Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 14 gru 2018, o 04:58

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

Szczeg贸艂owy regulamin dzia艂u znajduje si臋 tutaj: link

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 80 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 21 cze 2013, o 12:24 

Imi臋: Maciej
Do艂膮czy艂(a): 11 lip 2011, o 15:23
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Panowie, min臋艂y 4 latka i prawie 70 000km. W mojej ocenie to najwy偶szy czas na wymian臋 paska. W zwi膮zku z powy偶szym nasuwa si臋 pytanie: co i jakiej firmy 偶eby dobrze by艂o. Do ASO raczej si臋 nie wybieram. ;)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 21 cze 2013, o 14:29 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
a po co ju偶 po 70kkm wymienia膰? wg instrukcji jest chyba 120kkm. Ale jak mia艂by艣 si臋 gorzej czu膰, to kto bogatemu zabroni ;)

G贸ra

PostNapisane: 21 cze 2013, o 17:50 
Paski to.... Gates lub Conti

Cho膰 mimo wszystko wybra艂 bym si臋 do ASO i dowiedzia艂 ile kosztuje u nich...
bo dzi臋ki temu masz: gwarancj臋 na pasek, gwarancj臋 na robot臋 i gwarancj臋 na ewentualne szkody.

.. ale po za paskiem, to co z rolkami, pomp膮 wody i reszt膮 ?

G贸ra

PostNapisane: 21 cze 2013, o 18:47 

ja kupowa艂em komplet SKF - w komplecie by艂 pasek Gates, rolki SKF. Dodatkowo wymienia艂em pomp臋 wody - Rouville. Krezus贸w je偶d偶膮cych kurami cz臋sto jednak sta膰 na to aby sobie zrobi膰 wymian臋 w ASO i mie膰 gwarancj臋 na cz臋艣ci i robocizn臋. Nie to co np. Mitsu 4,5kz艂 z materia艂ami lub 650z艂 bez materia艂贸w ;) w BSY czyli prawie BKD

G贸ra

PostNapisane: 21 cze 2013, o 18:50 

Do艂膮czy艂(a): 26 lut 2010, o 19:58
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Pasek Conti, rolki napinacze, pakowacza Rouvile i b臋dzie to samo co w pude艂ku OE, za p贸艂 ceny OE.
Pompy bym nie rusza艂, ale jak chcesz to pude艂ko Hepu lub SKF (tam powinien by膰 OE producent).

Z do艣wiadczenia wiem, 偶e u wielu pakowaczy mo偶na spotka膰 ten sam produkt, cz臋sto z zamazanym oznaczeniem VAG, produkowany przez jednego producenta, kt贸ry wszystkim sprzedaje. Pisz臋 oczywi艣cie o 艣rednio-wy偶szej p贸艂ce cenowej.

PANIE W艁ADZO, MA PAN RACJ臉, NIESTETY ZDARZY艁O MI SI臉 PRZEKROCZY膯 PR臉DKO艢膯, ZDAJ臉 SOBIE SPRAW臉 Z TEGO, 呕E BY艁O TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, 呕E NARAZI艁EM INNYCH UCZESTNIK脫W RUCHU NA NIEBEZPIECZE艃STWO ALE ... JECHA艁EM SZYBKO, GDY呕 LUBI臉 ZAPIERDALA膯...

G贸ra

PostNapisane: 21 cze 2013, o 19:46 

Do艂膮czy艂(a): 9 maja 2011, o 09:06
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Ja bym robi艂 w ASO na oryginalnych cz臋艣ciach. Rozrz膮d to jednak powa偶na sprawa. A gwarancja ASO na cz臋艣ci i robocizn臋 warta jest dop艂acenia.

鈾櫔鈾櫔...绉併伄銉涖兂銉銇儵銈儉銈堛倞銈傞熴亜...鈾櫕鈾

G贸ra

PostNapisane: 21 cze 2013, o 20:15 

Imi臋: Maciej
Do艂膮czy艂(a): 11 lip 2011, o 15:23
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Dzi臋kuje za podpowiedzi. :-)
Mo偶e przebieg faktycznie jest niewielki, ale lata robi膮 swoje. W mojej ocenie max. 5. ;-)
Pakiet, kt贸ry poda艂 Sebastian wydaje si臋 sensowny.
Jak w ASO to musia艂 bym non stop sta膰 przy samochodzie i patrze膰. Mam zaufanego mechanika, ale musia艂bym zapyta膰 jakie ma do艣wiadczenie z 2.0 16v. To jest jeszcze sprawa do przemy艣lenia, bo gwarancja wydaje si臋 kusz膮ca.

Dodam tylko, 偶e prawdopodobnie czeka mnie ingerencja w zawias. Na moje ucho 艂o偶yska kolumn s膮 do wymiany. Przy skr臋tach i przeje藕dzie przez nier贸wno艣ci s艂ycha膰 pojedyncze, g艂uche stukni臋cie. Troch臋 takie "PONG!" Zastanawiam si臋, czy przy tej okazji amork贸w nie podmieni膰 na "lepciejsze" ;-)

Wszystko jest jeszcze do przedyskutowania i jestem otwarty na uwagi i sugestie.

G贸ra

PostNapisane: 21 cze 2013, o 20:28 

Do艂膮czy艂(a): 4 kwi 2012, o 10:26
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
W twojej juz siedzi ztcw pasek dayco. One sa szersze i dodatkowo wzmacniane. Wydlozyl sie tez okres do 150 tys. Sprawdz sobie w instrukcji. W o2 2007 juz mialem dayco i 120tys.

