Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
wojcian
Posty: 46
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 18:58
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Kraków/ Roeselare

Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: wojcian »

Witam wszystkich . Mam zamiar nabyć superba1,8tsi i mam pytanie jak w temacie . Jakie macie maksymalne przebiegi swoich 1,8tsi ,oraz jakie mieliście awarie w tym czasie. Wiem że w sieci jest troche informacji w tej kwasti,ale wolałem zapytać u żródła. Autkiem zamierzam pojezdzić około 200tys ,w 6 lat. Dlatego moje pytanie.Dziekuje.
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: AdamK »

70000 km. Wymieniony łańcuch rozrządu.
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
Awatar użytkownika
Teofano
Posty: 368
Rejestracja: 31 sty 2013, o 09:48
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Lokalizacja: KR - sprzed garażu

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: Teofano »

1,5 roku ma auto
Zrobione 22tys.
Wymieniona klamka (padl czujnik-kessy), poza tym wszystko OK
"I'm too hot (hot damn) - call the police and the firemen"


ogrody-tym się zajmuję
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 259
Rejestracja: 6 lip 2013, o 05:00
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krzysztof

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: Forest »

Wychodzi 33 tys rocznie. Czyli około 33 tys więcej wydasz na paliwo benzyną niż dieslem. Przelicz czy nie opłaca Ci się kupno diesla w tym przypadku. Na pewno dieslem przejedziesz bez problemu 200 a nawet 2 razy tyle kilometrów. A 1.8 nie wiadomo jakie ma bolączki po przekroczeniu 100tys. Fakt, że jest ciszej w środku w benzynie i to znacznie przy prędkościach miejskich i pozamiejskich - do 100 km/h. Ale za przyjemność trzeba płacić przy dystrybutorze:)
wojcian
Posty: 46
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 18:58
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Kraków/ Roeselare

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: wojcian »

Forest ..toś mnie zbił z tropu . Obecnie posiadam od nowosci a4b8 2008 163000,przy 70tys poleciała dwumasa jeszcze na gwarancji (koszt 0), i od tego przebiegu zaczeło się rośic z egr. Natomiast przy 130tys poleciał docisk to wymieniłem wszystko tj dwumasa sprzegło i docisk (koszt 4tys). Przy wymianie rozrządu zregenerowalem naped pompy oleju (koszt 1000).Czyli do teraz dołożyłem 5tys, myslałem ze to duzo , ale skoro piszesz ze do tsi dojdzie około 33tys w samym paliwie ,to ładna jazda. Dużo pomykam po autostradach , praktycznie 3/4 przbiegu rocznego, myslalem ze tsi w trasie nie bedzie tak paliwożerne, sam juz nie wiem.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: Misiek Fisiek »

Słuchaj Foresta. On ma diesla to najlepiej wie ile pali Tsi.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
whity

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: whity »

Zuber pisze:Słuchaj Foresta. On ma diesla to najlepiej wie ile pali Tsi.
;););););)


Sent from my ajfon
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: szms »

Tak, tak...

słuchaj Zubera on ma 1.4 TSI 16v TD V6...



ale się mnie dobri humorek czyma... :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
emay

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: emay »

Forest pisze:Wychodzi 33 tys rocznie. Czyli około 33 tys więcej wydasz na paliwo benzyną niż dieslem. Przelicz czy nie opłaca Ci się kupno diesla w tym przypadku. Na pewno dieslem przejedziesz bez problemu 200 a nawet 2 razy tyle kilometrów. A 1.8 nie wiadomo jakie ma bolączki po przekroczeniu 100tys. Fakt, że jest ciszej w środku w benzynie i to znacznie przy prędkościach miejskich i pozamiejskich - do 100 km/h. Ale za przyjemność trzeba płacić przy dystrybutorze:)


ja pierdziele to przy moich przebiegach tj okolo 20tys rocznie trace z portfelka 20 tys zlotych kurde dobrze ze zona tego nie czyta bo by mi kluczyki zabrala ;-)

srednie spalanie jazda wiekszosc po miescie (zona za kierownica ja nie jezdze) 7.4 litra nie wydaje mi sie zeby tdi byl az tak bardzo oszczedny zeby twoja kalkulacja byla prawdziwa... co innego jak ja juz sie dorwe za kierownice wtedy pewnie i z 100tys rocznie trace...


co robione w samochodzie przy 88tys sprzeglo nowe pozatym kosmetyka czyli kury tu i tam oraz swiatelka tu i tam ale to tez w Tdi wymieniaja ;-) aktualny przebieg 110tys nic nie puka nic nie stuka a przedewszystkim nie klekocze ;-)
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: AdamK »

We wrześniu wracałem z Chorwacji. Prędkość 120 do 130 km/h tempomat. Spalanie z dystrybutora 6,44 l/100km. Nie przesadzałbym z tym super dopłacaniem do benzyny. W mieście pali mi niecałe 10 l/100 km. Ostanie tankowanie to 9,5. 90% miasto.
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 259
Rejestracja: 6 lip 2013, o 05:00
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krzysztof

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: Forest »

