Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: RemekS »

Niestety stało się i w stojacego na światłach przed przejsciem Superba wjechała babka i jest kłopot.
Samochód ma dopiero pół roku i już bedzie jako wypadkowy. Co prawda w Superbie (z zewnatrz) do wymiany jest zderzak, lewa zewnętrzna lampa i listwa w ktorej osadzone są czujniki cofania, ale przypuszczam, że zniszczenia mogą być większe bo w golfieIV rozsypał się cały przód i samochód już o własnych siłach jechać nie mógł (oprocz tego zabrali dowód).
W zwiazku z tym zadzwoniłem dzisiaj do Leasingodawcy (EFL) na infolinię dla likwidacji szkód. Jakie było moje zdziwienie kiedy miła Pani skierowała mnie do... ASO Renault. I tu rodzą się moje wątpliwości i pytania.
- czy ktoś z forumowiczów naprawial już swoją Skodę w czasie gwarancji poza ASO i jakie były konsekwencje dot. gwarancji?
- czy ktoś ma jakieś doswiadczenia/opinie o ASO Renault w Orzarowie Mazowieckim po Warszawą?
-jaki warsztat na naprawę blacharska polecilibyscie w Warszawie (ASO) gdzie dodatkowo zapewnią samochód zastępczy(bezplatny) na czas naprawy (nie technologiczny czas naprawy)

Będę wdzięczny za pomoc.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Mikie
Posty: 87
Rejestracja: 11 sty 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: Mikie »

Do tej pory nie miałem sytuacji, żeby naprawa leasingowanego auta robouna była poza ASO, w szczególności, gdy auto jest na gwarancji.

Jeżeli chodzi o serwis Renault, to ja swoją Lagune serwisuje w Decarze, na Modlinskiej. Ram tez przywracalem do porządku Lalkę, gdy moja żona postanowiła jednak zaparkować przodem na miejscu parkingowym. Nie miałem zastrzeżeń do naprawy blacharskiej, a zastępczy samochod przez cały okres naprawy miałem z ubezpieczenia.

Masz prawo do auta zastępczego, nawet z wypozyczalni, z OC sprawcy. Jest sporo wyroków w tej sprawie, nawet Sadu Najwyższego.

Edit: a moze sie łasce w infolinii marki popierd...ly. I Superba jako Renowke rozpoznała?
Ostatnio zmieniony 22 sty 2014, o 22:13 przez Mikie, łącznie zmieniany 1 raz.
Było: Citroen Xsara, Renault Laguna I oraz II, Ford S-Max
Jest: Renault Laguna III ("lalka") Privilege 2.0 dci i
Skoda Superb II FL ("kura" albo "Dudek"), 2.0 tdi, dsg, 4x4. Platinum z dodatkami
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: Sebastian_M26 »

Ja naprawialem poza aso, na gwarancji. Efekt jest taki, że ci "fachowcy" w aso nie będą w stanie nigdy zobaczyć czy auto było kiedykolwiek uszkodzone. A znając jakość pracy aso, po ich fachowej naprawie, niedowidzaca babcia z 5 piętra rozpozna malowanie.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: emay »

RemekS pisze:Niestety stało się i w stojacego na światłach przed przejsciem Superba wjechała babka i jest kłopot.
Samochód ma dopiero pół roku i już bedzie jako wypadkowy. Co prawda w Superbie (z zewnatrz) do wymiany jest zderzak, lewa zewnętrzna lampa i listwa w ktorej osadzone są czujniki cofania, ale przypuszczam, że zniszczenia mogą być większe bo w golfieIV rozsypał się cały przód i samochód już o własnych siłach jechać nie mógł (oprocz tego zabrali dowód).
W zwiazku z tym zadzwoniłem dzisiaj do Leasingodawcy (EFL) na infolinię dla likwidacji szkód. Jakie było moje zdziwienie kiedy miła Pani skierowała mnie do... ASO Renault. I tu rodzą się moje wątpliwości i pytania.
- czy ktoś z forumowiczów naprawial już swoją Skodę w czasie gwarancji poza ASO i jakie były konsekwencje dot. gwarancji?
- czy ktoś ma jakieś doswiadczenia/opinie o ASO Renault w Orzarowie Mazowieckim po Warszawą?
-jaki warsztat na naprawę blacharska polecilibyscie w Warszawie (ASO) gdzie dodatkowo zapewnią samochód zastępczy(bezplatny) na czas naprawy (nie technologiczny czas naprawy)

Będę wdzięczny za pomoc.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Jeśli jest to naprawa z OC sprawcy to:
- Jedziesz do swojego ASO ( skoda )
- wypełniasz papiery aby oni Ciebie reprezentowali ( w Twoim przypadku EFL musi Ci w tym pomóc )
- bierzesz auto zastępcze odpowiadające klasie Twojego auta, jak miałeś automat to ma być automat itd. Możesz nawet audi q5. Poczytaj troche o serwisach ( ocsprawcy.pl czy coś takiego )
- Jeśli dostałeś w tył a byłeś w aucie jedź na obdukcję i zgłoś się do firm które ściągają odszkodowania ( są to spore kwoty rzędu kilku tyś zł )
- Auto ma być naprawiane tylko i wyłącznie na oryginalnych częściach skody.
Awatar użytkownika
bar72
Posty: 694
Rejestracja: 11 lis 2013, o 14:07
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: bar72 »

Dokładnie jak pisze emay , jak nie jest dużo uszkodzone pyknij fotki i zachowaj przy odsprzedaży pokażesz ze to była niewielka stłuczka i naprawiona w ASO , a jak cos ugrasz odnośnie stanu zdrowia to na pocieszenie dzis Ty jutro może każdy z nas na pocieszenie grunt ze jestes cały a bryka to kawałek blachy zawsze można naprawić zdrowia nie wymienisz na oryginalne części w ASO :-)
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: sko89 »

Uderzenie z tyłu powoduje często urazy kręgosłupa szyjnego. Z objawami jest różnie. Mogą pojawić się natychmiast albo nawet po kilku miesiącach. Idź do lekarza i powiedz, że miałeś wypadek. Powinien co najmniej skierować na RTG kręgosłupa szyjnego. A najlepiej rezonans magnetyczny. Z tym nie ma żartów. Każdą zmianę w tym zakresie można zakwalifikować jako skutek wypadku. Odszkodowanie przysługuje z OC sprawcy.
Wg mojej opinii najlepszy serwis blacharski Skody, oczywiści autoryzowany, to ASO Zalewscy w Jankach k/Warszawy. I nie wierz, że naprawa pozafabryczna jest nie do wykrycia. W fabryce malują roboty i to jest inna technologia niż pistolet w ręku pana Henia. Wprawne oko doświadczonego lakiernika wykryje to. Ważne aby części były wyłącznie oryginalne a malowanie i farby zaakceptowane przez Skode. Ja na Zalewskich się nie zawiodłem i z tego co wiem nadal trzymają poziom. Nie sprzedają samochodów, żyją tylko z serwisu mechaniczno - blacharskiego to pewnie nie chcą ryzykować utraty dobrej opinii.
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: RemekS »

Po kolei;) piszę z Tapatalka więc słabo z kilkoma cytatami.

Laska z infolinii Centrum Likwidacji Szkód (cfl) jak najbardziej wiedziała, że to skoda. Niezależnie czym jeździsz kierują Cię do jednego z dwóch ASO Renault lub firmy Auto-Babice. Na moje pytanie co z gwarancją i w zasadzie na jakiej podstawie ma ona niby dalej obowiązywać, uzyskałem informację, że od 2010 obowiazuje dyrektywa UE, która daje mi możliwość wyboru dowolnego warsztatu byleby spełniał wymogi producenta samochodu. Na moje kolejne stwierdzenie, że w sumie producent nie będzie miał większych problemów z uznaniem nie fachowej naprawy, która to nie spełnia jego wymagań, usłyszałem że oni tak naprawiaja auta od kilku lat i wszystko jest w porządku. Jeżeli jednak Skoda anuluje gwarancję to oni biorą na siebie jej odzyskanie (szczerze w to wątpię:D)

Odnośnie samochodu zastepczego:
Jakieś 3 lata temu inne służbowe auto pracownika miało taką samą przygodę. Samochód trafił do Aso, dziewczyna wzięła zastępczy, samochód naprawili, a za zastępczy policzyli coś ponad 1000zl ode mnie bo ubezpieczyciel powiedział,że niczego nie zapłaci bo wynajęcie samochodu było nieuzasadnione. Na nic były tłumaczenia i argumenty:
1. Samochód służbowy(więc raczej nie do jeżdżenia po bułki)
2. Kolizja w trakcie pracy w czasie delegacji poza miastem zamieszkania
3. Brak możliwości wykonywania pracy (codzienne odwiedzanie kilku miast i przejazd ok 500km)
Dostałem od ubezpieczyciela pismo, że mogę spierdalac bo to nie są wystarczające powody do wynajecia auta zastepczego z OC sprawcy, a jak mi się nie podoba to do Sądu droga wolna. Olalem to bo generalnie nie jestem osobą, która lubi się kłócić i chodzić z byle gownem do Sądu, a po rozwodzie to już w ogóle nie wierzę w jakąkolwiek zdroworozsadkowa ich postawę (nie mówię o sprawiedliwości bo to zawsze zależy od punktu siedzenia).