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 21 cze 2013, o 21:13 

Imi臋: WojtAS
Do艂膮czy艂(a): 16 lip 2012, o 23:25
rezon napisa艂(a):
ja kupowa艂em komplet SKF - w komplecie by艂 pasek Gates, rolki SKF. Dodatkowo wymienia艂em pomp臋 wody - Rouville. Krezus贸w je偶d偶膮cych kurami cz臋sto jednak sta膰 na to aby sobie zrobi膰 wymian臋 w ASO i mie膰 gwarancj臋 na cz臋艣ci i robocizn臋. Nie to co np. Mitsu 4,5kz艂 z materia艂ami lub 650z艂 bez materia艂贸w ;) w BSY czyli prawie BKD

Sebastian_M26 napisa艂(a):
Pasek Conti, rolki napinacze, pakowacza Rouvile i b臋dzie to samo co w pude艂ku OE, za p贸艂 ceny OE.
Pompy bym nie rusza艂, ale jak chcesz to pude艂ko Hepu lub SKF (tam powinien by膰 OE producent).

Z do艣wiadczenia wiem, 偶e u wielu pakowaczy mo偶na spotka膰 ten sam produkt, cz臋sto z zamazanym oznaczeniem VAG, produkowany przez jednego producenta, kt贸ry wszystkim sprzedaje. Pisz臋 oczywi艣cie o 艣rednio-wy偶szej p贸艂ce cenowej.

Zgadzam si臋 w 100% z tymi opiniami :!:
Wymienia艂em rozrz膮d w romku w serwisie nieautoryzowanym grupy VAG i go艣cie mieli orygina艂a u siebie. Koszt z robocizn膮 wyni贸s艂 mnie 2/3 warto艣ci w ASO 8-)

G贸ra

PostNapisane: 21 cze 2013, o 21:36 

Do艂膮czy艂(a): 9 maja 2011, o 09:06
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Gorzej jak rozrz膮d zerwie si臋 przed czasem. A to si臋 zdarza. Np. Sjakowi w Subaraku si臋 zdarzy艂o i silnik praktycznie do wymiany.

Zaj007 napisa艂(a):

Zastanawiam si臋, czy przy tej okazji amork贸w nie podmieni膰 na "lepciejsze" ;-)

Wymieniaj na Bilsteiny modzone w Zerkopolu. S膮 boskie. Dato potwierdzi, jak zamontuje do siebie.

鈾櫔鈾櫔...绉併伄銉涖兂銉銇儵銈儉銈堛倞銈傞熴亜...鈾櫕鈾

G贸ra

PostNapisane: 21 cze 2013, o 23:26 
Koszt w aso to 1350z艂 po max rabatach.

Aha i najwa偶niejsze gwarancja obejmuje zerwanie paska ale nie skutki jakie to zerwanie poci膮gnie czyli de facto nic nie daje.

Wymiana co 150k km, niestety u mnie uszczelka pompy wody wytrzyma艂a nieco ponad 120k km czyli tu偶 po gwarancji.

Robi膰 poza aso i spokojnie w 700-800 si臋 zmie艣cisz na oryginalnych cz臋艣ciach bez logo skody.

G贸ra

PostNapisane: 22 cze 2013, o 05:51 

Ja kupie ori w aso bo na allegro same przeterminowane sa. Chodzi glownie o paski. Montaz u siebie. Jak bedziesz szukal warsztatu spytaj czy po zmianie rozdzadu sprawdzaja komputerem kat zaplonu. Jak beda robic oczy uciekaj z tego warsztatu, jak powiedza ze oczywiscie mozesz u nich robic.

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 22 cze 2013, o 07:18 

Poczytaj sobie forum OCP - du偶o jest wypowiedzi takich co nie wymieniali pompy, a p贸藕niej narzekali. Koszt jest niewielki ok. 150z艂 za pomp臋, a koszt ew. robocizny aby tylko j膮 wymieni膰 niemal jak przy wymianie paska i rolek. Jako艣 nie widz臋 sensu oszcz臋dzania na pompie.

G贸ra

PostNapisane: 22 cze 2013, o 11:17 

Zgadzam sie z rezonem. Pompa obowiazkowo z rozrzadem. Nie ma innej opcji. Pompa 2 rozrzadow nie wytrzyma. Demontarz pompy to robota jak rozrzad

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 22 cze 2013, o 11:27 
Moderator

Imi臋: Szymek
Do艂膮czy艂(a): 13 maja 2012, o 10:59
Jeeeezuuu... o czym ja tu czytam... brrrrrrrrrr. Zawiasy i oleje co kilka tysi臋cy, a na pompy w rozrz膮dzie 偶ydzi膰... czuj臋 si臋 jak na forum golfa mk1 8-) 8-) 8-) :o :o
Bez jaj, podobnie jak z dwumas膮, ludzie 偶ydz膮 na wysprz臋glika, sprz臋g艂ach... a potem p艂acz i lament jak znowu trzeba rozbiera膰. 8-)

Ten temat chyba jest zbyt oczywisty, 偶eby debatowa膰 ile pompa wytrzyma, nie przy tej warto艣ci auta, 偶eby gdyba膰 czy dojedzie.

Mondeo MK5 2.0 TDCI Hatch
OIII 1.6 TDI DSG Kombi
Obrazek

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 80 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: