Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
tyga33
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2016, o 10:49
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: tyga33 »

Na dzień dzisiejszy jeśli chodzi o Warszawę to bym polecał fachowców bla-bla-bla Z różnymi lakiernikami miałem do czynienia, ale ci tutaj to robią prawdziwe cuda. Warto.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: whity »

I z Niemiec tez !!!!
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: kamracik »

Zaczyna to być drażniące, każdy przeczyta sobie definicję marketingu szeptanego i sru, 10 studentów i dadzą radę, a potem pojawiają się takie osobniki.
Foton

Re: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: Foton »

Ciekawe czy na dzień jutrzejszy tez będzie polecany...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: Enriquez »

Nałożono bana.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: whity »

Zapomnialem...Masz juz tak stare auto ze cię interesuje gdzie po taniości naprawić żeby mańkowi szturcla sprzedać :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: whity »

To tak jak ten koleś z 1.8 tsi... Tez nie potrafi jeździć ;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
panki888
Posty: 560
Rejestracja: 31 sty 2015, o 09:47
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Dawid
Lokalizacja: Włocławek

Re: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: panki888 »

Jak we mnie babka uderzyła w bok busa to leasing kazał sobie naprawiać
Opla w serwisie Forda...a dlatego że mieli umowę z nimi podpisaną i tyle...
Mogłem zrobić poza tym co oni chcieli ale Vat do zapłaty.
Wybrałem mimo wszystko bezgotówkową naprawę w tym Fordzie.
Zrobili dobrze na org. częściach opla itd.
Auto z oc sprawcy zastępcze przysługuje Ci i nie ma bata żeby się ktoś coś nie zgodził.
Tak to u mnie wyglądało po krótce mówiąc.
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: jkp002 »

Moja kurka miała nieco ponad miesiąc, gdy Pan stojący za mną na skrzyżowaniu (w oczekiwaniu na skręt w prawo) poczuł imperatyw wewnętrzny kategoryczny, że będzie jechał i przywalił mi swoim Focusem (obitym jak ulęgałka) w tył. U niego w zasadzie nic nowego nie było uszkodzone, u mnie tylny zderzak. Oświadczenie napisał i pojechaliśmy każdy w swoją stronę.

Szkodę z OC zgłosiłem do ubezpieczyciela sprawcy (link4) i postanowiłem likwidować w pobliskim ASO Skody na Gruchacza w Warszawie. Zabrałem się za to po miesiącu mniej więcej. Wstawiłem auto do ASO i poprosiłem LInk4 o samochód zastępczy. W czasie pierwszej rozmowy miła Pani powiedziała, że skontaktują się ze mną tak, aby możliwie szybko umówić gdzie i kiedy ten zastępczy na "technologiczny czas naprawy". Na moje pytanie co to, powiedziała że Ci od wynajmu auta mi wszystko wytłumaczą. Nikt jednak się nie skontaktował przez kolejne prawie 24h, w międzyczasie ASO rozebrało moją kurkę i stwierdzili, że poza zderzakiem jeszcze jakieś drobiazgi trzeba wymienić - wszystko razem 4kzł i taki kosztorys przekazali bezpośrednio do Link4. Zadzwoniłem do Link4 drugi raz, żeby ich trochę przypilić z akceptacją kosztorysu i autem zastępczym i dowiedziałem się, że mają na akceptację kosztorysu 14 dni, a auto zastępcze na tym etapie mogą mi udostępnić na 1 (jeden) dzień, potem może jeszcze na trochę, a ile to nie wiadomo. Wkur... się nieco i powiedziałem (zgodnie z prawdą oczywiście) że auto wykorzystuję do prowadzenia działalności gospodarczej i bez niego nie będę mógł jej wykonywać, a stratami zamierzam (w związku z takim podejściem) obciążyć Link4. Pani powiedziała, że oczywiście mogę tak zrobić, ale pewnie skończy się w sądzie i potrwa kilka lat, alternatywnie mogę sobie wypożyczyć auto sam i zwróćic się do nich o zwrot kosztów, ale nie powinny one przekroczyć 125 zł dziennie za auto klasy Superba (lub niższej) i oczywiście nie na cały czas naprawy (łącznie z czasem na akceptację kosztorysu i oczekiwanie na części itp).
Znalezienie auta podobnej klasy w tej cenie jest bardzo trudne, ale w czasie poszukiwań trafiłem na firmę zajmującą sie wypożyczaniem aut zastępczych na CALY CZAS NAPRAWY z OC sprawy. Firma delikatnie mówiąc nie jest tania, ale auto podstawiają natychmiast i obierają tam gdzie jest mi wygodnie, auto w pełni ubezpieczone, żadnych kaucji kart kredytowych itp, a co najważniejsze za 0 zł. Obierając auto zastępcze podpisuje się cesję zobowiązania ubezpieczyciela z tytułu najmu auta zastępczego na rzecz wynajmującego i już. Pan wydając mi całkiem fajne auto zastępcze wspomniał, że ponad połowa spraw kończy się w sądzie, ale mają od tego prawników i mnie to już nie obchodzi, nawet gdyby w tym sądzie przegrali.

Dodatkowo podobno ubezpieczyciele gdy dowiadują się o cesji (a trzeba ich o tym powiadomić) zagęszczają ruchy z akceptacją wycen itp.

Pożyjemy zobaczymy.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: whity »

Norma... nic nowego
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
jqr
Posty: 206
Rejestracja: 23 sie 2014, o 14:45
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM & 321Nm
Imię: Janusz
Lokalizacja: far far away

Re: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: jqr »

Oczywiście najlepiej by było naprawiać w aso skody, ale nie jestes właścicielem samochodu i jeśli dobrze rozumiem to leasing naprawia auto, a oni będą robić jak najtaniej i w sumie gwarancja może ich niespecjalnie interesować
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: Sebastian_M26 »

A aso reprezentuje dobrą jakość lub jakąkolwiek jakość. Śmiać mi się chciało jak oglądałem lakier na autach do wydania u dużego dielera
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
Arok
Posty: 35
Rejestracja: 25 sie 2016, o 13:56
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: Arok »

A co z tym lakierem nie tak ze sie smiałeś?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: CLO27 »

Arok pisze:A co z tym lakierem nie tak ze sie smiałeś?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Poprzyklejali na nim naklejki z uśmieszkami :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: jkp002 »

Od poniedziałku zająłem się uporczywy nękaniem Link4 - dzwoniłem, pisałem po kilka razy dziennie z prośbą o przyspieszenie procedury akceptacji wyceny warsztatowej i już po 3 dniach odniosło skutek. Dziś pojawiła się akceptacja, auto ma być gotowe na piątek.
Zdecydowałem się na ten desperacki krok, bo pod koniec przyszłego tygodnia jadę na narty do Austrii i zdecydowanie wolałbym pojechać Kurką.
Mam nadzieję, że ASO dotrzyma terminu i nic nie popsuje przy okazji wymiany tylnego zderzaka.

Auto zastępcze oddaję przy odbiorze swojego w ASO, więc wygodnie. Zobaczymy czy faktycznie nic nie zapłacę, tak jak obiecywali.
ODPOWIEDZ