Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: szms »

Odbiegając od tematu i pisząc np. o DSG trochę jest słabe :mrgreen:
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: DamianSmigielski »

DSG jest słabe?
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: szms »

Nie, uciekanie z tematu rozrządu na awaryjność DSG.
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: DamianSmigielski »

O ja pierdykam. Albo dyskutujemy poważnie, albo łapiemy się za słówka. Wszędzie węszysz spisek? Dżizas :D
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: szms »

Wiesz, piszesz to do Misiaka, który taki silnik miał, czytał o nim dużo i zgłębił temat bardzo, po czym postanowił się z nim rozstać.
Więc chyba wie co pisze. :mrgreen:
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: DamianSmigielski »

Ja w 2009 roku też dużo czytałem o silnikach TSI i zdecydowałem się własnie na taki silnik a nie na 2.0 TDI. Nie żałuję. Nie wiem z czego to wynika, że moje auta jakoś nie wybuchają. Miałem dwie Alfy Romeo... Zero problemów. Miałem Nissana Navarę. Padł jeden krzyżak na wale i nic więcej. Mam szóstą Skodę i z żadną z poprzednich nie miałem problemów.
W przypadku wielu awarii jestem w stanie wskazać zaniedbania właściciela w wyniku których do niej doszło .Nie stawiam sprawy na ostrzu noża, ale.... Auta się zmieniają. Są coraz bardziej... wyrafinowane, skomplikowane, wymagające. Jeśli czytam w wątkach, że znacząca grupa użytkowników aut z silnikiem 2.0 TDI podróżuje po trasie z prędkościami bliskimi maksymalnej, a później się dziwią, że obracają się panewki, zapycha się DPF... Ręce opadają.
Każde urządzenie wymaga pewnych warunków pracy. Silnik, skrzynia biegów, kosiarka, odkurzacz i młotek. Jeśli przekracza się w sposób zamierzony warunki brzegowe to nie można mieć pretensji, że urządzenie klęka.
Ostatnio rozmawiałem z gościem, który ma Octavię 1.8 TSI. Używa jej do pracy. Nie jeździ z gazem w podłodze, ale jeździ dużo. Pojęcia o motoryzacji nie ma wcale. Typowy humanista ;-) Zwierzył mi się, że co jakiś czas zapala mu się taka kontrolka czerwona i napis, że jest mało oleju. Pytam się, ile raz się zapaliła. No może z pięć, sześć razy. Hmmm. A sprawdzasz poziom oleju? Nie. Dolewam jak się zaświeci... I później taki gość może mieć żal, że padło turbo, zatarł się wałek.. I czyja to będzie wina?
Kolejna sprawa to olej do diesli. Kończy się gwarancja i zuch pędzi do Zenka, bo Zenek robi tanio. Zenek ma też wielką wiedzę olejową wyniesioną z lasu... Zenek mówi jaki należy lać olej, ale nie patrzy czy to jest lowSAPS, czy midSAPS... On nie wie co to SAPS. A później pojawia się wątek o tym, że DPFy są do dupy.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: Misiek Fisiek »

Wiadomo. Zawsze winny jest użytkownik, nie producent.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: szms »

DamianSmigielski pisze:Jeśli czytam w wątkach, że znacząca grupa użytkowników aut z silnikiem 2.0 TDI podróżuje po trasie z prędkościami bliskimi maksymalnej, a później się dziwią, że obracają się panewki, zapycha się DPF... Ręce opadają.
No popatrz, tutaj takich wpisów nie ma... czytasz o 2.0 tdi a o swoim nie czytasz? To Ci nowina :mrgreen:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: szms »

Taa... lepsze. Twój nawet odpalić nie chciał!
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: DamianSmigielski »

Ja nie mówię, że lepsze. Inne. Nie zawsze pasujące do wszystkich zastosowań. Jak ktoś kupuje TDI do jazdy po mieście...
Misiek, nie mówię, że zawsze, ale niestety często. Nie zawsze świadomie.
Szms, nie gadam z tobą :-) nie wnosisz nic merytorycznego do dyskusji. Wysil się chociaż na 5 zdań :D
S-e-b-e-b (łatwy do napisania nick :-) ) Ja bym chciał dwie fury. benzynę do miasta i diesla na trasy, ale ile można mięć aut? :D
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: kamracik »

DamianSmigielski pisze:Jeśli czytam w wątkach, że znacząca grupa użytkowników aut z silnikiem 2.0 TDI podróżuje po trasie z prędkościami bliskimi maksymalnej, a później się dziwią, że obracają się panewki, zapycha się DPF... Ręce opadają.
Wskaż punkt w instrukcji, który mówi, że nie można. Bez przesady, skoro auto jest w stanie jechać 200km/h to po to, aby mogło, to nie eksponat muzealny ani tym bardziej przykład teoretyczny w zamkniętych warunkach. Nie ma to nic do rzeczy.

W TSI padały rozrządy zarówno w 1.8 jak i w 1.4. W 1.8 nie było to tak nagminne (może z racji ilości na rynku), ale nie można mówić, że tego nie było.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: szms »

DamianSmigielski pisze:Szms, nie gadam z tobą nie wnosisz nic merytorycznego do dyskusji. Wysil się chociaż na 5 zdań
hipokryta.
Ja tylko Ci wytykam błędy. Sam nic nie wnosisz.
Teksty typu "ja nie czytałem o tym" wcale nie są merytoryczne. :lol:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: szms »

Oooo, już kółeczko wzajemnej adoracji TSI.
Nasmarujcie sobie łańcuszki :mrgreen:
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: DamianSmigielski »

W instrukcji nie napisano, że nie można walić młotkiem w przednią szybę. Jest coś takiego jak zdrowy rozsądek i zrozumienie zasad działania mechanizmów.
Nie mówię, że w 1.8 nie było awarii rozrządu. Tak jak napisałeś, nie słyszałem żeby to był wielki problem. O awariach rozrządu mogą coś powiedzieć właściciele BMW :D

Szms napnij pasek :P
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: whity »

Mój zdrowy rozsądek mi mowie, ze lubie zapierdalac ;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ODPOWIEDZ