Co was urzekło a co drażni w waszej superb?( plusy i minusy

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Harry
Posty: 38
Rejestracja: 19 maja 2014, o 07:04
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Tychy

Re: Co was urzekło a co drażni w waszej superb?( plusy i min

Post autor: Harry »

tak na swierzo po kilku tygodniach użytkowania S2 Elegance

plusy:

- za 100k i trochę - dużo fajnego auta
- nie narzucająca się stylistyka
- nie jest ciasno jak np. w insigni
- ciekawe zegary i podswietlenie

minusy:

- columbus za 6,5 k to jakas żenada. dotyk słaby, odtwarzanie wolne, formaty odczytu jak z lat '90. do tego kupując navi z dvd nie możesz z tego korzystać podczas jazdy bo niebezpieczne - a przecież pasażer mógłby oglądać. bzdura ale do ogarniecia u fachowców. ogolnie to radio powinno kosztowac max 2K
- pakiet sunset słaby. myślałem ze będzie bardziej noire
- niektóre elementy skrajnie budżetowe - np. manetki od octavii wyglądają słabo
delta
Posty: 6
Rejestracja: 12 mar 2014, o 10:02
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Co was urzekło a co drażni w waszej superb?( plusy i min

Post autor: delta »

Plusy jak plusy - każdy wiedział bardziej więcej niż mniej co kupuje.
Ja napiszę co mnie najbardziej rozczarowało w moim samochodzie:
1. Amundsen+, a właściwie moduł nawigacji dołączony do Amundsena. Jest to po prostu dramat w porównaniu z TomTomem 950, którego posiadam.
- nawigacja prowadzi nieraz bardzo dziwnymi drogami - ostatnio na Słowacji zapędził mnie na drogę o szerokości jednego samochodu i trzeba było wykonywać jakieś karkołomne manewry, aby minąć się z busami jadącymi z naprzeciwka.
- praktycznie brak podglądu wytyczonej trasy - pokazuje jakiś schemat w takiej skali, że mieści się cała trasa, nieraz z wyświetloną nazwą tylko miejscowości startowej i końcowej.
- brak możliwości zaznaczenia punktu, do którego chcę dojechać bezpośrednio na mapie
- cały czas gada w czasie jazdy, podając np. że trzeba zjechać drugim zjazdem, pomimo tego, że jest tylko jeden
- brak możliwości wyboru punktów POI - nawet nie wiadomo jakie tam są wpisane, ponieważ jest dostępna tylko opcja wyświetlania stacji benzynowych i parkingów, można ręcznie wpisać co mnie interesuje, ale jest to loteria, czy tam jest wpisane to czego szukam
Jedynym plusem tego systemu jest integracja z MaxiDot, co jest wygodne i funkcjonalne, ale nie zrównoważy wad, które dyskwalifikują tą nawigacje jeśli chodzi o dalsze trasy. W mieście może się i sprawdza, ale miasto na tyle znam, że nie potrzebuję wspomagania nawigacji.
Trochę lżej to łykam, ponieważ Amundsena dobrałem w pakiecie Fresh i nie musiałem za niego ekstra płacić, bo jeżeli kupiłbym go za taką kasę, za jaką go oferuje Skoda to chyba skończyłoby się na reklamacji tego produktu. Właśnie dzisiaj pogodziłem się z moim TomTomem, wprawdzie trochę grymasił i się nadymał, ale w końcu dał się udobruchać.
Ciekawe co wy Koledzy myślicie o nawigacji Amundsena, czy macie takie same spostrzeżenia, albo może ja jestem taki wymagający i szukam miodu w d...
2. Mała pojemność baku paliwa - praktycznie w polskich warunkach jazdy nie da się przeskoczyć z Krakowa nad morze bez dodatkowego tankowania
ik26
Posty: 213
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Małopolska

Re: Co was urzekło a co drażni w waszej superb?( plusy i min

Post autor: ik26 »

Jeśli chodzi o navi to w 100% się z tobą zgadzam. Żeby chociaż można było dodać punkty via no to jeszcze można było by jakoś sensownie wyznaczyć trasę. W sobotę wróciłem z Sopotu i akurat po drugiej stronie ulicy był salon Skody obok salonu Porsche ( idzie się rozchorować albo wpaść w depresję ) z nudów zapytałem o aktualizację map Amundsena+. Pan powiedział iż są mapy V6 ja mam V4 .Cena tylko 1250 zł. I jeszcze jedno pokrycie map eu wsch. i zach. nie jest w 100% jeśli chodzi o Polskę
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Co was urzekło a co drażni w waszej superb?( plusy i min

