Dogrzewacz w Skodzie Superb II 2.0 TDI

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
jancol
Posty: 8
Rejestracja: 21 lis 2010, o 18:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Gdańsk

Dogrzewacz w Skodzie Superb II 2.0 TDI

Post autor: jancol »

W cenniku skody superb II w specyfikacji jest napisane że dla silników diesla w standardzie instalowany jest dogrzewacz silnika. Nie wiem czy dogrzewacz zainstalowany jest w moim aucie i w jakich warunkach dogrzewacz się uruchamia. Wybrałem się nawet do serwisu skody z pytaniem czy dogrzewacz jest zainstalowany w moim aucie, lecz wszyscy robili wielkie oczy, w końcu znalazł się jeden mądry zajrzał pod maskę i stwierdził, że powinien być w tym miejscu i jak go nie ma tzn. że moje auto nie jest w niego wyposażone. Szybkimi krokami zbliża się zima i dobrze by było, korzystać z urządzenia jeżeli jest to możliwe.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z dogrzewaczem, ewentualnie możliwością jego rozbudowy do ogrzewania postojowego?
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Dogrzewacz w Skodzie Superb II 2.0 TDI

Post autor: chudy »

A to nie chodzi o elektryczną nagrzewnicę, która powoduje, że we wnętrzu Superba robi się ciepło, nawet przy nierozgrzanym silniku?
bodyguard
Posty: 16
Rejestracja: 17 wrz 2010, o 12:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WEJHEROWO

Re: Dogrzewacz w Skodzie Superb II 2.0 TDI

Post autor: bodyguard »

masz kolego wszystko opisane w wątu WEBASTO Pozdrawiam.
jancol
Posty: 8
Rejestracja: 21 lis 2010, o 18:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dogrzewacz w Skodzie Superb II 2.0 TDI

Post autor: jancol »

Niechodzi mi o elektryczną nagrzewnice, a na marginesie jest coś takiego w Skodzie Superb II??

Przed zadaniem pytania przeglądałem wątek WEBASTO, dziś zajrzałem ponownie. Niestety nie widze tam odpowiedzi na moje pytanie.
W cenniku skody superb jest pozycja "Dodatkowa nagrzewnica dla silników Diesla" przy wszystkich wersjach wyposażenia jest informacja że urządzenie to jest standardowym wyposażeniem Superb II.
Czy ktoś ma jakieś informację, czy jest ono instalowane i w jakich warunkach działa/uruchamia się?
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Dogrzewacz w Skodzie Superb II 2.0 TDI

Post autor: chudy »

Ta dodatkowa nagrzewnica dla silników Diesla to właśnie elektryczna nagrzewnica, o której pisałem wczesniej ;)
jancol
Posty: 8
Rejestracja: 21 lis 2010, o 18:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dogrzewacz w Skodzie Superb II 2.0 TDI

Post autor: jancol »

Dzięki za informację.

Jednak spodziewałem się, że Skoda instaluje dogrzewacz firmy Webasto lub Eberspeacher. Tak jak Mazda lub inne auta. :(
Dobra i elektryczna nagrzewnica ;)
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Dogrzewacz w Skodzie Superb II 2.0 TDI

Post autor: chudy »

Webasto jest za dopłatą.
Awatar użytkownika
maclan
Posty: 76
Rejestracja: 18 paź 2010, o 13:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Rumia

Re: Dogrzewacz w Skodzie Superb II 2.0 TDI

Post autor: maclan »

A dokładniej w cenniku to Webasto nazywa się Niezalżny system ogrzewania ze zdalnym sterowaniem i kosztuje o ile się nie mylę 4000PLN.

Nagrzewnicę elektryczną maja wszystkie diesle. Według mnie daje radę zimą, ale ja mam garaż z min 10 stopni zima, wiec może mam wypaczony obraz.
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dogrzewacz w Skodzie Superb II 2.0 TDI

Post autor: edeks »

Witam,

Jak napisał już kolega maclan nagrzewnicę elektryczną posiadają dziś praktycznie wszystkie samochody wyposażone w diesla (nowe, oczywiście). Jednak ta nagrzewnica z popularnym webasto ma niewiele wspólnego. Służy ona do podgrzewania bloku silnika / cieczy chłodzącej w celu ułatwienia startu na zimno i wspomaga pracę świec żarowych. Sama w sobie nie ogrzewa wnętrza auta, ani nie pomaga w jego rozmrożeniu w zimowy poranek. Ale pomaga jednostce napędowej w szybszym osiągnięciu właściwej temperatury, a gdy silnik jest ciepły, to i wewnątrz robi się przyjemniej ;) Webasto z pilotem to inna bajka.
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Dogrzewacz w Skodzie Superb II 2.0 TDI

Post autor: Arci9 »

Ale ta nagrzewnica działa sama z siebie, czy trzeba ją uruchomić i odczekać aż nagrzeje co ma nagrzać?
Jak to w praktyce wygląda?
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dogrzewacz w Skodzie Superb II 2.0 TDI

Post autor: edeks »

