1.4 TSI

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
AndrzejKrawczyk
Posty: 238
Rejestracja: 8 lip 2014, o 12:51
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.4 TSI

Post autor: AndrzejKrawczyk »

Ja S3 do miasta biorę. Po roku z S2 stwierdzam, że samochód jak samochód do miasta. Czasem trudniej zaparkować ale nie ma co przesadzać.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: 1.4 TSI

Post autor: pab567 »

Powiedz to mojej żonie...
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 1.4 TSI

Post autor: bogge »

Lubię większe auta, lubię przestrzeń - również w mieście ; - )
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: 1.4 TSI

Post autor: whity »

bogge pisze:Zgoda, ale teraz nie kręcę jazd jak kiedyś po trasach, więc dla mnie optymalny wybór - dość szybkie i jak zdarzy się dłuższa podróż, to i te 220 poleci. Czego chcieć więcej od Superba?
A wtedy będzie palił więcej niż 3,6 :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 1.4 TSI

Post autor: bogge »

Raz na jakiś czas może, nie zbiednieję a zakup większego silnika dla mnie w aktualnej sytuacji po prostu mija się z celem.

Całe życie jeździłem autami z większymi silnikami, więc raz mogę pośmigać uturbionym 1.4, why not ; -)
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 1.4 TSI

Post autor: bogge »

rezon pisze: 220 raczej nie poleci, a i rozpędzać do 200 będzie rozpędzać się bardzo długo. Ma dość fajny dół, ale szybko kończy. Na krótkie trasy jak najbardziej OK, ale S do miasta?
Hmm, ACT właśnie lata ponad 220? Przynajmniej tak twierdzi folder jak również kilka filmów na youtube, gdzie oglądałem jak wygląda przyspieszenie z tym silnikiem. Moim zdaniem, nie ma tragedii.
Awatar użytkownika
paulus
Posty: 150
Rejestracja: 22 sie 2011, o 14:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: marlej108
Lokalizacja: Polska

Re: 1.4 TSI

Post autor: paulus »

pstrykacz pisze:Tia i męczyć się mułem, którym strach wyprzedzić TIRa, bo można nie zdążyć. :(
Pstrykacz ma zaburzenia psychiczne... :lol: bo jak nazwac kogos, kto twierdzi ze autem z silnikiem 125 konnym co ma przyspieszenie do setki 9,9 nie da sie wyprzedzic tira??? Na Jowisza... albo wariat, albo pisze po ostrym chlaniu... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13598
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: 1.4 TSI

Post autor: Enriquez »

Może i się da, ale czas zastanawiania się nad tym manewrem jest dłuższy niż przewidziany na całą podróż.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: 1.4 TSI

Post autor: forrestas »

Zrobiłem 120k i jakoś nie kojarzę, żebym przed każdym wyprzedzaniem odmawiał różaniec. A z wyprzedzania na trzeciego i na styk to wyrosłem jak mi się załoga powiększyła. Fakt, że na autostradzie trochę brakuje żeby ładować non-stop 180 ale 2 razy do roku na wakacje jakoś da się to znieść. I nie oszukujmy się po drogach jeździ masa słabszych aut i jakoś dają radę (... zostaje parę aut które można wyprzedzić komfortowo nawet mając tylko 125KM). Powiem więcej, są auta kompaktowe które mają masę podobna do S2 i mniej kuni i jakoś nikt nie stęka, źe padaka, a jeżdżą naprawdę jak padaka w porównaniu z S2 (akurat takie jedno mam :( )
Awatar użytkownika
pstrykacz
Posty: 202
Rejestracja: 23 mar 2013, o 22:06
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Tychy ST

Re: 1.4 TSI

Post autor: pstrykacz »

paulus pisze:
pstrykacz pisze:Tia i męczyć się mułem, którym strach wyprzedzić TIRa, bo można nie zdążyć. :(
Pstrykacz ma zaburzenia psychiczne... :lol: bo jak nazwac kogos, kto twierdzi ze autem z silnikiem 125 konnym co ma przyspieszenie do setki 9,9 nie da sie wyprzedzic tira??? Na Jowisza... albo wariat, albo pisze po ostrym chlaniu... :mrgreen:

No jak ktoś całe życie jeździł 1,4 MPI to mając 125 KM to tak jakby "chwycił Pana Boga za nogi" :lol:
Normalnie rakieta :lol:
Marek.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: 1.4 TSI

Post autor: Misiek Fisiek »

paulus pisze:
pstrykacz pisze:Tia i męczyć się mułem, którym strach wyprzedzić TIRa, bo można nie zdążyć. :(
Pstrykacz ma zaburzenia psychiczne... :lol: bo jak nazwac kogos, kto twierdzi ze autem z silnikiem 125 konnym co ma przyspieszenie do setki 9,9 nie da sie wyprzedzic tira??? Na Jowisza... albo wariat, albo pisze po ostrym chlaniu... :mrgreen:
Dać się da, ale ile emocji :lol:
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
pstrykacz
Posty: 202
Rejestracja: 23 mar 2013, o 22:06
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Tychy ST

Re: 1.4 TSI

Post autor: pstrykacz »

Misiek Fisiek pisze:
paulus pisze:
pstrykacz pisze:Tia i męczyć się mułem, którym strach wyprzedzić TIRa, bo można nie zdążyć. :(
Pstrykacz ma zaburzenia psychiczne... :lol: bo jak nazwac kogos, kto twierdzi ze autem z silnikiem 125 konnym co ma przyspieszenie do setki 9,9 nie da sie wyprzedzic tira??? Na Jowisza... albo wariat, albo pisze po ostrym chlaniu... :mrgreen:
Dać się da, ale ile emocji :lol:
Szczególnie na takiej drodze jaką miałem do Zawidowic (droga 11), gdzie trzeba było naprawdę zrobić to szybko bo ruch był niemały. Co innego na autostradzie czy tam innej eSce, najwyżej trochę się poblokuje lewy pas :P
Marek.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 1.4 TSI

Post autor: szms »

Misiek Fisiek pisze:Dać się da, ale ile emocji
I widzisz, 1.4 125 km to jedyna wersja Superba, która daje emocje i nutkę adrenaliny :lol:
Awatar użytkownika
pstrykacz
Posty: 202
Rejestracja: 23 mar 2013, o 22:06
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Tychy ST

Re: 1.4 TSI

Post autor: pstrykacz »

Oj, nie jedyna, jest jeszcze 1,6 TDI :P
To wersje dla zwariowanych wielbicieli 1,4 MPI. :P
Ostatnio zmieniony 2 lip 2015, o 10:23 przez pstrykacz, łącznie zmieniany 1 raz.
Marek.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 1.4 TSI

Post autor: szms »

No to dwa, faktycznie. :mrgreen:
ODPOWIEDZ