Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: rezon »

CO do cen paliwa - no widać wyraźnie, że benzyna jest droższa. A to że 98 - co za różnica ;) Najważniejsze, że droższa :) Co chciał udowodnić szms
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: szms »

Nie wiem co Ty teraz chcesz udowodnić.
Ja porównuję ceny ze swoich stron, a nie z innych. Może jeszcze podasz ceny z Kamczatki? :shock: :lol:

Ja nic nie chcę udowodnić... no poza tym, że między TDI a TSI jest większa różnica niż 1,6 litra :lol: :lol:
Bo mi wychodzi 3 litry przy normalnym liczeniu. A Ty cały czas uważasz mnie za głąba i wyśmiewasz z tego powodu.

Tyle i tylko tyle.

Poza tym, dzisiaj w Grudziądzu na Orlenie diesel (fakt, że jakaś szalona promocja, ale jest) jest w cenie 5,00 zł/litr, a benzyna 5,45 zł/litr.
Wybacz, że nie zrobiłem zdjęcia jak przejeżdżałem.
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 259
Rejestracja: 6 lip 2013, o 05:00
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krzysztof

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: Forest »

Teofano pisze:
Forest pisze:Wszystkim klientom, którzy mają 1.8 tsi a jeżdżą normalnie tzn. bez zastanawiania się - wyprzedzić czy nie, bo mi średnia podskoczy, Superb pali ok. 10/100.
Bzdury piszesz.

Jeżdżę dość dynamicznie i naprawdę muszę się nieźle napracować, żeby brała więcej niż 9/100 (wyliczone, nie z kompa) a mam 4x4 :roll:
160km 4x4 nie jeździ dynamicznie. To się ledwo toczy porównując do TDi. To co ty nazywasz dynamiczną jazdą, przy której pali 9l w TDi jest normalną zwykłą jazdą. W sytuacji, w której Ty musisz redukować 2 biegi co już wydaje Ci się dynamiką :lol: w TDi wciskasz gaz i jedziesz momentem. I nie pali wtedy 9l.
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: LMB »

Forest pisze:... w TDi wciskasz gaz i jedziesz momentem. I nie pali wtedy 9l.
Jedziesz tym momentem na silniku czy na kolach?
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
bald
Posty: 25
Rejestracja: 17 sie 2012, o 11:08
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Śląsk

Re: Odp: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: bald »

Kocham te dyskusje TDI vs TSI :-)
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Odp: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: LMB »

bald pisze:Kocham te dyskusje TDI vs TSI :-)
Ja kocham wiare wlascicieli dieseli w moment :lol:

BTW - moze ktos wstawic przebiegi z hamowni - tam podaja wartosc momentu i moc na kolach.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2013, o 18:11 przez LMB, łącznie zmieniany 1 raz.
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: rezon »

Forest pisze:
Teofano pisze:
Forest pisze:Wszystkim klientom, którzy mają 1.8 tsi a jeżdżą normalnie tzn. bez zastanawiania się - wyprzedzić czy nie, bo mi średnia podskoczy, Superb pali ok. 10/100.
Bzdury piszesz.

Jeżdżę dość dynamicznie i naprawdę muszę się nieźle napracować, żeby brała więcej niż 9/100 (wyliczone, nie z kompa) a mam 4x4 :roll:
160km 4x4 nie jeździ dynamicznie. To się ledwo toczy porównując do TDi. To co ty nazywasz dynamiczną jazdą, przy której pali 9l w TDi jest normalną zwykłą jazdą. W sytuacji, w której Ty musisz redukować 2 biegi co już wydaje Ci się dynamiką :lol: w TDi wciskasz gaz i jedziesz momentem. I nie pali wtedy 9l.
wtedy kiedy musisz wrzucić wyższy bieg to TSI wciąż ma jeszcze 3kobr przed sobą :) Popatrz na parametry . te silniki mają bardzo zbliżone osiągi. TDI ma mocny dół, który szybko się kończy. TSI ma dobry dół, ale znacznie wyżej górę. Wystarczy nieco inaczej jeździć.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
whity

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: whity »

LMB pisze:
bald pisze:Kocham te dyskusje TDI vs TSI :-)
Ja kocham wiare wlascicieli dieseli w moment :lol:
A jak kocham każdy wątek na tym forum ;);););););););)


Sent from my ajfon
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 259
Rejestracja: 6 lip 2013, o 05:00
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krzysztof