Wszystkim klientom, którzy mają 1.8 tsi a jeżdżą normalnie tzn. bez zastanawiania się - wyprzedzić czy nie, bo mi średnia podskoczy, Superb pali ok. 10/100. Jak będziesz jeździł ciotowato czyli 120 z tempomatem to może i spali Ci te 7 litrów. Ale co to za jazda? Dieslem nie zastanawiam się nigdy czy mam jechać szybko czy powoli. Jadę jak mam ochotę. Średnie spalanie mam 6,6l. Jak jadę rano do pracy, a wiadomo, że do pracy się człowiek nie spieszy:), to mam ok. 5,5l. Przelicz sam. Może rzeczywiście nie warto dopłacać do diesla - musisz sam przemyśleć.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: szms »

Właśnie o to chodzi, że im dynamiczniej się jeździ tym przepaść między klekotem a TSI robi się dosyć spora, a przy takiej jeździe to 120 na tempomacie to zejście poniżej 5 nie jest żadnym problemem, zamykająć się do 90-100 4,X to też żaden wyczyn, przy spokojnej jeździe, przy normalnej piątak. Ja ostatnio dużo się spieszę i naprawdę zapierdzielam, w trasie 6-6,5 mi nie przekroczył.
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: AdamK »

Forest pisze:Wszystkim klientom, którzy mają 1.8 tsi a jeżdżą normalnie tzn. bez zastanawiania się - wyprzedzić czy nie, bo mi średnia podskoczy, Superb pali ok. 10/100. Jak będziesz jeździł ciotowato czyli 120 z tempomatem to może i spali Ci te 7 litrów. Ale co to za jazda? Dieslem nie zastanawiam się nigdy czy mam jechać szybko czy powoli. Jadę jak mam ochotę. Średnie spalanie mam 6,6l. Jak jadę rano do pracy, a wiadomo, że do pracy się człowiek nie spieszy:), to mam ok. 5,5l. Przelicz sam. Może rzeczywiście nie warto dopłacać do diesla - musisz sam przemyśleć.
Po co jechać szybciej niż 130 km/h :?: :shock: Zwłaszcza w Austrii czy Czechach gdzie policjanci sprowadzą cię bardzo szybko na ziemię.
Uwierz, nie zwracam uwagi na spalanie i wyprzedzanie, napisałem jedynie o totalnej głupocie, którą palnąłeś w swoim pierwszym poście, ale pewnie głupio Ci to przyznać. :D
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: szms »

Nie wiem jak można nazwać wyliczenie różnicy w paliwie przy 200 kkm 33 tys zł głupotą, przecież to po prostu rozsądnie policzone :shock: :shock:

Albo czytać ze zrozumieniem nie umiecie...
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: rezon »

Forest pisze:Wszystkim klientom, którzy mają 1.8 tsi a jeżdżą normalnie tzn. bez zastanawiania się - wyprzedzić czy nie, bo mi średnia podskoczy, Superb pali ok. 10/100. Jak będziesz jeździł ciotowato czyli 120 z tempomatem to może i spali Ci te 7 litrów. Ale co to za jazda? Dieslem nie zastanawiam się nigdy czy mam jechać szybko czy powoli. Jadę jak mam ochotę. Średnie spalanie mam 6,6l. Jak jadę rano do pracy, a wiadomo, że do pracy się człowiek nie spieszy:), to mam ok. 5,5l. Przelicz sam. Może rzeczywiście nie warto dopłacać do diesla - musisz sam przemyśleć.
A skąd takie złote myśli zaczerpnąłeś? Jakoś nie zastanawiam się czy wyprzedzić czy nie - tylko jak potrzebuję to wyprzedzam, jak nie potrzebuję to nie wyprzedzam, jadę jak mam ochotę, a średnią liczę sobie dla wiadomości. po raz kolejny na forum jakiś posiadacz TDI za wszelką cenę próbuje udowodnić sobie i innym sens zakupu traktora niezależnie od rocznych przebiegów. Wg spritmonitor.de różnica spalania między 170KM dieslem a 1,8TSI wynosi 1,6l/100km -średnie dla kilkudziesięciu samochodów. U mnie szacuję na max 2l w porównaniu do wcześniej ujeżdżanego TDI. Co prawda było w nim 8,16 ze 155kkm, a obecnie 9,24 - ale to był SUV więc gorsza aerodynamika odczuwalna przy większych prędkościach. Min. w TSI 4x4, które udało mnie się osiągnąć to 6,93 z dystrybutora. Max to 11,22. W Outlanderze ze znanym 2.0TDI 140KM podkręconym na 165KM było to odpowiednio 5,22 i 12,32. czyli wyraźnie mniejsze minimum i większe max. Przyjmując ok. 10zł na 100km różnicy w paliwach diesel zwróci się po ok. 110kkm przy różnicy w cenie 11150zł. A odnośnie awaryjności - czas pokaże. O łańcuchach TSI można poczytać, o sprzęgłach i dwumasach oraz turbinach TDI też można przeczytać. Ostatnio znajomemu w Superbie 2.0TDI 140KM z przebiegiem ok. 120kkm czyli po gwarancji padł wtryskiwacz wymieniono 4szt. koszt naprawy - bagatela, ponad 10kzł. Ja przyjąłem, że cudów nie ma - awaryjność silników TSI i TDI będzie podobna. Diesel zwróci się po 130km po trzech latach (różnica była 13kzł), planuję przejeździć 150kkm - to jaki sens? Padło na benzynę, w której hałas jest co tu dużo ukrywać znacznie mniejszy. A zużycie paliwa - zaraza spali dokładnie tyle ile zatankuję. Jak się spieszę to więcej, jak się nie spieszę to mniej :)
wyliczenie różnicy 33kzł przy 200kkm to faktycznie głupota.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