Mi generalnie zależy, żeby oddać samochód do ASO, dostać bezpłatny zastepczy i tyle. Jak dzwoniłem do Polmotu to samochód dostanę bezplatnie, ale tylko na technologiczny czas naprawy, czyli jak np. ASO zamówi jakąś część i będzie czekało 3 dni na dostawę to za te 3 dodatkowe dni Ubezpieczyciel im kasy nie odda tylko płacił będę ja. Jak zalapia weekend to tez płacę ja. W CFL u EFL mam auto na cały czas naprawy (Laguna w dieslu) i mam w duupie ile będzie ona trwała. Niestety minus taki, że to nie ASO. I tu mam zagwostkę:?

Odnośnie Zalewskich.
Wymieniłem u nich na gwarancji Bolero w Octavii bo na ekranie padły 3-4 piksele i było ok, ale z drugiej strony chcieli mnie naciągnąć na listwe gazu, ze niby miała prawo rozp... się po 45000. Pojechałem bezposrednio do Landi-Renzo i ją wyczyscili, i działa kolejne 35000 (na pierwszej przyjechała 240000, a podobno starcza na max 60000:D). Lakiernie widziałem i fakt mają mnóstwo roboty.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: Enriquez »

Po co Ty się pytasz EFL?
Jedziesz do ASO i oni wszystko za Ciebie załatwią.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odp: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: rezon »

RemekS pisze:Po kolei;) piszę z Tapatalka więc słabo z kilkoma cytatami.

Laska z infolinii Centrum Likwidacji Szkód (cfl) jak najbardziej wiedziała, że to skoda. Niezależnie czym jeździsz kierują Cię do jednego z dwóch ASO Renault lub firmy Auto-Babice. Na moje pytanie co z gwarancją i w zasadzie na jakiej podstawie ma ona niby dalej obowiązywać, uzyskałem informację, że od 2010 obowiazuje dyrektywa UE, która daje mi możliwość wyboru dowolnego warsztatu byleby spełniał wymogi producenta samochodu. Na moje kolejne stwierdzenie, że w sumie producent nie będzie miał większych problemów z uznaniem nie fachowej naprawy, która to nie spełnia jego wymagań, usłyszałem że oni tak naprawiaja auta od kilku lat i wszystko jest w porządku. Jeżeli jednak Skoda anuluje gwarancję to oni biorą na siebie jej odzyskanie (szczerze w to wątpię:D)

Odnośnie samochodu zastepczego:
Jakieś 3 lata temu inne służbowe auto pracownika miało taką samą przygodę. Samochód trafił do Aso, dziewczyna wzięła zastępczy, samochód naprawili, a za zastępczy policzyli coś ponad 1000zl ode mnie bo ubezpieczyciel powiedział,że niczego nie zapłaci bo wynajęcie samochodu było nieuzasadnione. Na nic były tłumaczenia i argumenty:
1. Samochód służbowy(więc raczej nie do jeżdżenia po bułki)
2. Kolizja w trakcie pracy w czasie delegacji poza miastem zamieszkania
3. Brak możliwości wykonywania pracy (codzienne odwiedzanie kilku miast i przejazd ok 500km)
Dostałem od ubezpieczyciela pismo, że mogę spierdalac bo to nie są wystarczające powody do wynajecia auta zastepczego z OC sprawcy, a jak mi się nie podoba to do Sądu droga wolna. Olalem to bo generalnie nie jestem osobą, która lubi się kłócić i chodzić z byle gownem do Sądu, a po rozwodzie to już w ogóle nie wierzę w jakąkolwiek zdroworozsadkowa ich postawę (nie mówię o sprawiedliwości bo to zawsze zależy od punktu siedzenia).

