Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: szms »

Ty podobnie cały czas taka sama śpiewka, więc nie pouczaj innych, bo zachowujesz się identycznie... :lol: :roll:

I jeszcze chwilę i dojdziesz do różnicy w kupnie między TSI a TDI 20 tysięcy :lol: :lol:

Do porównania SUVa dorzuć jeszcze Polo i Bentleya :roll:
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: rezon »

przy jednakowej cenie 5,4 (chociaż ostatnio Pb jest tańsza) i różnicy wg motostat czyli 1,6l/100km na 200kkm różnica w kosztach paliwa wyniesie 17280 czyli 53% z 33000. Błąd 47% w obliczeniach - jak diesel ma być bardziej opłacalny to możemy wziąć nawet 15l różnicy, zwróci się jeszcze szybciej. Tylko czy chodzi o to aby udowadniać swoje racje, czy o to aby pytający miał w miarę rzetelną informację?
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: szms »

Sorry, dla mnie wyznacznikiem jest moja jazda i moje doświadczenie a nie motostat... :lol: :lol: :lol:

Poza tym, diesla od kilku miesięcy mam cały czas taniej niż benzynę w granicach 10 groszy, więc nie wiem o czym piszesz.

:roll:

Tak nie chodzi o to, dlatego wciskanie, że między TSI a TDI jest 1,6 litra róznicy to trochę przesada.
Ja nie mówię, że TDI nic nie pali, ale różnica jest większa i tyle.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: rezon »

szms pisze:Ty podobnie cały czas taka sama śpiewka, więc nie pouczaj innych, bo zachowujesz się identycznie... :lol: :roll:

I jeszcze chwilę i dojdziesz do różnicy w kupnie między TSI a TDI 20 tysięcy :lol: :lol:

Do porównania SUVa dorzuć jeszcze Polo i Bentleya :roll:
Cóż w przeciwieństwie do Ciebie mogę pisać z własnych doświadczeń w TDI i TSI. Dlaczego SUV a nie Polo i Bentley - bo nimi nie jeździłem. Masa Outka jest podobna do S2, napęd na 4x4 w obydwu. Gabaryty podobne za wyjątkiem wysokości, która przy małych prędkościach czyli badaniu min zużycia aż takiej roli nie odgrywa. Przy większych prędkościach bardzo dużą, dlatego nie używam argumentu, że Outek spalił mi więcej. Wyliczenia opieram na średnich z sprimonitor.de z kilkudziesięciu aut, a ty opierasz się na urban legends o WIELKIM zużyciu paliwa w benzynach. Różnica w zakupie S2 1,8TSI i 2,0TDI 170KM wynosi 11150zł dla wersji Ambition. Jak kupowałem swojego wynosiła 13000kzł i dlatego wychodziło 130kkm okres zwrotu. Zamiast urban legends i inwektyw masz jakieś konkretne argumenty czy tylko chcesz się lepiej poczuć?
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: rezon »

szms pisze:Sorry, dla mnie wyznacznikiem jest moja jazda i moje doświadczenie a nie motostat... :lol: :lol: :lol:

Poza tym, diesla od kilku miesięcy mam cały czas taniej niż benzynę w granicach 10 groszy, więc nie wiem o czym piszesz.

:roll:

Tak nie chodzi o to, dlatego wciskanie, że między TSI a TDI jest 1,6 litra róznicy to trochę przesada.
Ja nie mówię, że TDI nic nie pali, ale różnica jest większa i tyle.
Może popatrz uważniej na ceny paliw i zaktualizuj dane, bo ostatnio to akurat jest odwrotnie. Rok temu faktycznie benzyna była droższa
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: rezon »

wg e-petrol średnia cena paliw w tygodniu 48 Pb-95 5,31zł/l,, ON - 5,37zł/l . Jeszcze jakieś inne urban legends?
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: szms »

Stary, tankowałem wczoraj pełen bak za 5,32 na tablicy benzyna była 5,45.

:shock: :shock: :roll:

Uwierz mi, że jakby TSI palił 1,6 litra więcej to bym go wziął, ale tyle nie palił.

Poza własnym doświadczeniem nie podpieram się internetowymi bajkami.

I ciągle wklejasz jakieś e-bajki.