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: Forest »

wtedy kiedy musisz wrzucić wyższy bieg to TSI wciąż ma jeszcze 3kobr przed sobą :) Popatrz na parametry . te silniki mają bardzo zbliżone osiągi. TDI ma mocny dół, który szybko się kończy. TSI ma dobry dół, ale znacznie wyżej górę. Wystarczy nieco inaczej jeździć.
Tylko w tdi masz wtedy 5 bieg i jedziesz w tsi masz zapiętą trójkę, żeby w miarę jechać. Nie widzisz różnicy? Co mnie interesuje ten wasz moment na kołach w TSI, którego nie czuć podczas jazdy? Zaraz powiecie, że w takiej Hondzie też jest lepszy moment bo się kręci do 8tys obr. Tyle, ze dopiero od 6 zaczyna przyspieszać. Benzyny są dobre na tor, tam możesz sobie kręcić do odcięcia. W normalnym użytkowaniu zamiast machać biegami i szarpać autem wolę nic nie robić, wcisnąć gaz i pojechać. W tsi musiałbym najpierw się zastanowić - wyprzedać czy nie (z wiadomych powodów, średnia itp), jeśli wyprzedzać to czy na pewno? Jeśli dalej uparcie twierdzę, że wyprzedanie jest konieczne i nie zawyży to w znaczący sposób średniej przechodzę do następnego punktu. Na jakim jadę biegu, ile mam obrotów i ile muszę mieć, by zdążyć wyprzedzić przed jadącym z przeciwka. Oczywiście cały czas mając na uwadze średnią, czyli za dużo nie mogę zredukować, max 2 biegi w dół. No i zaczynam manewr. W połowie okazuje się, że jednak mocy za mało, co było oczywiste jeszcze przed rozpoczęciem manewru :D , momentu w ogóle nie ma bo to benzyna, fakt, zostało jeszcze 3k obrotów do odcięcia, ale jadę nie na tym biegu co trzeba. I cały plan leci na łeb. Manewr, średnia i przyjemność z jazdy. W dieslu wiadomo co trzeba zrobić. Tylko lewa noga i po manewrze :P

p.s.

Nie denerwujcie się, taki żart andrzejkowy :) Jak komuś się spodobało dam namiary na to co biorę :lol:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: Misiek Fisiek »

Jak jesteś taki nieporadny, że masz problem z doborem redukcji biegu do wyprzedzenia to dobrze, że wybrałeś klekota.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 259
Rejestracja: 6 lip 2013, o 05:00
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krzysztof

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: Forest »

Ja się cieszę z tego powodu. Co prawda mam DSG, także w ogóle już ułomny jestem, ale i tak się cieszę.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: Misiek Fisiek »

To skąd u Was taka silna potrzeba przekonania TSików, że samochody im palą więcej niż oni sami twierdzą? Jakoś tak jest, że jak ktoś ma z czymś problem, wątpliwości to przekonuje wszystkich wkoło (i samego siebie przy okazji) jak to dobrze wybrał. Ma brzydką żonę to twierdzi, że jest piękna. Jak kupi samochód który idzie jak krew z nosa to rozpisuje się na forach jaką to ma dobrą dynamikę (przykład z forum daćki). To jaki Wy macie problem z Waszymi wspaniałymi klekotami, że co drugi wątek na forum zaczyna się od opowieści jak to mało pali TDi a jak dużo TSi?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 259
Rejestracja: 6 lip 2013, o 05:00
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krzysztof

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: Forest »

Powiedz szczerze. Jakby na forum były tylko wątki: "Moje Piękne Auto" lub "czy pozdrawiać się na ulicach" (reasumując, musiałbym cały czas na długich jeździć) jaki sens miałoby wchodzenie na forum? A tak dla sportu można czasem napisać coś co nie podoba się większości i cztery strony o niczym gotowe:). A jaka przyjemność poczytać te kłótnie i wywody, motostaty i inne. Od jakiegoś czasu z ciekawością wchodzę na forum - przynajmniej widzę, że forum żyje. A wracając do tematu, i tak uważam, że TDi jest duuuuuużo lepsze. Jak ktoś się nie zgadza, zapraszam do dyskusji. Do rana daleko:)
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: AdamK »

Chętnie stanąłbym w szranki z każdym TDI z tego forum przy każdej prędkości i z bananem na twarzy zerkał w lusterko wsteczne.
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
bezduszny

Re: Jakie macie maksymalne przebiegi 1,8tsi

Post autor: bezduszny »

seria - seria
czy
program - program ...........?
ODPOWIEDZ