Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: Misiek Fisiek »

DamianSmigielski pisze: Misiek, nie mówię, że zawsze, ale niestety często. Nie zawsze świadomie.
To jest ta sama gadka co w subaru diesel z ich sprzęgłami. Producent robi auto dla zwykłych ludzi i ma je zrobić tak żeby można je było normalnie eksploatować a nie obchodzić się jak z jajkiem. Zresztą obchodzenie się jak z jajkiem nie pomagało na branie oleju i pewnie na usterkę rozrządu też by nie pomogło.

Jak to możliwe, że akurat z TSi ludzie mają takie problemy? Imbecyle ignorujący czerwone lampki i katujący zimny silnik kupują tylko VAGi? Bzdura skończona. Silnik ma wadę, której Vw nigdy do końca nie wyeliminował i nigdy nie zrobił na to akcji naprawczej.

Sorki Damian, ale piszesz jak pracownik marketingu Skody (co w sumie nie dziwi).
kamracik pisze:
W TSI padały rozrządy zarówno w 1.8 jak i w 1.4. W 1.8 nie było to tak nagminne (może z racji ilości na rynku), ale nie można mówić, że tego nie było.
Tyle, że 1.4 chrobotało i dawało znać o usterce wcześniej. A 1.8 wysrywa się spektakularnie i z zaskoczenia.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: szms »

VWhity pisze:Mój zdrowy rozsądek mi mowie, ze lubie zapierdalac ;)

:lol:
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: DamianSmigielski »

Miałem kilku kolegów, którzy lubili zapierdalać na motocyklach. Byłem na pogrzebach. Ładne wieńce były.

Misiek... ja cie proszę. Nie jedź mi tu marketingiem Skody, dobra? Bo to nie fair. Mieszkamy w tej samej wiosce. Proponuję spożycie trucizny w miłych okolicznościach przyrody :D
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: szms »

Ajajajajaj, taki jeden obrazek mnie korci, ale jeszcze by się Damian obraził i by był raban. :twisted:
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: DamianSmigielski »

Szymek... Przyjadę do ciebie, zobaczysz. :D Fabrykę tapet jeszcze tam macie?
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: szms »

Chyba chodzi Ci o Ergis?
Tam jest wiele spółek. :roll:

Kiedyś to inwentaryzowałem, tam spółka goni spółkę... jedno wielkie kręcenie lodów.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: kamracik »

DamianSmigielski pisze:W instrukcji nie napisano, że nie można walić młotkiem w przednią szybę. Jest coś takiego jak zdrowy rozsądek i zrozumienie zasad działania mechanizmów.
Nie mówię, że w 1.8 nie było awarii rozrządu. Tak jak napisałeś, nie słyszałem żeby to był wielki problem. O awariach rozrządu mogą coś powiedzieć właściciele BMW :D

Szms napnij pasek :P
Tylko widzisz, szyba nie została stworzona do tego, aby walić w nią młotkiem, a auto żeby jechać te 200km/h tak, taka to różnica ;)

Uwzględniając Twój przykład, szyba pancerna jest opisana jako przystosowana do konkretnej siły co można przeczytać w specyfikacji, więc zrozumiem jak producent nie uzna gwarancji bo wziąłem za duży młotek, a w instrukcji Skody nie widzę nic co by mówiło, że auto może jechać 200km/h, ale np. taka dłuższa eksploatacja powoduje coś tam. Co innego by było, gdyby był jakiś elektroniczny limit, a ja bym sobie go ściągnął i zarżnął silnik, ewentualnie miał chip 8-)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: whity »

Takie pierdzielenie...nie kupuje się auta żeby jeździć jak kapelusznik i huhac pod kocem...weź przestań
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: DamianSmigielski »

Z jednej skrajności w drugą. :P
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: kamracik »

Tak wychodzi ze średniego spalania :mrgreen:
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: marcin wroclaw »

W accordzie VIIIgen. miałem tak, że jak z Katowic do Wrocławia gnałem non stop 200km/h, to tuż przed Wrocławiem włączył się tryb awaryjny i spowolnił mnie na jakieś 10 min do Vmax 90km/h. Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli, że jest jakiś czujnik od przeciążenia silnika i, że w instrukcji mam podobno napisane, ze te 200km/h to Vmax chwilowa i, że producent nie zaleca jazdy stałej z tą prędkością... nie sprawdzałem w instrukcji czy nie blefowali.
Prawda jest taka, że ani skoda, ani bmw, ani merc i inne marki nie zaliczają wpadek, nie produkują czegoś lepszego od konkurencji (przynajmniej nie wyraźnie) i prawda jest też taka, że każdy producent czegokolwiek projektuje i produkuje tak, żeby działało z 5 lat. Np. ostatnio pękła mi w JCB 3CX obudowa filtra serwa hydrauliki. Obudowa masywna z mosiądzu. Koparka ma 5 lat :). Dla porównania (może słabego, ale jednak) to w moim prywatnym Ursusie C-360 nic się nie dzieje, czasem tylko biegi się zakleszczą, ale to się naprawia płaski śrubokrętem :), poza tym pali na dotyk, łot technika.
p.s.
wiadomo, że TSI RULES :roll:
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: kamracik »

Ursusie C-360 - ten Ursus to nie do zarżnięcia jest, ale biegi tam chodzą naprawdę tragicznie.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: szms »

Ursusy mają po 50 lat i dalej jeżdżą... Superb będzie kolejną żyletką. :mrgreen:

Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: Misiek Fisiek »

marcin wroclaw pisze: Prawda jest taka, że ani skoda, ani bmw, ani merc i inne marki nie zaliczają wpadek, nie produkują czegoś lepszego od konkurencji (przynajmniej nie wyraźnie) i prawda jest też taka, że każdy producent czegokolwiek projektuje i produkuje tak, żeby działało z 5 lat.
Chciałeś chyba napisać, że wszystkie marki zaliczają wpadki. Oczywiście, że tak (choć Honda moim zdaniem robi silniki wyraźnie bardziej niezawodne od konkurencji - opinia nie wzięła się znikąd). Mnie tylko wkurza jeśli wszyscy widzą, że jakiś silnik ma jakąś wadę a ktoś mi tłumaczy, że wady nie ma, albo winny jest użytkownik.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: DamianSmigielski »

Miałem dwa Tarpany z silnikami Perkinsa 3 cyl. Czy to się liczy??? :D
ODPOWIEDZ