Średnia płaca w Polsce to ok 3,800?
I tyle w temacie. I to są właśnie urban legends.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: rezon »

szms pisze:Stary, tankowałem wczoraj pełen bak za 5,32 na tablicy benzyna była 5,45. :shock: :shock: :roll:
Uwierz mi, że jakby TSI palił 1,6 litra więcej to bym go wziął, ale tyle nie palił.
Poza własnym doświadczeniem nie podpieram się internetowymi bajkami.
I ciągle wklejasz jakieś e-bajki.
Średnia płaca w Polsce to ok 3,800?
I tyle w temacie. I to są właśnie urban legends.
Te e-bajki to e-petrol dość znany portal zajmujący się paliwami. Możesz podjechać na inną stację? Bo ja jak tankowałem to było 5,21Pb i 5.28ON. Z braku argumentów zaczynasz wyjeżdżać ze średnią płacą - popatrz sobie na kilka wiodących jeśli chodzi o zatrudnienie sektorów i sam będziesz wiedział skąd się bierze średnia płaca. Większość posiadaczy S2 ma chyba nieco więcej niż średnia krajowa, bo jak inaczej odłożyć na kurę? To oni też zawyżają średnią.
A jak chcę mieć jakieś sensowne wyliczenia to zawsze lepiej wziąć kilkadziesiąt przypadków niż pojedyncze wyjątki potwierdzające regułę. Możesz napisać jakie są Twoje doświadczenia z TSI? Ile dziesiątek tysięcy przejechałeś sam z takim silnikiem?
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: szms »

No ja przejechałem 2000 km 1.8 TSI.
Ty natomiast ile?

Nie prównuj pomponiewypału w Outku do tego co jest teraz w SII...
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: RemekS »

Średnia płaca w Polsce to rzeczywiście jest ok 3800zł. tyle, że ..... brutto :mrgreen: , ale do porównań może być. Netto wychodzi ok 2750-2800zł.

Odnośnie spalania to co prawda trochę inne silniki, ale w OII 2,0TDI 140KM po mieście paliła mi w granicach 8,5l. (zresztą w trasie przy prędkości autostradowej ok 160km też :lol: ), a w A4 2,0 TFSI 200KM 4x4, po mieście spala mi ok 13,0l. (w trasie ok 10-11). Jakbym nie liczył to czekam z utęsknieniem na mojego klekota ;) bo benzyna ni jak mi się nie opłaca. Dodam, że rocznie przejeżdżam od 60 000km wzwyż.

W zakresie awaryjności to OII przejechałem 217 000 i żadnej z podobno psujących się rzeczy nie wymieniałem (sprzęgło, dwumasa, pompowtryski, turbina), a jeździłem też z dużymi przyczepami ;) Kolejny właściciel przejechał już ponad 10 000 i dalej nic nie zaczyna się psuć więc takie opowieści, że klekoty są obowiązkowo awaryjne też do mnie nie przemawiają. W innej OII też miałem taki sam silnik TDI i też nie było z nim żadnych problemów. Wg mnie opowieści, że klekoty są tak bardzo awaryjne piszą osoby, które jeżdżą po mieście na krótkich dystansach, a potem pomstują, ze im się silniki i osprzęt psuje. Dodam jeszcze, że w firmie miałem 3 fabie 1,4 TDI, które miały najechane po ponad 300 000 i też się z nimi nic nie działo :)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: rezon »

Przejechałem jako kierowca ok. 1000km S2 z TDI170KM CR. Między innymi dlatego zainteresowałem się S2. Ten pomponiewypał jak to określiłeś po tuningu całkiem fajnie się sprawował - jedynie sprzęgło, dwumasa oraz świece żarowe były wymieniane. 3 notlaufy w ciągu 155km - czyli zdecydowanie poniżej średniej. charakterystyka pracy za wyjątkiem hałasu aż tak bardzo się nie różni od CR'ek. I jak by nie popatrzeć było to 155kkm na TDI a nie 2000 :) . Przez 2000km można się nauczyć troszeczkę jeździć z nowym silnikiem. Nie da się też porównać jazdy testowej i jazdy w normalnej eksploatacji z oczywistych względów.
Po za tym ani twoich, ani moich doświadczeń nie da się porównać do 268szt. S2 z TDI170KM ze średnią 6,75l/100km przy min. 1500km każdy i 89 szt. S2 z 1,8TSI i średnią 8,33l/100km. Jedyne co można zarzucić to fakt, że większość z nich to auta z Niemiec. Ale tam to chyba wolniej się nie jeździ :) Polski motostat nie daje łatwych możliwości wyciągania większej ilości średnich z podziałem na Pb i ON.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: rezon »

RemekS pisze:Średnia płaca w Polsce to rzeczywiście jest ok 3800zł. tyle, że ..... brutto :mrgreen: , ale do porównań może być. Netto wychodzi ok 2750-2800zł.

Odnośnie spalania to co prawda trochę inne silniki, ale w OII 2,0TDI 140KM po mieście paliła mi w granicach 8,5l. (zresztą w trasie przy prędkości autostradowej ok 160km też :lol: ), a w A4 2,0 TFSI 200KM 4x4, po mieście spala mi ok 13,0l. (w trasie ok 10-11). Jakbym nie liczył to czekam z utęsknieniem na mojego klekota ;) bo benzyna ni jak mi się nie opłaca. Dodam, że rocznie przejeżdżam od 60 000km wzwyż.

