1.4 TSI

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
grzes74
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2010, o 09:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1.2 CJZD

1.4 TSI

Post autor: grzes74 »

Ktoś zaryzykował w superbie?

W O2fl - spisuje się ok.
Kolega jeździ w VW Passat 1.4 TSI 122 - i sobie chwali, choć rajdówką to nie jest daje radę. (podobna masa auta)
OII FL 1.4 TSI, Renault GrandScenic 1.4 TCe, Rapid LB 1.2 TSI...
Awatar użytkownika
tommy
Posty: 20
Rejestracja: 18 lis 2010, o 07:26
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Zgierz

Re: 1.4 TSI

Post autor: tommy »

Ja użytkuję takie auto od roku. Poszedłem po 1,8 TSI ale okazało się, że trzeba czekać na niego dwa miesiące a ja koniecznie musiałem kupować przed końcem roku (wiesz koszty firmowe) Nie chciałem słuchać o 1,4 TSI (myślałem facet zgłupiał taki silniczek w dużym aucie) ale koleś był dość namolny i namówił mnie na jazdę próbną. Po wyjściu z auta kazałem mu otwierać maskę bo myślałem, że robi mnie w konia. I tak nabyłem 1,4 TSI. Pewnie - demonem prędkości to on nie jest ale czuje się to dopiero wg mnie oczywiście tak od 140 km/h wtedy nie przyspiesza już tak żwawo. Za to jest bardzo cichy i naprawdę ekonomiczny. Za to od startu zbiera się bardzo dobrze. Praktycznie każdego kogo przewiozłem nie chiał wierzyć że to 1,4 :) Jak chcę powera to wsiadam na motor - Superb to limuzyna a mnie nie rajcuje jazda typu w deskę na prostej a po zakrętach wolniutko. Moim zdaniem tego typu samochód nie nadaje się do sportowej jazdy a poza tym nawet mu to nie przystoi :)
Dojrzałość zaczyna się z chwilą, kiedy wystarcza nam świadomość, że mamy rację nie mając potrzeby wykazania, że ktos inny się myli. S.J. Harris
grzes74
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2010, o 09:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1.2 CJZD

Re: 1.4 TSI

Post autor: grzes74 »

tommy pisze:Ja użytkuję takie auto od roku. Poszedłem po 1,8 TSI ale okazało się, że trzeba czekać na niego dwa miesiące a ja koniecznie musiałem kupować przed końcem roku (wiesz koszty firmowe) Nie chciałem słuchać o 1,4 TSI (myślałem facet zgłupiał taki silniczek w dużym aucie) ale koleś był dość namolny i namówił mnie na jazdę próbną. Po wyjściu z auta kazałem mu otwierać maskę bo myślałem, że robi mnie w konia. I tak nabyłem 1,4 TSI. Pewnie - demonem prędkości to on nie jest ale czuje się to dopiero wg mnie oczywiście tak od 140 km/h wtedy nie przyspiesza już tak żwawo. Za to jest bardzo cichy i naprawdę ekonomiczny. Za to od startu zbiera się bardzo dobrze. Praktycznie każdego kogo przewiozłem nie chiał wierzyć że to 1,4 :) Jak chcę powera to wsiadam na motor - Superb to limuzyna a mnie nie rajcuje jazda typu w deskę na prostej a po zakrętach wolniutko. Moim zdaniem tego typu samochód nie nadaje się do sportowej jazdy a poza tym nawet mu to nie przystoi :)

Chyba jesteś jedynym posiadaczem 1.4 w Superb. Ale w końcu ktoś się tu pojawił.Co do mocy i masy auta cóż jak się przeliczy Nm i KM na kg samochodu to ten Superb wychodzi znacznie lepiej niz Avensis, Mondeo, Laguna czy Insignia w 1.6 benzynie. U nas naród chyba z lekka konserwatywny..........

Jakbyś miał pytania odnośnie silnika - zapraszam na OCP. Tam jest nas trochę więcej.

Swoją drogą dziwna ta strategia VW.
Z jednej strony 1.4 TSI mają od 122 do 160 KM, z drugiej strony 1.8 TSI tak samo od 120 do 160 KM.
OII FL 1.4 TSI, Renault GrandScenic 1.4 TCe, Rapid LB 1.2 TSI...
adriand
Posty: 245
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 08:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: 217 KM / 310 nm
Lokalizacja: WAW

Re: 1.4 TSI

Post autor: adriand »

grzes74 pisze:z drugiej strony 1.8 TSI tak samo od 120 do 160 KM.
Podaj przykład gdzie 1.8 TSI ma oficjalnie mniej KM niż 160
Bo ja się nie spotkałem. Co innego 1.4 czy 2.0 tam jest sporo opcji.
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 1.4 TSI

Post autor: ja456 »

Choćby Audi A4 http://www.audi.pl/pl/brand/pl/models/a ... zne_i.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.4 TSI

Post autor: Tomek »

seat exeo teraz ma 1.8tsi 120KM. Polska strona jeszcze nie posiada tej informacji, ale na niemieckiej: http://www.seat.de/modelle_/exeo/preise ... -88kw.html" onclick="window.open(this.href);return false;
S3 L&K
adriand
Posty: 245
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 08:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: 217 KM / 310 nm
Lokalizacja: WAW

Re: 1.4 TSI

Post autor: adriand »

Mi to wygląda na typowe ograniczenie parametrów softem.
Co do exeo nie wiem po co wciskali najpierw silnik 1.8 T aby teraz dawac tsi
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.4 TSI

Post autor: Tomek »

może stary 1.8T nie spełniał EURO5
S3 L&K
grzes74
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2010, o 09:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1.2 CJZD

Re: 1.4 TSI

Post autor: grzes74 »

Niedawno miałem okazję być przewiezionym w takim zestawie :
S2 Combi + 1.4 TSI + 2 osoby na pokładzie.