Mi generalnie zależy, żeby oddać samochód do ASO, dostać bezpłatny zastepczy i tyle. Jak dzwoniłem do Polmotu to samochód dostanę bezplatnie, ale tylko na technologiczny czas naprawy, czyli jak np. ASO zamówi jakąś część i będzie czekało 3 dni na dostawę to za te 3 dodatkowe dni Ubezpieczyciel im kasy nie odda tylko płacił będę ja. Jak zalapia weekend to tez płacę ja. W CFL u EFL mam auto na cały czas naprawy (Laguna w dieslu) i mam w duupie ile będzie ona trwała. Niestety minus taki, że to nie ASO. I tu mam zagwostkę:?

Odnośnie Zalewskich.
Wymieniłem u nich na gwarancji Bolero w Octavii bo na ekranie padły 3-4 piksele i było ok, ale z drugiej strony chcieli mnie naciągnąć na listwe gazu, ze niby miała prawo rozp... się po 45000. Pojechałem bezposrednio do Landi-Renzo i ją wyczyscili, i działa kolejne 35000 (na pierwszej przyjechała 240000, a podobno starcza na max 60000:D). Lakiernie widziałem i fakt mają mnóstwo roboty.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Nawet się nie baw w korespondencję tylko od razu idź do firmy obsługującej szkody powypadkowe. Jak dostaną pismo od prawnika to rura im zmięknie. Na razie testują na ile można sobie pozwolić. W niektórych firmach to standard.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: Misiek Fisiek »

Odnośnie wynajmu auta zastępczego:

Sąsiad miał wypadek BMW X5 pierwszej generacji - z ciężarówki coś spadło mu na dach auta. Warta, która ubezpieczała ciężarówkę odmówiła auta zastępczego na czas naprawy. Poszedł do wypożyczalni, która współpracuje z kancelarią specjalizującą się w takich sprawach i dwa miesiące jeździł nowym BMW 5, nowym BMW 3 i Range Roverem. Nie zapłacił złotówki. Fakturę dla Warty wypożyczalnia wystawiła na ponad 20 000 zł i dalej sprawę załatwiała we własnym zakresie.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
whity

Re: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: whity »

Idz do adwokata od wypadkow...oc sprawcy musi ci go tez pokryc, i auto naprawiaj w aso
MichalSZN
Posty: 84
Rejestracja: 24 paź 2013, o 21:13
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ZS

Re: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: MichalSZN »

Zuber pisze:Odnośnie wynajmu auta zastępczego:

Sąsiad miał wypadek BMW X5 pierwszej generacji - z ciężarówki coś spadło mu na dach auta. Warta, która ubezpieczała ciężarówkę odmówiła auta zastępczego na czas naprawy. Poszedł do wypożyczalni, która współpracuje z kancelarią specjalizującą się w takich sprawach i dwa miesiące jeździł nowym BMW 5, nowym BMW 3 i Range Roverem. Nie zapłacił złotówki. Fakturę dla Warty wypożyczalnia wystawiła na ponad 20 000 zł i dalej sprawę załatwiała we własnym zakresie.

Zuber masz nazwę tej wypożyczalni? Załóżmy, że mam 6 letniego forda (przykład) i sprawca rozwalił mi tył, to mimo wszystko mogę również wypożyczyć auto na koszt oc sprawcy? Czy wiek auta jest jakoś określony?
whity

Re: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: whity »

Nie jestem zuber:):), ale na zdrowy rozum: co ma marka i wiek samochodu do tego ze ktos ci rozwalil auto nie z twojej winy? U nas tylko jest kryterium iz auto wypozyczone musi byc klase nizej od wlasnego, zeby nie miec problemow
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: Misiek Fisiek »

Jak spotkam tego sąsiada to zapytam.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Pierwsza stłuczka - gdzie naprawiać?

Post autor: motogold »

Dziwi mnie to,że EFL odmawia Ci auta zastępczego.Mam służbową astrę IV i stuknął mnie samochód,gdy w nim siedziałem (cofał i mnie nie widział.)Sprawa zgłoszona do EFLa i odstawiłem auto do Opla.Tam odebrałem auto zastępcze-najpierw chcieli mi dać Aveo ale spóściłem ich na drzewo i z jakiejś wypożyczalni podstawili mi nówką Seata Leona.Z przebiegiem 1000km.Za nic nie płaciłem.Wszystko szło z OC sprawcy.A samochód odstawiłem w momencie,kiedy odbierałem Astrę.Należy się auto zastępcze jak psu buda i nie daj się spławić.Powinno być tej samej lub wyższej klasy.
Pzdr.
ODPOWIEDZ