W zakresie awaryjności to OII przejechałem 217 000 i żadnej z podobno psujących się rzeczy nie wymieniałem (sprzęgło, dwumasa, pompowtryski, turbina), a jeździłem też z dużymi przyczepami ;) Kolejny właściciel przejechał już ponad 10 000 i dalej nic nie zaczyna się psuć więc takie opowieści, że klekoty są obowiązkowo awaryjne też do mnie nie przemawiają. W innej OII też miałem taki sam silnik TDI i też nie było z nim żadnych problemów. Wg mnie opowieści, że klekoty są tak bardzo awaryjne piszą osoby, które jeżdżą po mieście na krótkich dystansach, a potem pomstują, ze im się silniki i osprzęt psuje. Dodam jeszcze, że w firmie miałem 3 fabie 1,4 TDI, które miały najechane po ponad 300 000 i też się z nimi nic nie działo :)
Gdybym jeździł tyle kkm to na pewno jeździłbym ponownie klekotem. Już przy 40kkm/rok poważnie go rozważałem. Sam przyznasz też, że TFSI 200KM w czterołapie i TDI140KM ośka to do zużycia paliwa trudno porównywalne silniki. Czy konie pracują czy nie - napoić je trzeba ;) A czterołapa też szacują na ok. 1l/100km i na pewno z niego nie zrezygnuję również przy kolejnych zakupach.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: rezon »

RemekS - a ile masz przejechane na 2.0TFSI? Jak awaryjność?
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
wojcian
Posty: 46
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 18:58
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Kraków/ Roeselare

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: wojcian »

Dziękuje wszystkim za za odpowiedzi,choć nie wszystkie w temacie,ale i tak są dla mnie cenne. Z tymi 33tys to by sie zgadzało (podkreślam w moim przypadku),tu gdzie mieszkam różnica w cenie pb vis on to jest prawie złotówka,czyli jezeli zakładamy róznice w spalaniu na poziomie 2 litrów plus różnica w cenie to każde 100 kilometrów kosztuje mnie 18 zł więcej na pb,idąc dalej 18x330=5940 x6lat=35640 -11000 różnica w cenie=24640,i tak to obliczyłem .I dlatego pytałem o wasze przebiegi i awarie jakie mieliście . Miałem okazje przejechać sie 1,8tsi, i faktycznie kultura pracy tsi po mieście jest na duży plus i przyjemnie się tym jeżdzi , ale przy predkośćiach autostradowych 130-150 to juz jest prawie to samo co w klekocie ,bardziej slychać szum powietrza niż silnik(porównuje do audi a4b8, nie wiem może skoda jest gorzej wyciszona niz audi i w skodzie klekota bardziej słychac ) Awryjność tdi 2,0cr znam bo mam , natomiast o tsi nic nie wiem ,i dlatego pytam u zródła , gdzie wypowiedzi będą wiarygodne, a nie na zasadzie :ja słyszałem:
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: RemekS »

rezon pisze:RemekS - a ile masz przejechane na 2.0TFSI? Jak awaryjność?
Tak jak gdzieś tu pisałem A4 mam jako "zapasowy" samochód do domu oraz na wyjazdy w góry. Samochód był sprowadzony przez pierwszego właściciela w Polsce z Niemiec jako prawie roczne auto. Co było powodem sprzedaży przez niemca nie dojdziesz ;) . Pierwszy w Polsce jeździł nim 4 lata, drugi 2, a ja dobijam właśnie do końca drugiego. Przed zakupem byłem na przeglądzie w ASO Audi w Krakowie i żadnego spotkania z przystankiem lub innymi przeszkodami podobno nie miał. Samochód od przyjazdu do polski był serwisowany tylko w ASO (podobno ;) i na dowód tego dostałem kopie wszystkich faktur od poprzednich właścicieli, a dodatkowo w bazie AUDI te wszystkie naprawy były wprowadzone. Obecny przebieg to ponad 120 000 i jeżeli chodzi o awaryjność to jak dla mnie jestem zadowolony, ale może to wynikać ze śmiesznej ilości kilometrów jaką nim przejeżdżam bo w ciągu prawie 2 lat przejechałem nim ok 20 000km i oprócz standardowego przeglądu rocznego wymieniłem tylko klocki z przodu. Dwa dni temu dowiedziałem się, że będę musiał wymienić jakiś drobny element, który odpowiada za recyrkulację spalin, ale koszt części to około 200zł. Oprócz tego uwag brak. Samochód bardzo fajny i daje dużo przyjemności z jazdy. Szczególnie jak ktoś się sadzi jakimiś pseudo sportowymi samochodzikami :mrgreen:
ODPOWIEDZ