Post autor: gachul »

no a to ciekawe... jest na forum kilku zapalonych pasjonatów amu +... Ja tam mam Columbusa i se chwale :D
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
ik26
Posty: 213
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Małopolska

Re: Co was urzekło a co drażni w waszej superb?( plusy i min

Post autor: ik26 »

W Amundsenie+ jedynie fajnie działa telefon. I dlatego jeszcze jakiś czas go będę tolerował. Szukał będe sensownego panelu audio z navi na androidzie
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co was urzekło a co drażni w waszej superb?( plusy i min

Post autor: Enriquez »

no to kup Bolero i dołóż moduł android
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ik26
Posty: 213
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Małopolska

Re: Co was urzekło a co drażni w waszej superb?( plusy i min

Post autor: ik26 »

Tak chyba zrobię
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Co was urzekło a co drażni w waszej superb?( plusy i min

Post autor: pab567 »

Z Bolero Android taki jak mój też chodzi ale mając Columbusa masz wybór czy chcesz korzystać z fabrycznej czy Androida. Ja na przykład korzystam z oryginalnej navi Columbusa poprzez Maxi-Dot a w tym samym czasie mam Yanosika na ekranie Columbusa. A jak chce to mogę odpalić dowolną navi na Androidzie :)
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co was urzekło a co drażni w waszej superb?( plusy i min

Post autor: Konik »

delta pisze:2. Mała pojemność baku paliwa - praktycznie w polskich warunkach jazdy nie da się przeskoczyć z Krakowa nad morze bez dodatkowego tankowania
A tankowałeś kiedyś co 300-400?
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: Odp: Co was urzekło a co drażni w waszej superb?( plusy

Post autor: dolko »

pab567 pisze:Z Bolero Android taki jak mój też chodzi ale mając Columbusa masz wybór czy chcesz korzystać z fabrycznej czy Androida. Ja na przykład korzystam z oryginalnej navi Columbusa poprzez Maxi-Dot a w tym samym czasie mam Yanosika na ekranie Columbusa. A jak chce to mogę odpalić dowolną navi na Androidzie :)
czyli, że modol Android, cokolwiek i jakkolwiek się to montuje do auta na gwarancji, można podpiąć do Columbusa?
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: Odp: Co was urzekło a co drażni w waszej superb?( plusy

Post autor: dolko »

dolko pisze:
pab567 pisze:Z Bolero Android taki jak mój też chodzi ale mając Columbusa masz wybór czy chcesz korzystać z fabrycznej czy Androida. Ja na przykład korzystam z oryginalnej navi Columbusa poprzez Maxi-Dot a w tym samym czasie mam Yanosika na ekranie Columbusa. A jak chce to mogę odpalić dowolną navi na Androidzie :)
czyli, że modol Android, cokolwiek i jakkolwiek się to montuje do auta na gwarancji, można podpiąć do Columbusa?
edit
Już filmik znalazłem ;)
Columbus RNS510 + Android WP9900 + tuner DVB-T + …: http://youtu.be/KHmDyMXDZCc
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co was urzekło a co drażni w waszej superb?( plusy i min

Post autor: Enriquez »

pab jest sławny ...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Co mnie jeszcze wkurza...

Post autor: LMB »

Tak w temacie - wkurza mnie, ze sterowanie z kierownicy nie dziala po wylaczeniu zaplonu...
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Co was urzekło a co drażni w waszej superb?( plusy i min

Post autor: pab567 »

Konik pisze:
delta pisze:2. Mała pojemność baku paliwa - praktycznie w polskich warunkach jazdy nie da się przeskoczyć z Krakowa nad morze bez dodatkowego tankowania
A tankowałeś kiedyś co 300-400?
Tankowałem co 250km... Forester 2.0XT A/T na niemieckich autostradach... 21 litrów na setkę...
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co was urzekło a co drażni w waszej superb?( plusy i min

Post autor: Konik »

Fajnie... :mrgreen:
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
ODPOWIEDZ