Sama z siebie. Na przykładzie Mondeo mkIII 2,0 TDCI, którym jeszcze śmigam mogę powiedzieć, że w żaden sposób nie odczuwam jej działania. Nie ma też żadnej kontrolki, która informowałaby o jej działaniu w danym momencie. Włącza się automatycznie, gdy temperatura spadnie do określonej wartości podczas rozruchu silnika. O ile dobrze pamiętam działa na zasadzie krótkich świec żarowych zasilanych oczywiście prądem (to było odkrywcze, wiem ;) ) i wymaga sprawnego akumulatora (czyli, że gdy jest niedoładowany / obciążony przez inne odbiorniki to się nie uruchomi ponoć).
Jeśli chodzi o czekanie, to bardziej odnosi się do podgrzania świec żarowych przed startem zimnego silnika. Przy dużych mrozach czynność tą można powtórzyć kilka razy zanim zaczniemy kręcić rozrusznikiem (no chyba że ktoś ma KESSY, to wtedy nie wiem jak ;) )
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
bunio66
Posty: 53
Rejestracja: 12 lis 2010, o 15:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Dogrzewacz w Skodzie Superb II 2.0 TDI

Post autor: bunio66 »

Oj, oj , :o Panowie, obawiam się, że się mylicie. Podgrzewacz silnika to właśnie webasto 8-) . Z tym, że w tej konfiguracji włącza się po uruchomieniu silnika przy temp. poniżej ok. 8 stopni i wyłącza się po osiągnięciu przez silnik optymalnej temp. W tym wypadku kierowca nie ma wpływu na pracę tego urządzenia. Można by rzec, że nie wie o jego istnieniu. Problem polega na tym, że z podgrzewaczem też trzeba umiejętnie się obchodzić :shock: , ale o tym nikt nie mówi, bo i tak wytrzyma dwa lata, a potem... A sprawa ma się tak: po odpaleniu auta w zimie załącza się podgrzewacz, i teraz po wyłączeniu auta podczas dogrzewania podgrzewacz się wyłącza, ale to trwa 2-3 min. i następuje chłodzenie. W tym czasie nie powinno się odpalać auta, bo następuje spadek napięcia i chłodzenie, a w zasadzie stygnięcie ulega zaburzeniu. Po wielokrotnym "wykonaniu" takiej procedury podgrzewacz może ulec uszkodzeniu. Pisałem w innym wątku o możliwości rozbudowy podgrzewacza do ogrzewania postojowego. Niestety nie wszyscy producenci aut montują "piece" nadające się do rozbudowy. :geek:
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dogrzewacz w Skodzie Superb II 2.0 TDI

Post autor: edeks »

Sorry, że cytuję z innego forum (a do tego innego koncernu ;) ) ale w moim rozumieniu webasto to niezależne ogrzewanie postojowe, które ma na celu ogrzanie / rozmrożenie auta przed startem silnika (stąd niezależne, z własnym zasilaniem i możliwością zaprogramowania czasu uruchomienia).

"cytat z wątku :http://forum.fordclubpolska.org/showthr ... 327&page=7

Troche informacji TIS
W niektórych krajach pojazdy są wyposażone w elektryczną nagrzewnicę wspomagającą, aby zwiększyć wydajność ogrzewania w wysoko wydajnych silnikach Diesel.

Elektryczna nagrzewnica wspomagająca jest włączana przez moduł sterowania zespołem napędowym (PCM), gdy silnik pracuje (sygnał D+ z alternatora jest aktywny) i gdy temperatura otoczenia jest niższa niż 5°C, a temperatura głowicy cylindrów spadnie poniżej 71°C i do dyspozycji jest wystarczająca moc prądnicy.
Układ chłodzenia jest ogrzewany przez trzy świece żarowe, włączane przez moduł PCM, kiedy silnik pracuje.
Świece żarowe są umieszczone razem w oddzielnej obudowie w obwodzie płynu chłodzącego."

Jak znajdę fotę tego usrojstwa to wrzucę link dla porównania, czy aby na pewno piszemy o tym samym ;)

edit: w Mondeo wygląda tak, jak na zdjęciu z tej aukcji: http://moto.allegro.pl/ford-mondeo-mkii ... 84501.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
bunio66
Posty: 53
Rejestracja: 12 lis 2010, o 15:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Dogrzewacz w Skodzie Superb II 2.0 TDI

Post autor: bunio66 »

A tu mnie zaskoczyłeś :shock: takiego podgrzewacza nie widziałem. W autach, których używałem były układy opisywane przeze mnie powyżej. Na rzetelną odpowiedź w salonie bym nie liczył. W poprzednim aucie pugu 807 Pan z salonu zrobił wielkie oczy, jak go się zapytałem o webasto :shock: . Dopiero gostek od "rozbudowy" ustalił co mam zamontowane w moim aucie. zadzwonię do niego i ustalę co jest zamontowane w Superbie :idea:
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Dogrzewacz w Skodzie Superb II 2.0 TDI

Post autor: frytol »

Webasto to firma, która robi systemy ogrzewania, klimatyzacji i szklane dachy do aut. Nie wiem jakiej firmy może być dogrzewacz montowany przy ropniakach w Superbie (np Opel Omega ma dogrzewacz Eberspächera). Są dogrzewacze elektryczne, które mają świece dogrzewające wodę - właśnie taki może być w Superbie. Są też spalinowe, takie jak np w Omedze, gdzie po odpaleniu silnika, kiedy auto się porusza, spalane jest paliwo, które przez wymiennik dogrzewa wodę w układzie chłodzenia - nie da się nim jednak w żaden sposób sterować.

Zarówno Webasto i Eberspächer robi też pełne systemy ogrzewania postojowego i właśnie taki produkcji Webasto można zamówić do Superba jako opcję. W przyszłym tygodniu zaczynam testy :)
ODPOWIEDZ