superb 1 kilka pytan

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Ariel
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2010, o 13:46
Samochód: Inny
Silnik: Inny

superb 1 kilka pytan

Post autor: Ariel »

Witam wszystkich mam na imie Arek i przymiezam sie do kupna superba pierwszej generacji, kilka szyuk juz za mna i dlatego mam kilka pytan, chce kupic diesla wybor padl na silnik 1.9 zamierzam kupic manuala ale jak sie trafi zadbany automat to tez wezme chociaz to bedzie moj pierwszy automat i tu zaczynaja sie pytania:

1. czy w superbach 1 byl montowany tylko tiptronic czy mulitronic tez?
2. jezelli byl to jak je rozpoznac abu uniknac tego drugiego wyczytalem ze jest bardziej awaryjny
3. czy wszystkie automaty mialy kierownice z lopatkami do zmiany biegow, bo spotkalem takie bez tego i tu pytanie czy bylol cos kombinowane czy poprostu sa automaty bez tych lopatek

dziekuje z gory wszystkim za dopowiedzi i pozdrawiam
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: superb 1 kilka pytan

Post autor: chudy »

W Superbie raczej nigdy nie było Multitronica - i dobrze.
Za łopatki chyba trzeba było dopłacać.
Ariel
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2010, o 13:46
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: superb 1 kilka pytan

Post autor: Ariel »

orientuje sie ktos moze jak wyglada sprawa chipa przy tiptronicu bo chce to zrobic, a nie moge znalesc jednoznacznej odpowiedzi jedni pisza ze bez prolemu a drudzy ze ta skrzyna i tak ma juz max moment i wiecej NM nie zniesie
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: superb 1 kilka pytan

Post autor: ja456 »

Napisałem na innym forum, ale tu też coś dopiszę - przy tiptronicu trzeba poprostu ostrożniej z momentem. Z tego co pamiętam to dobrze było by też przeprogramować samą skrzynię.
Ariel
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2010, o 13:46
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: superb 1 kilka pytan

Post autor: Ariel »

ja456 pisze:Napisałem na innym forum, ale tu też coś dopiszę - przy tiptronicu trzeba poprostu ostrożniej z momentem. Z tego co pamiętam to dobrze było by też przeprogramować samą skrzynię.
dokladnie takie info znalazlem ze przeprogramowuja skrzynie i robia delitan iejsza krzywa momentu niz dla manuala
ps. gratuluje sliczngo superba wlasnie takiego szukam:)
Piotr
Posty: 9
Rejestracja: 30 paź 2010, o 17:40
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: WWY

Re: superb 1 kilka pytan

Post autor: Piotr »

mam do sprzedania 1.9 TDI '04 r.

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C15923556" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