1.4 TSI

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
pstrykacz
Posty: 202
Rejestracja: 23 mar 2013, o 22:06
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Tychy ST

Re: 1.4 TSI

Post autor: pstrykacz »

Chociaż według danych papierkowych i tym podobnych to 1,4 TSI 150 KM jeździ podobnie jak moje CBBB :P
Marek.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: 1.4 TSI

Post autor: Misiek Fisiek »

Jakoś w poprzedni weekend cisnąłem dziesiątką i wyprzedzałem tira. Tyle, że przede mnie wcięła się jakaś Toyka. Miejsca w pytę, z przeciwnej strony samochód dopiero pojawia się na horyzoncie. A Toyka wyprzedza.. i wyprzedza.. i wyprzedza... i nadal wyprzedza... zdjąłem nogę z gazu bo przecież go nie popchnę. Trwało to tyle czasu, że aż zrobiło się bardzo ciasno. W efekcie toyka wprawdzie zdążyła wyprzedzić i ja też, ale 10 metrów więcej i byłoby kiepsko. I jeszcze mnie gość z przeciwka otrąbił :roll:
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 1.4 TSI

Post autor: szms »

Misiek Fisiek pisze:Jakoś w poprzedni weekend cisnąłem dziesiątką i wyprzedzałem tira. Tyle, że przede mnie wcięła się jakaś Toyka. Miejsca w pytę, z przeciwnej strony samochód dopiero pojawia się na horyzoncie. A Toyka wyprzedza.. i wyprzedza.. i wyprzedza... i nadal wyprzedza... zdjąłem nogę z gazu bo przecież go nie popchnę. Trwało to tyle czasu, że aż zrobiło się bardzo ciasno. W efekcie toyka wprawdzie zdążyła wyprzedzić i ja też, ale 10 metrów więcej i byłoby kiepsko. I jeszcze mnie gość z przeciwka otrąbił :roll:

Mi się wydaje, że często jest tak, że ludzie specjalnie jadą wolniej, żeby właśnie przytrzeć takim jak Ty nosa.

Ja często się puszczam za kimś, zaraz na zderzaku i też nie raz chciałbym mieć gumowe zderzaki i go pchnąć :lol:


No chyba, że gość albo Cię nie widział i się ociągał, albo tak słabiutki był. ;)
Awatar użytkownika
pstrykacz
Posty: 202
Rejestracja: 23 mar 2013, o 22:06
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Tychy ST

Re: 1.4 TSI

Post autor: pstrykacz »

To jest prawdopodobny przykład na tą rakietową moc jak się niektórym wydaje, albo faktycznie złośliwość
Marek.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: 1.4 TSI

Post autor: sjak »

szms pisze:Ja często się puszczam za kimś, zaraz na zderzaku i też nie raz chciałbym mieć gumowe zderzaki i go pchnąć :lol:
Kiedyś nie wytrzymałem i to zrobiłem. Gość musiał mi być bardzo wdzięczny bo w geście podziękowania długo do mnie machał :lol:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: 1.4 TSI

Post autor: Misiek Fisiek »

Spodobał mu się tylny napęd.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
ik26
Posty: 213
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Małopolska

Re: 1.4 TSI

Post autor: ik26 »

forrestas pisze:Zrobiłem 120k i jakoś nie kojarzę, żebym przed każdym wyprzedzaniem odmawiał różaniec. A z wyprzedzania na trzeciego i na styk to wyrosłem jak mi się załoga powiększyła. Fakt, że na autostradzie trochę brakuje żeby ładować non-stop 180 ale 2 razy do roku na wakacje jakoś da się to znieść. I nie oszukujmy się po drogach jeździ masa słabszych aut i jakoś dają radę (... zostaje parę aut które można wyprzedzić komfortowo nawet mając tylko 125KM). Powiem więcej, są auta kompaktowe które mają masę podobna do S2 i mniej kuni i jakoś nikt nie stęka, źe padaka, a jeżdżą naprawdę jak padaka w porównaniu z S2 (akurat takie jedno mam :( )
Zgadzam się z tobą w 100% . Po 10 tkm miałem pewne obawy ale po 30 tkm mi przeszło. A po nowelizacji kodeksu drogowego to może dobrze mieć takiego "muła" jak większość sądzi.
Awatar użytkownika
paulus
Posty: 150
Rejestracja: 22 sie 2011, o 14:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: marlej108
Lokalizacja: Polska

Re: 1.4 TSI

Post autor: paulus »

Kolega na forum Octavii jezdzil dzis 1.4 tsi 150-kucy - ponoc rewelacja. Ciekawe jak ten silnik sie bedzie sprawowal na dluzsza mete.

Ps. a dla milosnikow predkosci - tego 125-konnego czasem nie mozna dlubnac i zwiekszyc moc? Pewnie mozna jak ktos potrzebuje...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: 1.4 TSI

Post autor: Enriquez »

Można jamesbondzio miał 156 KM wmtym silniku.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
paulus
Posty: 150
Rejestracja: 22 sie 2011, o 14:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: marlej108
Lokalizacja: Polska

Re: 1.4 TSI

Post autor: paulus »

Enriquez pisze:Można jamesbondzio miał 156 KM wmtym silniku.

ooo, no to podejrzewam, ze takie podniesienie mocy jednak tansze niz doplata 7000 zl przy wersji Active o jakiej pisze Andrzej, ze chce zamowic. A wlasciwie to juz zamowil. No i ten slabszy prostszy troche chyba technicznie bo nie ma tych odlaczanych zaworow czy czego tam (technologia ACT).
ik26
Posty: 213
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Małopolska

Re: 1.4 TSI

Post autor: ik26 »

Po wprowadzeniu systemu start&stop wszyscy klęli nowinkę i jak to cholerstwo wyłączyć teraz technologia ACT-Aktywne zarządzanie pracą cylindrów podejrzewam że również będą próbować to ominąć . Podobno oszczędności około 0,4 l/100 km czyli lipa a technologia dość skomplikowana
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 1.4 TSI

Post autor: szms »

ACT + start-stop... trzeba będzie celowo wyłączać, bo paliwa w baku będzie coraz więcej :lol:
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: 1.4 TSI

Post autor: Camillinhio »

Start-stop nie jest taki zły. Po mojej przygodzie z lampką od DPF-a zacząłem używać start-stop w mieście. I jak się wypala, to system silnika nie wyłączy, takie to mądre :)
Obrazek
Awatar użytkownika
paulus
Posty: 150
Rejestracja: 22 sie 2011, o 14:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: marlej108
Lokalizacja: Polska

Re: 1.4 TSI

Post autor: paulus »

s-e-b-e-b pisze:ACT...jaka technologia w Skodzie, nowinka jak ... miałem to w aucie z 2001 roku, a oszczędności sięgały nawet 3 litrów na trasie przy jeździe ze stałą prędkością :)
chcesz powiedziec, ze 14 lat temu miales TAKA SAMA TECHNOLOGIE DOTYCZĄCA SILNIKA TSI i ACT jaka teraz wprowadza (bodajze od 2 lat) koncern VAG????

Hmmm, ciekawe.... a co na to psychiatra? :lol:
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: 1.4 TSI

Post autor: whity »

paulus pisze:
Hmmm, ciekawe.... a co na to psychiatra? :lol:
Powiedział że ma się zgłosić do prawniczka :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ODPOWIEDZ