Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 15 lis 2018, o 14:02

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

Szczeg贸艂owy regulamin dzia艂u znajduje si臋 tutaj: link

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 41 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 18 mar 2017, o 10:47 

Do艂膮czy艂(a): 15 mar 2017, o 19:11
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Dzwoni艂em. ''Nie da si臋'', ''Jak jest nowy czynnik to musi by膰 nowy''. Pewno chcieliby nabi膰 nowym i zarobi膰 艂obuzy ;)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 18 mar 2017, o 10:52 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Przecie偶 mo偶na to miesza膰 ze starym czynnikiem i tak te偶 robi膮 w ASO - wi臋c w czym problem??
To 偶e b臋d膮 kasowa膰 za nowy czynnik wal膮c do uk艂adu stary to 偶adna nowo艣膰.

G贸ra

PostNapisane: 18 mar 2017, o 14:07 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Trza wymieni膰 zaworek na wej艣ciu parownika. I b臋dzie trybi膰.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 21 mar 2017, o 08:27 

Do艂膮czy艂(a): 7 lut 2017, o 10:59
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 2xxKM/4xxNm
qrwde napisa艂(a):
Od艣wie偶臋 temat troch臋. Jako ze moje SIII b臋dzie ju偶 z nowym czynnikiem i deko martwi臋 si臋 o rodzink臋 w razie ''W'', to chce Was spyta膰 jak to jest z ta zmiana na stary czynnik? Niewiele informacji mo偶na znale藕膰 w necie niestety. Czy kto艣 z Was zna przypadki takiej przer贸bki? Ja chyba jestem zmieni膰 toto nawet kosztem gwarancji.

A sk膮d ta informacja? Mi w salonie m贸wili przed zam贸wieniem, 偶e jest stary czynnik. :?

G贸ra

PostNapisane: 21 mar 2017, o 08:31 

sane napisa艂(a):
qrwde napisa艂(a):
Od艣wie偶臋 temat troch臋. Jako ze moje SIII b臋dzie ju偶 z nowym czynnikiem i deko martwi臋 si臋 o rodzink臋 w razie ''W'', to chce Was spyta膰 jak to jest z ta zmiana na stary czynnik? Niewiele informacji mo偶na znale藕膰 w necie niestety. Czy kto艣 z Was zna przypadki takiej przer贸bki? Ja chyba jestem zmieni膰 toto nawet kosztem gwarancji.

A sk膮d ta informacja? Mi w salonie m贸wili przed zam贸wieniem, 偶e jest stary czynnik. :?

Od 1 stycznia 2017 ka偶dy nowy samoch贸d w UE musi posiada膰 ju偶 nowy czynnik.

G贸ra

PostNapisane: 21 mar 2017, o 23:24 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
W Superbie nowy czynnik jest od 30 maja 2016, czyli ju偶 prawie rok temu.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 24 mar 2017, o 10:45 

Do艂膮czy艂(a): 7 lut 2017, o 10:59
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 2xxKM/4xxNm
Enriquez napisa艂(a):
W Superbie nowy czynnik jest od 30 maja 2016, czyli ju偶 prawie rok temu.

To musia艂o mi si臋 co艣 popier... :mrgreen:

Skoda Superb III Sportline 娄 2017 -

G贸ra

PostNapisane: 27 mar 2017, o 05:57 

Imi臋: Jan
Do艂膮czy艂(a): 30 pa藕 2012, o 09:23
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Chwilowo je偶d偶臋 OIII 1,4 tsi 150KM z grudnia 2016 - te偶 nowy czynnik. Jaki艣 czas temu w Internecie znalaz艂em firm臋 z Wa-wy kt贸ra reklamowa艂a si臋, 偶e s膮 ju偶 gotowi by przerabia膰 auta z nowego niebezpiecznego czynnika na stary r134. Pisali co艣 o specjalnym dodatku do oleju kt贸ry trzeba doda膰 do uk艂adu. Czy ten dodatek jest tak napraw臋 potrzebny to czas poka偶e, by膰 mo偶e to tylko chwyt marketingowy by poci膮gn膮膰 troch臋 $ za kt贸ry klient ch臋tnie zap艂aci by czu膰 si臋 bezpiecznie w swoim aucie.

FIOLETOWE Combi 2.0 TDI 170KM-CFGB, DSG Elegance + Columbus, MDI, Sound System, GSM III z Wi-脴, F1, Park Assist, Roletki, Tylne Ledy, Kamera Cofania, Zegary z FL...

G贸ra

PostNapisane: 27 mar 2017, o 13:00 

Jakie艣 namiary?

G贸ra

PostNapisane: 27 mar 2017, o 21:36 

Imi臋: Jan
Do艂膮czy艂(a): 30 pa藕 2012, o 09:23
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
qrwde napisa艂(a):
Jakie艣 namiary?

Namiar贸w niestety brak, tak jak napisa艂em poprzednio trafi艂em przypadkowo na stron臋 jakiego艣 warsztatu z Wa-wy, jak szuka艂em informacji o r1234yf.

na szybkiego znalaz艂em artyku艂 kt贸ry mo偶e Ciebie uspokoi膰, czyli to co wcze艣niej napisa艂 Marcin. Trzeba tylko wyssa膰 dziada i zmieni膰 zaworki by kto艣 si臋 nie pomyli艂 w przysz艂o艣ci http://blog.bestdrive.pl/2453-czy-mozna ... imatyzacji

S艂ysza艂em o takim procederze - klient przyje偶d偶a w zim臋 na prosty serwis np klocki i zostawia auto, serwis zmienia klocki ale i przy okazji wysysa ca艂y gas lub przynajmniej jego wi臋ksz膮 cz臋艣膰. Klient orientuje si臋 , 偶e klima nie dzia艂a lub s艂abo dzia艂a jak zrobi si臋 cieplej wiec jedzie do serwisu, kt贸ry wmawia mu 偶e ubytek rz臋du 30% rocznie jest normalny bo du偶o jest po艂膮cze艅 i w臋偶e gumowe, przecie偶 to nie lod贸wka w domu itd. i kasuje go w tym przypadku za r1234yf nawet 1500,- z艂oty kurna interes dla oszust贸w si臋 otworzy艂 z tym gazem.

P.S u mnie w starym samochodzie klima ch艂odzi艂a naprawd臋 efektywnie bez zmiany oleju, uzupe艂niania czynnika przez 14 lat a偶 s贸l zjad艂a skraplacz i si臋 rozszczelni艂 wiec jak ubytek rz臋du 30% rocznie jest normalny to ja je藕dzi艂em na niez艂ej pr贸偶ni ;) Ci co serwisowali w mojej okolicy po jednym serwisie musieli je藕dzi膰 ju偶 co roku bo im zmieniali zaworki na jakie艣 do dupy by gazu za d艂ugo nie utrzymywa艂y w uk艂adzie. Filtr kabinowy i odgrzybianie trzeba wykonywa膰 min 1 w roku a jak wozimy dzieci do lat 10 minimum 2 razy na rok- ale to ju偶 inna historia. ;)

FIOLETOWE Combi 2.0 TDI 170KM-CFGB, DSG Elegance + Columbus, MDI, Sound System, GSM III z Wi-脴, F1, Park Assist, Roletki, Tylne Ledy, Kamera Cofania, Zegary z FL...

G贸ra

PostNapisane: 30 mar 2017, o 09:13 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2014, o 09:40
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Mo偶na wymieni膰 czynnik. Tak jak pisa艂 Enriquez - wymiana zaworka + wymiana czynnika z olejem. Wa偶ne po odessaniu nowego czynnika klima powinna zosta膰 osuszona i dopiero nape艂niona starym gazem z olejem. Olej od nowego czynnika wraz ze starym czynnikiem wchodzi w reakcj臋 chemiczn膮 niebezpieczn膮 dla instalacji.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 41 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: