KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
phil
Posty: 106
Rejestracja: 31 paź 2014, o 18:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sławek
Lokalizacja: Warszawa

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: phil »

We wrześniu zeszłego roku byłem z żonką w USA i mieliśmy okazje sobie pojeździć nowiutką Toyotką 4 runner czyli u nas zwie się to land cruiser ! Max wyposażenie i ku mojemu zdziwieniu właśnie były oponki Kelly !!! Powiem jeszcze więcej ,oglądałem na Hali lotniska w Toronto /to już Kanada/ nowego wystawowego Volvo xc90 i na nim też były opony Kelly !!! Głupie te Amerykany , ale na pewno byle gówna by nie kupili , co do Kanadyjczyków to nie wiem , ale tak mnie się zdaje , że prędzej by importer wypierniczał z tych dwóch krajów jakby chciał wcisnąć byle co ? Niemcom czy gdzieś w Europie koncerny chłam cisną , to wiemy , ale na pewno nie tam! Także być może jest coś w tym co kolega Andrzejwawa mówi , że z praktyki jaką posiada wynikać może , że to nie takie złe kelly famylly !!! Kupiłem jakiś czas temu też w USA laptopa , taki z górnej półki , wtedy wyszedł taniej jak u nas , oczywiście produkcja Chiny ! w Europie były problemy z tym urządzeniem , przedłużone gwarancje i też w końcu nie chciało to działać jak powinno . W tym moim działa do tej pory , bez zarzutu ! W serwisie ,bo też zgłosiłem się żeby ewentualnie przejrzeli , to po weryfikacji powiedzieli że on jest z innymi komponentami ! Czyli co ? Oni też biorą od Chin tylko to Chińskie to jest trochę inne chińskie ! Czy tak jest z oponami nie wiem .
Czarna perła L&k produkcja drugi tydzień 2015
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: Tom-Tdi »

W DE też dużo aut ujezdza Kelly..
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: CLO27 »

phil pisze:We wrześniu zeszłego roku byłem z żonką w USA i mieliśmy okazje sobie pojeździć nowiutką Toyotką 4 runner czyli u nas zwie się to land cruiser ! Max wyposażenie i ku mojemu zdziwieniu właśnie były oponki Kelly !!! Powiem jeszcze więcej ,oglądałem na Hali lotniska w Toronto /to już Kanada/ nowego wystawowego Volvo xc90 i na nim też były opony Kelly !!! Głupie te Amerykany , ale na pewno byle gówna by nie kupili , co do Kanadyjczyków to nie wiem , ale tak mnie się zdaje , że prędzej by importer wypierniczał z tych dwóch krajów jakby chciał wcisnąć byle co ? Niemcom czy gdzieś w Europie koncerny chłam cisną , to wiemy , ale na pewno nie tam! Także być może jest coś w tym co kolega Andrzejwawa mówi , że z praktyki jaką posiada wynikać może , że to nie takie złe kelly famylly !!! Kupiłem jakiś czas temu też w USA laptopa , taki z górnej półki , wtedy wyszedł taniej jak u nas , oczywiście produkcja Chiny ! w Europie były problemy z tym urządzeniem , przedłużone gwarancje i też w końcu nie chciało to działać jak powinno . W tym moim działa do tej pory , bez zarzutu ! W serwisie ,bo też zgłosiłem się żeby ewentualnie przejrzeli , to po weryfikacji powiedzieli że on jest z innymi komponentami ! Czyli co ? Oni też biorą od Chin tylko to Chińskie to jest trochę inne chińskie ! Czy tak jest z oponami nie wiem .
Dobra ale te kelly są droższe od Dunlopów, goodyerów i pirreli....

Kelly UHP 225/40R18 92 W XL ------------- 528 E/C 68dB
Pirelli PZero Nero GT 225/40R18 92 Y XL ------------- 467 E/B 72 dB
Continental ContiSportContact 5 225/40R18 92 Y XL ------------- 459 E/B 72dB
Continental ContiPremiumContact 6 225/40R18 92 Y XL FR ------------- 459 C/A 72dB
Pirelli P7 Cinturato 225/40R18 92 Y XL ------------- 466 C/A 72dB
Dunlop SP SportMaxx RT 225/40R18 92 Y XL VW MFS ------------- 478 B/A 69dB
Dunlop SP SportMaxx RT 225/40R18 92 Y XL MFS V1 ------------- 484 C/A 68dB
Michelin PILOT SPORT 3 225/40R18 92 Y XL ------------- 497 E/A 71dB


Także nie wiem czemu się dziwicie że one na autach premium jak są droższe od znanych opon premium...........dla mnie bez sensu przepłacać za ten twór, zwłaszcza że parametry nie powalają... ale jak kto woli
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
phil
Posty: 106
Rejestracja: 31 paź 2014, o 18:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sławek
Lokalizacja: Warszawa

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: phil »

No właśnie , niby cena mówi o produkcie . Jakiś czas temu była mowa o tym jak w/w kolega podzielił się info z nami nt. tych oponek , to wylała się fala śmiechu , że to jakieś dziwadło itd. ! Powiem szczerze, że nie zabierałem głosu bo nic nie było można znaleźć na ten temat .Teraz coś więcej wiemy ! Tak jest z wieloma produktami np. bosch , taka firma , znana w europie ze wszystkiego , a w Japonii leją na nią . Trzeba zasięgnąć języka u kolegi AdrzejWawa jak będzie drugi sezon sprawowały się te kapcie na superbiku .
Czarna perła L&k produkcja drugi tydzień 2015
canyon
Posty: 27
Rejestracja: 19 gru 2016, o 09:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: WR 12345

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: canyon »

CLO27 pisze:
canyon pisze:
AndrzejWawa pisze:śmiej, ja się śmieję że przepłacałem tyle lat za napis typu Continental, Michelin czy Goodyear, ale śmiać się każdy może:)))))))) co kto woli i uważa

Niemcy przy tych oponach ciała nie dali tak jak z fałszowaniem pomiarów spalin

Kilka lat temu do takiej małej bzdziny "terenówki" którą przygarnąłem niechcianą od takiego jegomościa z okolic Duisburgu założyłem opony nalewki jakiejś tam "Marki".
"Profil" nalewki z pod mej mieściny, na śniegu lepsze od wszystkich premium tylko głośne na drodze niestety, ale 1/3 ceny więc coś za coś.....mam na kilku autach, ciężko je niestety zdobyć, 60 tyś na volvo osobowym zrobione, busy po 40-50 tyś robią, polecam....ale jak ktoś 200 zapierd...to lecą szybciutko :)

Znaczy się zmieniają stan skupienia... :D
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: CLO27 »

phil pisze:No właśnie , niby cena mówi o produkcie . Jakiś czas temu była mowa o tym jak w/w kolega podzielił się info z nami nt. tych oponek , to wylała się fala śmiechu , że to jakieś dziwadło itd. ! Powiem szczerze, że nie zabierałem głosu bo nic nie było można znaleźć na ten temat .Teraz coś więcej wiemy ! Tak jest z wieloma produktami np. bosch , taka firma , znana w europie ze wszystkiego , a w Japonii leją na nią . Trzeba zasięgnąć języka u kolegi AdrzejWawa jak będzie drugi sezon sprawowały się te kapcie na superbiku .
bo to dziadostwo, on to do skody kupił to jakie ma być tylko badziewo :P :mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: rezon »

bdb trakcję, zwłaszcza na luźnym śniegu to ma np. stare Frigo, co z tego jak na mokrym jest śliskie i głośne.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
lu5asz
Posty: 193
Rejestracja: 20 lis 2011, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Łukasz
Lokalizacja: SB,LB

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: lu5asz »

Mam je u sie siebie .Masz racje, w górach szarpie jak Reksio szynkę ale na mokrym juz driftuje.
Czyli co?tylko Nokian?
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: Sebastian_M26 »

Tylko nie nokian
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: Camillinhio »

Ja tam myślę, że tylko nokian ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Milus
Posty: 539
Rejestracja: 13 lut 2016, o 11:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Mikołów

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: Milus »

rezon pisze:bdb trakcję, zwłaszcza na luźnym śniegu to ma np. stare Frigo, co z tego jak na mokrym jest śliskie i głośne.
Też zawsze jedziłem na Frigo i złego słowa o nich nie powiem. Co więcej, jak wszyscy w górach zakładali łańcuchy ja jechałem dalej. Dla mnie to są super zimówki.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: rezon »

Ja tam obecnie wolę Continentale. I trakcja OK, i cisza jest... Frigo jest fajne jak się mało i wolno jeździ, a jak nieco szybciej i po asfalcie to już niekoniecznie.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: CLO27 »

O frugo słyszałem ale frigo to już przesadzacie;)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: Tom-Tdi »

Nokian nie dość, ze jakiś czas temu zaliczył wpadkę to w dodatku jest w Polsce podrabiany w postaci nalewek...
canyon
Posty: 27
Rejestracja: 19 gru 2016, o 09:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: WR 12345

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: canyon »

Tom-Tdi pisze:Nokian nie dość, ze jakiś czas temu zaliczył wpadkę to w dodatku jest w Polsce podrabiany w postaci nalewek...

Kuwa... kupiłem kiedyś "Nalewkę Babuni"... znaczy się Nokiany to były mówisz... Swiat się kończy :(
ODPOWIEDZ