Service in ....

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Service in ....

Post autor: eX »

ale po co chcesz jechac za 400km jak masz jeszcze do przejechania praktycznie 15tys km? nie lepiej zmienic sam olej?
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Service in ....

Post autor: Arci9 »

eX, na wymianę samego oleju + filtrów, auta zaraz będzie miało rok.Oczywiście mogę to zrobić gdzieś "sam" ale i tak zmieniam okresy przeglądowe na stałe co 15tyś., a oleje i filtry wycyganiłem przy zakupie auta wiec płacę za samą robociznę.
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
TomASS
Posty: 260
Rejestracja: 28 lip 2010, o 23:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Service in ....

Post autor: TomASS »

czy serwis wymaga zmiany oleju co 15tyś czy tak jak wskaże komputer?
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Service in ....

Post autor: eX »

serwis uwaza ze wymienia sie olej wg jego specyfikacji czyli co 30tys (taka jest norma dla naszych aut (przynajmniej w dieslu)), a wskazania komputera sa dla aso wyznacznikiem, czyli jak komp pokaze przeglad co 30tys, to tak trzeba przyjechac, jak co 15 to tez tak trzeba pojechac.
w ramach przegladu poza smarowaniem, sprawdzaniem luzow, robiony jest serwis olejowo filtrowy.ja jak juz pisalem w kilku watkach, wymieniam olej co 10tys, czyli miedzy przegladami mam jedna wymiane oleju na boku(we wlasnym zakresie).



Arci teraz rozumiem, przeglad trzeba robic wg wskazan komputera badz raz w roku.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Service in ....

Post autor: Arci9 »

eX pisze: Arci teraz rozumiem, przeglad trzeba robic wg wskazan komputera badz raz w roku.

eX, nie mam obowiązku, bo jak pisałem zostało mi jeszcze ponad 14tyś. do przeglądu lub 486dni, jadę dlatego , że tak jak i Ty lubie dbać o auto :D

no chyba, że liczba dni nie obowiązuje i na gwarancji i tak trzeba raz do roku się stawić?? bo nie zagłębiałem się w temat
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 677
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Service in ....

Post autor: rowerek »

Ja mam Superba w trybie QG1 (zmienny okres między przelądami) i w książce serwisowej mam wpisane (w polu: 'przegląd przed przekazaniem samochodu', że nastepny przegląd wg wskazań komputera lub przed lutym 2012. Czyli w QG1 jeździsz tak jak wskaże komputer lub co 2 lata (i te dwa lata są właśnie odliczane przez komputer pokładowy). Nie trzeba jeździć co rok.
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Service in ....

Post autor: eX »

fakt, wg wskazan komputera, nie co roku, ze stalymi przegladami obowiazuje albo dany przebieg albo rok jazdy.

Arci sam wymien olej, w sensie u mechanika, chyba ze za jakies smieszne pieniadze to zrobia, bo za 170zl to zaden interes.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Pawel_ch
Posty: 24
Rejestracja: 9 lis 2010, o 07:16
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Service in ....

Post autor: Pawel_ch »

Wie ktoś jak sie kasuje ten komunikat? Olej i filtry wymieniałem niedawno lecz nie skasowalem inspekcji a teraz swieci service in 1500km, jest jakiś sposób żeby to wyzerować oczywiscie domowym sposobem?
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Service in ....

Post autor: Nematode »

U mnie przejechane około 750 km od nowości, więc nie dużo ;) MFD pokazuje mi, że powinienem zjawić się na serwisie za 21.700 km lub 496 dni :roll: Jazda typowo miejska Warszawska czyli trochę stania w korkach i do pracy mam 15 km w jedną stronę (ok 30-40 minut jazdy).
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Service in ....

Post autor: ja456 »

Pawel_ch pisze:Wie ktoś jak sie kasuje ten komunikat? Olej i filtry wymieniałem niedawno lecz nie skasowalem inspekcji a teraz swieci service in 1500km, jest jakiś sposób żeby to wyzerować oczywiscie domowym sposobem?
Z tego co pamiętam to można tylko wyłączyć przypomnienie o inspekcji olejowej. Kiedyś to kasowałem, ale teraz nie pamiętam czy komunikat service in też wyłącza.
Pożyczone z innego forum:
Skoda Octavia od 2000/Superb

Y przycisk lewy
X przycisk prawy

Uwaga! Ręczne kasowanie inspekcji powoduje automatyczne przestawienie licznika na stałe okresy serwisowe (bez Long Life). W celu zachowania inspekcji typu Long Life wskazanie terminu przeglądu musi zostać cofnięte przy użyciu odpowiedniego urządzenia diagnostycznego.

W samochodach ze stałym okresem przeglądu cofanie wskazania odbywa się następująco:
1. Nacisnąć i przytrzymać przycisk X,
2. Włączyć zapłon,
3. W polu wyświetlacza licznika kilometrów pojawiają się napis "SERVICE",
4. Zwolnić przycisk X,
5. Obrócić przycisk Y w prawo, w celu skasowania wskazania,
6. Wyłączyć zapłon.

Próbowałem któryś z tych sposobów u siebie i coś tam działa. Jutro sprawdzę, bo też mi się service in 1500km pokazuje.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2010, o 08:45 przez ja456, łącznie zmieniany 1 raz.
Pawel_ch
Posty: 24
Rejestracja: 9 lis 2010, o 07:16
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Service in ....

Post autor: Pawel_ch »

Dzieki za odpowiedź, jak sprawdzisz u sibie napisz który sposób zadziałał tak dla potomnych.
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Service in ....

Post autor: ja456 »

Poprawiłem swojego poprzedniego posta, żeby nie trzeba było sprawdzać, który sposób jest właściwy. Dziś wykasowałem komunikat i pozniej juz go na oczy nie widziałem.
Subaru
Posty: 50
Rejestracja: 14 lis 2010, o 16:32
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wwa

Re: Service in ....

Post autor: Subaru »

Komunikaty można kasować i przestawiać VAGiem. Polecam każdemu bo zaoszczędzicie wiele na serwisie...
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Service in ....

Post autor: Nematode »

Zastanawia mnie kwestia przeglądu QG1. Mam przejechane około 1400 km i komputer pokazuje mi, że za 18k lub 400 dni mam udać się na przegląd. Czy to normalne? Bo liczyłem przed zakupem, że przeglądy będę zaliczał co 25-30k km a tu się okazuje, że jak tak dalej będzie to przy 10 czy 12 będę musiał zawitać w ASO. Gdyby tak się okazało to przejdę na przegląd QG0.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Service in ....

Post autor: Tomek »

W occie na to też zwróciłem uwagę. Im większy przebieg, tym bardziej wydłuża mu czas do przeglądu właśnie w okolice 30000. Podejrzewam, że może to być spowodowane docieraniem silnika w fabryce. U mnie nie był skasowany komputer "2" od nowości i jak policzyłem w jakich parametrach (spalanie, czas, przebieg) pracował samochód przez pierwsze 15km życia, to mi się słabo zrobiło ;). Pewnie komputer pomyślał, że w takich warunkach będzie samochód pracował cały czas.
S3 L&K
ODPOWIEDZ