejestracja: 14 lut 2011, o 09:40
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Karol

Re: SuperB chcę kupić

Post autor: elektris »

Dzięki za link do strony.
A jest ktoś na forum kto jeździ takim superB (2.5 V6)? jak tak to poproszę o opinie użytkowników.
Awatar użytkownika
bandit57
Posty: 203
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:34
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Imię: Michał
Kontakt:

Re: SuperB chcę kupić

Post autor: bandit57 »

Kolego ja bym sie czepil do chipa, dowiedz sie kto robil byc moze popros o wykres ( zeby nie byl rwgrany gotowiec przez pana Zdzisia w garazu). Ogolnie silniki 2,5 sa drogie w eksploatacji ale dzwiek V6 jest bardzo przyjemny dla ucha :) Poszukaj na forum passata bo to sa blizniacze silniki z passatem/audi tam bardzo szczegolowo ludzie opisuja koszty utrzymania jak i awaryjnosci.
Piotr
Posty: 9
Rejestracja: 30 paź 2010, o 17:40
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: WWY

Re: SuperB chcę kupić

Post autor: Piotr »

jakbyś jednak zdecydował się na 1.9 TDI, to mogę sprzedać ;)
patryk_wawa
Posty: 115
Rejestracja: 18 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa

Re: SuperB chcę kupić

Post autor: patryk_wawa »

Diesel z 2003r i "udokumentowane 120 tyś km"???
Kto kupuje diesla, żeby nim jeździć tak mało, a właściwie prawie wcale nie jeździć.
Jeżeli sprzedaje go Twój sąsiad lub dobry znajomy/rodzina to OK.

Jeżeli jest to auto sprowadzane z zachodu to możesz o kant .... rozbić takie papiery.
Można je kupić na Niemieckiej granicy razem z kompletem pieczątek- wpisujesz tylko numer nadwozia itp., cofasz licznik do magicznych 130tyś i heja do komisu.

Jak dla mnie za bardzo podejrzany jest ten przebieg.
Swego czasu szukałem A4 1.9 tdi i wszystkie auta miały przebieg do 150tyś. a wyglądały w środku na co najmniej 350tyś.
Uświadomił mnie kuzyn, który sam sprowadza auta z zagranicy i pokazał mi jak i co się robi, żeby klient dostał diesla z przebiegiem 130tyś.
To mi otworzyło szeroko oczy i już NIKOMU nie wierzę, gdy oglądam takie ogłoszenia.

Sorry za długi wywód nie na temat, ale dla to ogłoszenie to albo naprawdę okazja- gdy sprzedaje rodzina lub znany sąsiad, albo totalna ściema i tylko władujesz się na minę.
Awatar użytkownika
mrjac
Posty: 124
Rejestracja: 25 gru 2010, o 16:20
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Pabianice

Re: SuperB chcę kupić

Post autor: mrjac »

Zgadzam się.
Wystarczy pooglądać np. w Holandii - tam kupiłem mojego Supcia ;) (mają dużo aut "stukniętych" z Niemiec i Belgii). Diesle z 2007 mają po 180 - 250k przebiegu i to prywatne auta. Wcale ich to oczywiście nie przekreśla, bo większość zrobione na autostradzie, ale nakulane jest. Jak znasz to auto to możesz brać pod uwagę, jak nie to sobie daruj, bo na Zachodzie nikt nie kupuje diesla żeby robić 18k w roku.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2011, o 18:18 przez mrjac, łącznie zmieniany 1 raz.
LEPIEJ PANOWAĆ W PIEKLE NIŻ SŁUŻYĆ W NIEBIE
Piotr
Posty: 9
Rejestracja: 30 paź 2010, o 17:40
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: WWY

Re: SuperB chcę kupić

Post autor: Piotr »

edit ;)
Awatar użytkownika
Fish
Posty: 36
Rejestracja: 6 gru 2010, o 11:25
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Rumia

Re: SuperB chcę kupić

Post autor: Fish »

Witam panowie i panie.
Niestety muszę sie z wami nie zgodzić. W 2002 roku sprowadziłem auto dla mojego tatuska. Było to Audi A4 Kombi 1.9 TDI 115KM rocznik 2001. Dlaczego diesel hmm bo taki był trend w tych latach i ludzie nie patrzyli, że diesel jest droższy i że trzeba dużo jeżdzić aby się zwróciło. Ludzie patrzyli na cenę diesla w sensie paliwa, że jest dużo tańsze od benzynki (a wtedy to była pokaźna różnica). Kiedy je sprowadziłem miało około 18k kilometrów. Mój ojciec jeździ tym autem od stycznia 2002 i na dzieńdzisiejszy auto ma na liczniku 129k kilometrów (ale tak to już mają emeryci :D );
To co napisałem wyżej nie podważa w żaden sposób waszej opinii. Bo sam osobiście się z nią zgadzam, że 90% rynku to cofane liczniki i ogólnie mówiąc MINY !!!! :lol: Jednak jest możliwy tak mały przebieg. Mój ojciec jest wyjątkiem potwierdzającym regułę.
Jeżeli chodzi a rady typu czy kupić to auto czy to auto hmmm. Ja unikam porad tego typu bo i z nowym autem sa przeboje. Niestety jest to twoja decyzja i twoj ból głowy po zakupie :shock:
Pozdrawiam
Skoda Superb 2 Combi Platinium 1.8 TSI & DSG-7
Obrazek
BTW - Nie ma to jak piekny panoramiczny dach :)
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: SuperB chcę kupić

Post autor: Misiektt »

A co ma powiedzieć moja żona co ma Corse od nowości i po 4 latach ma przejechane 18 000 km :D
Piotr
Posty: 9
Rejestracja: 30 paź 2010, o 17:40
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: WWY

Re: SuperB chcę kupić

Post autor: Piotr »

ma powiedzieć jak będzie sprzedawać ;)
Lukaszos

Re: SuperB chcę kupić

Post autor: Lukaszos »

Ciotka ma Vectrę 1999r od nowości i ma 48k km
elektris
Posty: 27
Rejestracja: 14 lut 2011, o 09:40
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Karol

Re: SuperB chcę kupić

Post autor: elektris »

Nawiązując do tej Skody SuperB to od rodziny ma być tylko że się jeszcze zastanawiam i muszę sprzedać swoje Audi.
kubaziel
Posty: 28
Rejestracja: 20 sty 2011, o 20:13
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 AYM (155KM)

Re: SuperB chcę kupić

Post autor: kubaziel »

z góry przepraszam za zejście z tematu.. ale po jakim przebiegu producent zaleca wymianę rozrządu w 2,5TDI - 114kW???
elektris
Posty: 27
Rejestracja: 14 lut 2011, o 09:40
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Karol

Re: SuperB chcę kupić

Post autor: elektris »

Nie jestem pewny, ale chyba co 90tys km.
ODPOWIEDZ