Pakiet na bezdroża do S2 4x4 - czy warto?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
piotrgrb
Posty: 183
Rejestracja: 22 lis 2011, o 14:50
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr
Lokalizacja: Poznań

Pakiet na bezdroża do S2 4x4 - czy warto?

Post autor: piotrgrb »

Jak w temacie (do S2 Kombi, 2.0 TDI 170KM 4x4)
Od dilera dostałem info że obejmuje:
1. podniesienie samochodu o 18mm;
2. specjalny zestaw amortyzacyjny;
3. osłonę silnika z bardzo twardego plastiku;
4. dodatkowe osłony podwozia;
5. osłony cięgieł, przewodów paliwowych oraz hamulcowych;
6. osłony wahaczy tylnych.

Co do zasadności 3-6 nie mam pytań, ale 1 i 2 mogą wpływać na prowadzenie/opory(prędkośćmax). Czy ktos ma konkretne dane na ten temat? Może ktos jeżdził samochodem z tym zestawem i bez niego i wyczuł różnicę? Jak "specjalny zestaw amortyzacyjny" zachowuje się gdy samochód nie jest obciążony? (50% czasu u mnie) - czy przypadkiem nie jest zbyt sztywny/miękki? Czy w dalszym ciągu samochód sprawia wrażenie, że ma dobrze zestrojone zawieszenie/układ kierowniczy, czy też "coś za coś" - większa dzielność ale mniejszy komfort prowadzenia?
Dodam że nie jeżdżę po bezdrożach a 4x4 jest mi tylko potrzebne zimą na śniegu (czasami "kopnym" bo 20 Km dziennie mam do przejechania drogą o "marnej" kategorii odśnieżania) i oczywiście w deszczu, w zakrętach też się może przydać. Żadnych przejazdów przez strumienie, jeżdżenia po rumowisku, głazach, głębokim błocie etc.

Ktoś ma doświadczenie w tym zakresie?
Piotr
Obrazek
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Pakiet na bezdroża do S2 4x4 - czy warto?

Post autor: eX »

Jak zamawiasz 4x4, to 18mm wyższe jest auto, (kiedyś ten pakiet zawierał stalową osłonę, ale felgi max wielkość 17"). Ale co to jest specjalny zestaw amortyzacyjny to bladego pojęcia nie mam.

Auto jest sztywne, w zakrętach radzi sobie dobrze, przy maksymalnych prędkościach również zachowuje się normalnie (na logikę, jaki sens było by wypuszczać auta, którymi nie da się normalnie jeździć).

Jak jest 4x4, to różni się "pakiet na bezdroża tylko dodatkowymi osłonami). Wysokość auta pozostaje ta sama.

edit:

http://superbclub.pl/viewtopic.php?f=36&t=297" onclick="window.open(this.href);return false;
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
piotrgrb
Posty: 183
Rejestracja: 22 lis 2011, o 14:50
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr
Lokalizacja: Poznań

Re: Pakiet na bezdroża do S2 4x4 - czy warto?

Post autor: piotrgrb »

eX pisze:Jak zamawiasz 4x4, to 18mm wyższe jest auto, (kiedyś ten pakiet zawierał stalową osłonę, ale felgi max wielkość 17"). Ale co to jest specjalny zestaw amortyzacyjny to bladego pojęcia nie mam. ......
Jak jest 4x4, to różni się "pakiet na bezdroża tylko dodatkowymi osłonami). Wysokość auta pozostaje ta sama. ........
http://superbclub.pl/viewtopic.php?f=36&t=297" onclick="window.open(this.href);return false;
Dzięki za tego linka ... sporo odpowiedzi na moje pytania. To jeszcze jedno pytanie o "specjalny zestaw amortyzacyjny" - przypadkiem te twardsze amory nie są montowane od razu w 4x4 (tak jak podniesienie nadwozia)? Jeśli pakiet na bezdroża w przypadku 4x4 to tylko osłony to dlaczego cena jest taka sama jak przy przednim napędzie (gdzie dochodzi podwyzszenie i inne amory)?
Dodatkowo widzę w cenniku, że nie mozna zamówić pakietu na bezdroża i felg 18-tek? (a można 4x4 i 18 cali) Przeciez srednica koła jest prawie taka sama dla 18-tek i 17-tek? Szerokość też 225 - taka sama.
Piotr
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Pakiet na bezdroża do S2 4x4 - czy warto?

Post autor: Misiek Fisiek »

Ja mam MY 2010, 4x4 i pakiet na bezdroża ze stalową osłoną na silnik a z salonu wyjechałem na 18kach (takie były założone na demówce). Nie wiem czemu nie da się tego zamówić, bo chyba nie chodzi o różnicę diesel czy benzyna. Być może chodzi o to, że z 4x4 auto ma (jak dla mnie) naprawdę twarde zawieszenie i na 18tkach czuć niemal każdą dziurę.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Rok z Bagien
Posty: 120
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 14:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Pakiet na bezdroża do S2 4x4 - czy warto?

Post autor: Rok z Bagien »

Znowu odgrzebię kotleta w panierce.... :oops:

Kwestia pakietu na bezdroża w Superbie (po lifcie, jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie).

Pytanie: zamówienie pakietu na bezdroża podwyższa zawieszenie, czy nie ?