Daje radę. Oczywiście rajdówką nie jest, ale w takiej codziennej eksploatacji miejsko - wiejskiej spokojnie, z lekką nawiązką wystarcza.
Co ważne spalanie porównywalne z tym co się osiąga w O2 - czyli moim zdaniem super.
OII FL 1.4 TSI, Renault GrandScenic 1.4 TCe, Rapid LB 1.2 TSI...
Adams
Posty: 4
Rejestracja: 25 cze 2011, o 09:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adam
Lokalizacja: Mikołów

Re: 1.4 TSI

Post autor: Adams »

Jestem tuż przed zakupem Skody Superb Combi 1.4 TSI Ambition

Cały czas niepokoi mnie moc silnika czy nie będzie za mały dla auta 1.5 tony. Jeździłem testową Octavią z tym silnikiem i silnik bardzo mnie zaskoczył elastycznością i mocą. Superb jest cięższy od Octavii o ponad 200 kg., więc stad moje obawy.
Nowy Seat Alhambra ma podobny silnik 1,4 TSI 150 KM i radzi sobie bardzo dobrze.

Bardzo proszę o opinie użytkowników Superba z tym silnikiem.
grzes74
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2010, o 09:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1.2 CJZD

Re: 1.4 TSI

Post autor: grzes74 »

Adams pisze:Jestem tuż przed zakupem Skody Superb Combi 1.4 TSI Ambition

Cały czas niepokoi mnie moc silnika czy nie będzie za mały dla auta 1.5 tony. Jeździłem testową Octavią z tym silnikiem i silnik bardzo mnie zaskoczył elastycznością i mocą. Superb jest cięższy od Octavii o ponad 200 kg., więc stad moje obawy.
Nowy Seat Alhambra ma podobny silnik 1,4 TSI 150 KM i radzi sobie bardzo dobrze.

Bardzo proszę o opinie użytkowników Superba z tym silnikiem.

Możesz poszukać gdzieś jazd Altea XL - waży podobnie do Superba. Seat publikuje też w danych technicznych elastyczność 80-120. Moim zdaniem jest ok. Chyba że oczekujesz nie wiadomo jakich "sprintów". Ja ścigantem nie jestem -z krótkiej jazdy S2C w 1.4 TSI stwierdzam że na codzień obciążenie do 4 os. - będzie ok. Jak się go doładuje do tych 2 ton - to faktycznie 1.4 może to odczuć. Tylko kto tak doładowuje? 4 Pudzianów + bagaż?
OII FL 1.4 TSI, Renault GrandScenic 1.4 TCe, Rapid LB 1.2 TSI...
Adams
Posty: 4
Rejestracja: 25 cze 2011, o 09:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adam
Lokalizacja: Mikołów

Re: 1.4 TSI

Post autor: Adams »

W ofercie Superba silnik 1.8 TSI jest droższy o ok (po upustach) + 6-7 tyś. trochę kusi, ale to kolejny plus na cenie

Z drugiej strony jeszcze 2 tyg wcześniej w planie była Skoda Octavia 1.4 TSI, plany się zmieniły po "dotnięciu" Superba. Mam nadzieję że ten silnik nie rozczaruje nas, pojazd ma być głównie jako rodzinny i do pracy.

Może po 2 latach gwarancji można podkręcić go do 150 KM ?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: 1.4 TSI

Post autor: Misiek Fisiek »

Za podkręcenie dasz koło 2 kafli a to już 33% ceny 1.8 tsi. V-tech podaje 145 kucy po wirusie. Po wirusie odrobinę szybsze zużycie auta więc większych przebiegów (>200 kkm) raczej na nim nie zrobisz.

Musisz sam zdecydować co dla Ciebie ważne. Jak dla mnie 125 kucy na superb to bardzo mało a przy naszym zatłoczeniu dróg za mała moc to ryzyko przy wyprzedzaniu. Zapas mocy to też duża frajda z jazdy.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Whisky
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2011, o 11:11
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: 1.4 TSI

Post autor: Whisky »

A ja myślę że wszystko zależy od punktu widzenia. Pamietajmy z jakimi silnikami był oferowany superb 1 - np 2.o benzyna - 115 KM, 1,9 TDI 101, 105, 116 KM - uważam że 1,4 TSI wszstkie je bez problemu bije na głowę jeżeli chodzi o dynamikę. Niestety nie miałem okazji jechać taką konfiguracją ale myślę że daje rade - tym bardziej że jak już zostało napisane passaty z tym silnikiem się sprzedają i jest ok.
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.4 TSI

Post autor: Nematode »

Zuber jak jak się przykładowo przesiadłem z 1.6 90KM bez turbo w gazie do 1.8 TSI to dla mnie był szok. Więc gdybym wsiadł do 1.4 TSI też pewnie czułbym powera. Zależy czym się jeździło wcześniej. Ja w Superbie czuję się jak w luksusowym aucie z niezłym "butem" ;)
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
ODPOWIEDZ