Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: Camillinhio »

Nie. Wielu rzeczy nie przewiduje, których w instrukcji nie opisuje ;)

Jak pisałem wcześniej, poczekaj na odpowiedź z Poznania.
Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2976
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: orlik »

Jak nie można pływać jak można? Zmieniłem tylko relingi dachowe w ASO... :)
Obrazek
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: whity »

Markus widac ze boisz sie zabrać za to, żebyś nie został z kosztami....jezeli obawiasz sie nie powodzeniem, bo szukasz np zeby ci ktoś powiedział..."ja jestem prawnikiem i zajmę sie ta sprawa...jak sie nie uda to nic nie bedziesz musiał płacić", to daj se spokój
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
K-PAX
Posty: 92
Rejestracja: 13 wrz 2016, o 22:06
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Piła

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: K-PAX »

jak nie uwzglednią to pojedź do gościa co klei plastiki... zrobi tak że nie będzie śladu :-) więcej jak 100pln nie zapłacisz.
Awatar użytkownika
Markus-47
Posty: 293
Rejestracja: 16 lis 2013, o 16:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: Markus-47 »

K-PAX pisze:jak nie uwzglednią to pojedź do gościa co klei plastiki... zrobi tak że nie będzie śladu :-) więcej jak 100pln nie zapłacisz.

To chyba najrozsądniejsze wyjście, bo nawet jeśli uwzględnią, to do wymiany będzie cały kokpit, a w rękach tych "papraków" z ASO to nie wiadomo jak to się może skończyć.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: sko89 »

VGP nie jest gwarantem. VGP to w ogóle nic nie jest. Pośrednik i tyle. Nie wchodzi nawet w skład VWAG. Zwykła sp. z o.o. Niestety gwarantem jest dieler od którego kupujemy samochód. A to, że w ramach gwarancji możemy naprawiać w całej Europie to wynika tylko z umów wewnętrznych. W tym np. też pośredniczy VGP.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: Big »

Sko89, polemizowałbym. Gwarancja to dobrowolne oświadczenie PRODUNENTA o zobowiązaniu się do usunięcia wad powstałych w danym produkcie, w określonym okresie czasu, z winy producenta. Producentem samochodów Skoda jest Skoda-Auto A.G. Jego oficjalnym przedstawicielem na terenie RP jest VW Group Polska i to on właśnie jest gwarantem pojazdów marki Skoda na terenie RP.
Zwróć uwagę że żaden salon sam nie podejmuje decyzji o wymianie w ramach gwarancji jakiegokolwiek elementu. każdy salon wysyła zapytanie do VGP o możliwość dokonania naprawy gwarancyjnej i po wyrażeniu zgody przez importera dopiero dokonuje stosownych napraw, a następnie rozlicza się z VGP.
Gdyby było tak jak piszesz i gwarantem byłby dealer, to napraw gwarancyjnych mógłbyś dochodzić tylko i wyłącznie od dealera u którego kupiłeś auto i od żadnego innego. A gdyby ten dealer zwinął interes to twoja gwarancja by przepadła. Dealer jest tylko zwykłym sklepem w którym kupujesz towar.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: kamracik »

Dokładnie.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: sko89 »

Wcale się nie dziwię, że tak piszecie bo tez dokładnie tak myślałem. I na dodatek byłoby to logiczne. Ale niestety tak nie jest. Sam swego czasu korespondowałem z VGP i upierałem się, że gwarantem jest producent albo VGP. Ale odpisywali mi uparcie, że się mylę i jest tak jak napisałem wcześniej. A na pytanie jak się w takim razie rozliczają, odpisali mi, że na podstawie wewnętrznych umów. I jest to wyłącznie ich wewnętrzna sprawa. Gwarantem jest ten, kto podstemplował książkę gwarancyjną. Czyli najczęściej zwykły diler.
A to, że się kontaktują z VGP, bo często dzielą koszty ale to jest łaska VGP wobec dilera a nie obowiązek. Dlatego w przypadku jak VGP odmówi udziału w kosztach to diler tez tnie po całości i odmawia klientowi powołując się na VGP, a tak naprawdę powinien wykonać naprawę gwarancyjną na swój wyłączny koszt.
W praktyce, na podstawie tych wewnętrznych umów, jest tak, że jakiś procentowy udział w naprawie gwarancyjnej ma każdy podmiot, który zarobił na sprzedaży danego samochodu. Ale jest to proces przewlekły itp. Jednak prawnie jedynym gwarantem jest dieler, który wydał (sprzedał) samochód klientowi.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: Tom-Tdi »