Odpowiedzi:
1. przy kupnie samochodu bez napędu 4x4, domówienie PNB podwyższa zawieszenie,
2. przy kupnie samochodu z napędem na 4x4 zawieszenie jest już podwyższone i dokupienie PNB nie podwyższa więcej zawieszenia,
3. przy kupnie samochodu z napędem 4x4 bez domawiania PNB, zawieszenie pozostaje takie same jak bez napędu i bez PNB
4. przy kupnie samochodu z napędem 4x4 bez domawiania PNB, zawieszenie jest podwyższone (w stosunku do serii),

Która odpowiedź lub odpowiedzi są prawdziwe ?

Tylko mnie nie odsyłajcie do dealera, pytałem kilku, każdy mówi, że sprawdził i.....mówi co innego. :shock: :roll:
Popatrz jeno - rzekł Szarlej, zatrzymując się. - Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota. - cyt. A. Sapkowski
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pakiet na bezdroża do S2 4x4 - czy warto?

Post autor: Zaj007 »

Kiedyś na ten temat były rozważania. Ja się pogubiłem. Kompletnie. Zwłaszcza, że nie wiadomo, czy lifting czegoś nie zmieni.
W mojej skromnej opinii najważniejsza jest blacha pod silnik. Ja nie mam i żałuję, bo w innym aucie takową posiadam i wiem co to znaczy mieć wywalone na koleiny z lodu, jakieś boczne drogi itp. ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Pakiet na bezdroża do S2 4x4 - czy warto?

Post autor: Vedius »

Mam 4x4 domawiałem pakiet na bezdroża i mam podniesione auto. Na twoje pytanie ci nie odpowiem, bo nie jestem pewny. Pakiet wziąłem bo mnie dealer namówił. Nie żałuję. Kilka razy go poczułem jak przejeżdżałem przez śpiącego sierżanta 8-)
Rok z Bagien
Posty: 120
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 14:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Pakiet na bezdroża do S2 4x4 - czy warto?

Post autor: Rok z Bagien »

No ja mam PNB w Octavii II FL Combi, ale bez napędu 4x4.
I też jestem mega zadowolony, tyle tylko, że ja dowaliłem 17 Ronal R47 i jest dzik.

Superb to jednak inna para kaloszy. Na razie nawet na 17 mnie nie będzie stać, a na 16 przy podwyższeniu, taki kawał samochodu może wyglądać.... tak sobie.
Popatrz jeno - rzekł Szarlej, zatrzymując się. - Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota. - cyt. A. Sapkowski
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Pakiet na bezdroża do S2 4x4 - czy warto?

Post autor: Vedius »

Sąsiad ma VW Alltrack i często się śmieje, że komicznie wygląda SII podwyższony, twierdzi że mam wóz drabiniasty. Mnie to nie przeszkadza a jak dowale do bagażnika kilogramów to auto nie siedzi. ;)
Nie mów że jak kupujesz auto za grubo ponad 100 tysi to na 17" nie wyskrobiesz. Zresztą możesz sobie kupić później a 16 na zimę będą idealne. 8-)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Pakiet na bezdroża do S2 4x4 - czy warto?

Post autor: Misiek Fisiek »

Wg mnie prawidłowe odpowiedzi to 1 i 3. Pakiet polecam ale z salonu weź 16 cali a na lato kup 18. Do tego opona 225/45 i już wygląda ok (możesz zobaczyć w moim wątku).
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Pakiet na bezdroża do S2 4x4 - czy warto?

Post autor: Misiek Fisiek »

W sumie przemyślałem to i porada trochę kiepska bo wtedy wyjedziesz na letnich oponach 16, które sprzedasz potem za marne pieniądze :mrgreen:. Warto dodać, że 4x4 nie podnosi w dieslu ale w benzynie chyba tak. Bo widziałem normalnie zawieszone ropniaki 4x4 a benzyny 4x4 zawsze stoją na szczudłach. Ale może to przypadek.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Pakiet na bezdroża do S2 4x4 - czy warto?

Post autor: Vedius »

Przy 4x4 i PNB konfigurator ograniczał koło do 17", chyba że po FL coś się zmieniło.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Pakiet na bezdroża do S2 4x4 - czy warto?

Post autor: Misiek Fisiek »

Raczej nic się nie zmieniło. Dlatego sugerowałem wzięcie 16' żeby zostało na zimę a dokupienie 18'.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pakiet na bezdroża do S2 4x4 - czy warto?

Post autor: rezon »

Ja kupowałem 4x4 i pakiet. Family ma 17" i takie mam założone. Czy pakiet w 4x4 podwyższa - IMHO nie. Czy są takie same amortyzatory - chyba jednak w pakiecie są inne, twardsze - ale głowy nie dam. Zależało mi na dodatkowych osłonach więc nawet się specjalnie nie zastanawiałem. Nie narzekam na pracę zawieszenia. Jedynie ja na pewno nie odważyłbym się na felgi 18". IMHO 17" calowe to max przy naszych drogach.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Teofano
Posty: 368
Rejestracja: 31 sty 2013, o 09:48
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Lokalizacja: KR - sprzed garażu

Re: Pakiet na bezdroża do S2 4x4 - czy warto?

Post autor: Teofano »

rezon pisze:Ja kupowałem 4x4 i pakiet. Family ma 17" i takie mam założone. Czy pakiet w 4x4 podwyższa - IMHO nie.
Mam taką samą konfigurację i zgadzam się z przedpiścą.
"I'm too hot (hot damn) - call the police and the firemen"


ogrody-tym się zajmuję
ODPOWIEDZ