Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: whity »

I mylisz ze bedziesz szczęśliwszy ?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: Łuki_ssuperb »

albo ze to bedzie kara dla skody :)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: marcin wroclaw »

Za karę kup vw:)
A serio to współczuję

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
Markus-47
Posty: 293
Rejestracja: 16 lis 2013, o 16:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: Markus-47 »

Łuki_ssuperb pisze:albo ze to bedzie kara dla skody :)

heheheh

Takiego pojedynczego klienta jak ja, to zapewne mają w dupie, bazują na flotach i częściowo na samochodach rządowych. No ale cóż, będę miał spokojne sumienie, że zrobiłem wszystko co mogłem :)
Awatar użytkownika
Markus-47
Posty: 293
Rejestracja: 16 lis 2013, o 16:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: Markus-47 »

Może wypada zrobić, tak jak mój kolega. Kupić za 11 tyś. Mercedesa 124, włożyć w niego jakieś kolejne 10-15 tyś i cieszyć się bezawaryjną, bezpieczną i komfortową jazdą - niekoniecznie szybką :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: Camillinhio »

Moim zdaniem powinieneś poczekać na odpowiedź z Poznania i wtedy decydować o dalszych krokach. Jeśli nie jesteś pierwszym z tego typu wadą, jest szansa, że zostanie to naprawione w ramach gwarancji (musieliby mieć więcej takich przypadków dla aut produkowanych w tym samym okresie). Jeśli jednak będziesz pierwszy, nie sądzę, by "walka" była zwycięska (choć mogę się mylić, zawsze zwycięstwo Dawida z Goliatem cieszy maluczkich ;)).

Uszkodzony element został wykonany z PCW. Jeśli w procesie produkcji wykorzystano nieodpowiednie wypełniacze, niskiej jakości itp., czy nastąpił jakiś błąd technologiczny, materiał może mieć osłabioną wytrzymałość i może pękać. Żeby jednak materiał pękł, potrzebny jest dodatkowo czynnik zewnętrzny (temperatura, czy działanie mechaniczne).

Zakładając, że będziesz pierwszy z taką wadą, udowodnienie gwarantowi, że wykorzystał zły materiał będzie baaaaardzo trudne. Ktoś w samej skodzie musiałby naprawdę tego chcieć (wyjaśnienia z poddostawcami, itd.). Twoje auto może zostać zblokowane, jako "dowód w sprawie", jeśli będą wymagane dodatkowe badania materiału. Także walka długa i bolesna ;)

Na Twoją niekorzyść stanowi fakt, że sam poddawałeś materiał działaniu mechanicznemu. Prawidłowa pozycja za kierownicą absolutnie nie wymusza opierania kolana o ten element. Skoro opierasz, znaczy, że siedzisz za blisko. Także tylko ten element skazuje Cię na niepowodzenie (moim zdaniem).

Nawet jeśli sąd uzna, że zmęczenie materiału nastąpiło zbyt szybko, nie musi zasądzić całości kosztów po stronie gwaranta, bo w uszkodzeniu miałeś swój udział. Podzieli koszty, albo nie uwzględni innych, niż sama wymiana uszkodzonego elementu. Gwarant wymieni, a Ty pokryjesz koszty rzeczoznawcy, a przede wszystkim stracisz sporo czasu, i nerwów.

To taka wersja pesymistyczna ;) Dlatego poczekaj na decyzję z Poznania. Być może, czysto wizerunkowo, nie będą robili z tym problemu.
Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: CLO27 »

Nie wiem jak ci to powiedzieć, ale zastanów się czy nie pożyczałeś auta komuś, albo czy przypadkiem córeczka nie miała potajemnej przejażdżki(zakosiła kluczyki :P)...
nie ma możliwości żeby to się stało od stania, a jeżeli przyłożyłeś (siłę) kolano i to się pojawiło to powiedz mi w jaki kufa sposób udowodnisz, że jego nacisk był mniejszy od przewidywanego przez producenta :lol: :lol: :lol: nosz kufa chyba kpiny urządzacie, że wierzycie w takie cuda...... Skoda odpowie dobra panie mówisz pan, że samo się zrobiło? A to naprawimy :lol: :lol: :lol: ......
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Markus-47
Posty: 293
Rejestracja: 16 lis 2013, o 16:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: Markus-47 »