Nie ma szans, że dealer jest gwarantem...
Zrobili Cie w konia zwalajac winę na kogo innego...
Gwarantem jest importer w danym kraju.
I ten dalej rozlicza się z producentem.
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: Łuki_ssuperb »

Dokładnie tak... przykład gwarancji mobilności jak Ci się auto zjebie po trasie do gdzie dzwonisz do
Importera czy do Aso?
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: whity »

Sko do aso, i sie odzywa sekretarka po 18tej :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: CLO27 »

Do aso po nr do importera :mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Markus-47
Posty: 293
Rejestracja: 16 lis 2013, o 16:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: Markus-47 »

W mojej ocenie gwarantem zawsze jest producent, to ona gwarantuje prawidłowe działanie tego co wyprodukuje.
Gwarant może mieć swojego przedstawiciela, który w jego imieniu zajmuje się gwarancjami, takimi przedstawicielami mogą być również ASO.
Sprzedawca (dealer) odpowiada na zasadach niezgodności towaru z umową.

U mnie przy wimianie kokpitu na gwarancji, kierownik serwisu opisał mi tak procedurę: drobne sprawy załatwiają decyzją w ASO, bardziej skomplikowane fotografują, opisują i wysyłają do Poznania, jeśli Poznań nie ma problem z oceną, całość przesyłana jest do Mlada Boleslav.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: sko89 »

Łuki_ssuperb pisze:Dokładnie tak... przykład gwarancji mobilności jak Ci się auto zjebie po trasie do gdzie dzwonisz do
Importera czy do Aso?
A Ty myślisz, że jak dzwonisz na Assistance Skody to dzwonisz do VGP???? To mocno się mylisz. Dzwonisz do prywatnej firemki Starter24.pl, która nie ma nic wspólnego z VGP za wyjątkiem podpisanej umowy na obsługę frajerów ze Skody. VGP nawet nie wie, że korzystasz z ich usług bo umowa zakłada rozliczenie zbiorcze a nie od pojedynczego klienta.

W sprawie gwaranta.
Pamiętacie jak odbieraliście nowe Skody z salonu? Poza książką gwarancyjną trzeba było podpisać aneks do warunków gwarancji i tam na końcu jest miejsce na pieczątkę sprzedawcy - gwaranta, wbity jest tam dieler i nikt inny. Ten aneks jest właśnie po to aby regulował wyłącznie na terenie Polski, te dziwne warunki gwarancji, że formalnie dieler jest gwarantem.
Rozumiem wasze oburzenie też je kiedyś przejawiałem ale nic na to nie poradzimy. W Polsce gwarantem jest dieler, który wydał samochód klientowi. I nie wynika to z tego, że kiedyś miałem konflikt z VGP, bo akurat są dla mnie ugodowi. Teraz też po gwarancji robią mi skrzynię DSG w gratisie. I sam dieler poinformował mnie jak wygląda rozliczenie. Ponieważ złożyłem skargę na dielera, że chce aby naprawa była płatna prze ze mnie. 1/2 kosztów VGP i 1/2 kosztów dieler. I najbardziej jest stratny dieler bo sami mi mówili, że VGP podzieli się prawdopodobnie połową swoich kosztów ze Skoda Auto a.s. (bo taka jest prawidłowa nazwa producenta, a nie jak jeden ze snafcuf napisał Skoda Auto A.G). A na dodatek teraz 100% kosztów pokrywa dieler a zwrot z VGP połowy kosztów to dopiero śpiew przyszłości jak prześlą komplet dokumentacji z naprawy, ze zdjęciami. A VGP wszystko się spodoba.

Rozumiem Panowie wasze jęki i żale, jak również bardzo logiczne wywody, ale prawda jest taka, że w Polsce dieler jest wyłącznym gwarantem. To, że to wszystko z pozycji klienta działa jak sieć serwisowa Skody jako producenta i gwaranta to tylko marketing i wynik wielu umów wewnętrznych.
Zablokowany