Service in ....

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Service in ....

Post autor: Nematode »

Jedyne co mi przychodzi do głowy to fakt, że auto jeszcze na dotarciu, a tak się składa, że jak odebrałem samochód to po dwóch tygodniach spadła temperatura i co mamy za oknem wszyscy wiemy. Auto jest garażowane na noc więc przynajmniej rano jest odpowiednio rozgrzane. Może jak na wiosnę zrobi się cieplej to komputer wydłuży okres przeglądu, bo teraz to spada i to dość szybko. Przy ok 1000km pokazywało, że za ok 19.5kkm przegląd, przejechałem 400km i pokazuje już, że za 18kkm. W tym tempie to nie wiem czy do wiosny nie będę musiał przeglądu zrobić :twisted:
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Service in ....

Post autor: Arci9 »

Nematode, nie przejmuj się tym :)
Jak piszesz, ciężkie warunki pogodowe pewnie powodują takie założenia.
Jak ja auto kupilem miało ok. 4 tyś. km, i pokazywał tez coś ok. 19 tyś do przejechania.
A wraz z przebiegiem wcale nie było drastycznie mniej, gdy pojechałem na wymiane oleju przy 15 tyś. komp pokazywał , że za kolejne 15tyś. powinienem się pojawić (wychodziło że coś przy 32 tyś.).Więc trzeba motor ładnie układać i będzie git ;)
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: Service in ....

Post autor: awdurek »

Koledzy z wskazaniem do serwisu jest tak :
jak przegląd skasujesz z pozycji na wyświetlaczu między licznikami to masz serwis co 15000 km,
a jeżeli skasują ci z komputera w serwisie to masz co 30000 km.
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
Subaru
Posty: 50
Rejestracja: 14 lis 2010, o 16:32
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wwa

Re: Service in ....

Post autor: Subaru »

Komputer sam sobie przelicza ile km robisz rocznie na podstawie tego co przejechałeś do tej pory. Jeśli byś jeździł raz w tygodniu po 10 km to zmniejszał by wartość do przeglądu jeszcze szybciej.
TomASS
Posty: 260
Rejestracja: 28 lip 2010, o 23:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Service in ....

Post autor: TomASS »

Komputer sam sobie przelicza ile km robisz rocznie na podstawie tego co przejechałeś do tej pory. Jeśli byś jeździł raz w tygodniu po 10 km to zmniejszał by wartość do przeglądu jeszcze szybciej.
Cwana bestia ;)
Ale to by się zgadzało. Po odbiorze, od razu w pierwszą trasę (po przejechaniu 100km po mieście) pojechałem do Chorwacji, około 2400km. Przegląd wskazuje przy 29 800km.
Awatar użytkownika
macki111
Posty: 171
Rejestracja: 17 cze 2010, o 19:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Maciek
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Service in ....

Post autor: macki111 »

Panowie, mam u siebie na liczniku 14tkm. Chcę sam wymienić olej (ten pierwszy raz szybciej), potem będę wymieniał według wskazań kompa tj. co 30 tkm. Pytanie, jeśli zrobię to sam np. pod garażem, wymienię olej i filtr, to co pokaże komputer? Czy będę dalej mógł ciągnąć do tych planowanych 30tkm (tak byłoby najlepiej) i wtedy pojadę normalnie na przegląd. Czy Jakieś czujniki zbadają lepkość oleju czy coś tam, i komputer zmieni wartości?
kl
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2010, o 21:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Service in ....

Post autor: kl »

Komputer nic nie zauwazy.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Service in ....

Post autor: szms »

Witam Kolegów!

Problem mam taki, że nie mogę uruchomić tego "Service in.."
Ostatnio na to wpadłem, bo zbliża się termin pierwszego przeglądu toteż się zainteresowałem.

Ktoś miał podobny problem?
rafallogi
Posty: 6
Rejestracja: 20 cze 2018, o 21:55
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)

Re: Service in ....

Post autor: rafallogi »

Witam wszystkich w moim 1 poście,
Panie/Panowie a nie jest tak, że inspekcje krótkoterminowe wyłączają całkowicie kontrolkę oleju (olejarka) a także wskazania temperatury oleju na wyświetlaczu między zegarami?
Ponoć wskazana kontrolki oleju powracają po przeprogramowaniu (tylko przyrząd diagnostyczny) na long life.
U mnie brak takiej kontrolki-przeglądy poniżej 30k.
Zegary oczywiście Maxi DOT,
ODPOWIEDZ