CLO27 pisze:Nie wiem jak ci to powiedzieć, ale zastanów się czy nie pożyczałeś auta komuś, albo czy przypadkiem córeczka nie miała potajemnej przejażdżki(zakosiła kluczyki :P)...
nie ma możliwości żeby to się stało od stania, a jeżeli przyłożyłeś (siłę) kolano i to się pojawiło to powiedz mi w jaki kufa sposób udowodnisz, że jego nacisk był mniejszy od przewidywanego przez producenta :lol: :lol: :lol: nosz kufa chyba kpiny urządzacie, że wierzycie w takie cuda...... Skoda odpowie dobra panie mówisz pan, że samo się zrobiło? A to naprawimy :lol: :lol: :lol: ......
A jaki nacisk przewiduje producent, bo w instrukcji tego nie opisał :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: CLO27 »

No właśnie hehehe więc taki żeby nie pękło jak u dziesiątków tysięcy innych użytkowników....nie ma co nawet świrować, jak odpowiedzą, że twoja wina trzeba z tym żyć.....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Markus-47
Posty: 293
Rejestracja: 16 lis 2013, o 16:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: Markus-47 »

CLO27 pisze:No właśnie hehehe więc taki żeby nie pękło jak u dziesiątków tysięcy innych użytkowników....nie ma co nawet świrować, jak odpowiedzą, że twoja wina trzeba z tym żyć.....
a jaki, to jest taki żeby nie pękło .... ?

Zawsze mogliby tak odpowiadać.

Niestety dla nich, prawo konsumenckie jasno określa, co ma zawierać decyzja reklamacyjna, a min. uzasadnienie.

Poczekamy, zobaczymy, ale wielkich nadziei sobie nie robię :(
Foton

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: Foton »

W którym ASO zgłaszasz te usterki ?
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: Camillinhio »

Markus-47 pisze:
CLO27 pisze:Nie wiem jak ci to powiedzieć, ale zastanów się czy nie pożyczałeś auta komuś, albo czy przypadkiem córeczka nie miała potajemnej przejażdżki(zakosiła kluczyki :P)...
nie ma możliwości żeby to się stało od stania, a jeżeli przyłożyłeś (siłę) kolano i to się pojawiło to powiedz mi w jaki kufa sposób udowodnisz, że jego nacisk był mniejszy od przewidywanego przez producenta :lol: :lol: :lol: nosz kufa chyba kpiny urządzacie, że wierzycie w takie cuda...... Skoda odpowie dobra panie mówisz pan, że samo się zrobiło? A to naprawimy :lol: :lol: :lol: ......
A jaki nacisk przewiduje producent, bo w instrukcji tego nie opisał :)
W instrukcji nie musi zawierać wszystkich parametrów technicznych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Markus-47
Posty: 293
Rejestracja: 16 lis 2013, o 16:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: Markus-47 »

Elcar stracił autoryzację Skody, więc najbliżej mam do Centrum Wrocław (ASO VW, Skoda, Seat).
Awatar użytkownika
Markus-47
Posty: 293
Rejestracja: 16 lis 2013, o 16:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: Markus-47 »

Camillinhio pisze:
Markus-47 pisze:
CLO27 pisze:Nie wiem jak ci to powiedzieć, ale zastanów się czy nie pożyczałeś auta komuś, albo czy przypadkiem córeczka nie miała potajemnej przejażdżki(zakosiła kluczyki :P)...
nie ma możliwości żeby to się stało od stania, a jeżeli przyłożyłeś (siłę) kolano i to się pojawiło to powiedz mi w jaki kufa sposób udowodnisz, że jego nacisk był mniejszy od przewidywanego przez producenta :lol: :lol: :lol: nosz kufa chyba kpiny urządzacie, że wierzycie w takie cuda...... Skoda odpowie dobra panie mówisz pan, że samo się zrobiło? A to naprawimy :lol: :lol: :lol: ......
A jaki nacisk przewiduje producent, bo w instrukcji tego nie opisał :)
W instrukcji nie musi zawierać wszystkich parametrów technicznych.

Ok. Parametrów technicznych nie, ale jeśli nie przewiduje styku kolana z kokpitem, to powinien, to opisać, czy nie ?

Wiem, że Polska to nie USA, ale tam w niektórych stanach instrukcje zawierają nawet takie informacje, że pojazd nie służy do pływania...
Taka ciekawostka.
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: Łuki_ssuperb »

Ooo to coś dla Whitiego ;-)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Zablokowany