Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: DamianSmigielski »

Jak Bogge tak liczy flaszki jak zużycie paliwa to już wiem z kim pić nie należy ;-) Albo mnie oszwabi albo spije. Co do zapierdalania. Zgadzam się, że tor jest najlepszym miejscem. Zażyłem jazdy torowej i chcę więcej. Co prawda było to na motocyklu ale i tak.... A no i właśnie chyba dlatego już mi się samochodem nie chce ganiać bo jak mnie dupa swędzi to biorę motocykl. Co oczywiście jest jeszcze bardziej niebezpieczne. Co ciekawe wczoraj zrobiłem traskę 300km i w drodze powrotnej włączyłęm sobie taką aplikację w stylu Endomondo tyle, że dla motocykli. Okazało się, że zdrowo goniąc miałem średnią 91 km/h czyli o 11 km/h większą niż w samochodzie. Zaskoczka. Jak się nie grzeje po autostradzie to napieranie na gaz niewiele daje.
A co do grzania po pustej autostradzie to nomen omen niedawno koło Strykowa jechał sobie Skodziarz Octą i mu dziczyzna przed machę wyskoczyła. Pan opuścił planszę......
Nie znacie dnia ani ogdziny
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Odp: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: dato »

Zuber pisze:
bogge pisze: EMILIOPIASTÓW, szerokości życzę i samych układnych policmajstrów i nieczytelnych fotek - dla mnie jesteś hardkorem :)
Swietne życzenia :lol:

Dla mnie każdy kto regularnie wali s2 >200 km/h jest hardkorem. Ale wiem że takich osob na forum jest sporo (niestety).
A Ty za to kłótliwy jesteś, bardziej niż moja córa... Nikt nie jest doskonały jak widać :lol:
I przesadzasz, bo 21 przelotowo jeździ się w S2 dość spokojnie i w miarę komfortowo. Pozdro.
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: bogge »

DamianSmigielski pisze:Jak Bogge tak liczy flaszki jak zużycie paliwa to już wiem z kim pić nie należy ;-) Albo mnie oszwabi albo spije. Co do zapierdalania. Zgadzam się, że tor jest najlepszym miejscem. Zażyłem jazdy torowej i chcę więcej. Co prawda było to na motocyklu ale i tak.... A no i właśnie chyba dlatego już mi się samochodem nie chce ganiać bo jak mnie dupa swędzi to biorę motocykl. Co oczywiście jest jeszcze bardziej niebezpieczne. Co ciekawe wczoraj zrobiłem traskę 300km i w drodze powrotnej włączyłęm sobie taką aplikację w stylu Endomondo tyle, że dla motocykli. Okazało się, że zdrowo goniąc miałem średnią 91 km/h czyli o 11 km/h większą niż w samochodzie. Zaskoczka. Jak się nie grzeje po autostradzie to napieranie na gaz niewiele daje.
A co do grzania po pustej autostradzie to nomen omen niedawno koło Strykowa jechał sobie Skodziarz Octą i mu dziczyzna przed machę wyskoczyła. Pan opuścił planszę......
Nie znacie dnia ani ogdziny

Oj tam, mi się 50% ze 100% zlały w jedno ;) :mrgreen:

Co do mniej rozrywkowej części postu, to zgadza się - nikt nie zna tego dnia i dlatego trzeba być zawsze czujnym, choć czasem czujność nie wystarczy, życie samo zaskakuje tak jak mojego sąsiada, który kupił sobie wymarzone auto - chuchał, dmuchał na nie, w garażu zrobił wszystko pod ten samochód i co? Śmieciarka cofając rozwaliła mu garaż zrzucając cały dach na wychuchane cacko. Śmieszne (no ludzie, auto skasowane w garażu! :shock: ), ale zarazem dla tego gościa tragiczne, bo jak widziałem jego załamanie, to jakby stracił bliską osobę z rodziny.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: szms »

Ja coś czuję, że bym podobnie reagował
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Odp: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: Misiek Fisiek »

DamianSmigielski pisze: A co do grzania po pustej autostradzie to nomen omen niedawno koło Strykowa jechał sobie Skodziarz Octą i mu dziczyzna przed machę wyskoczyła. Pan opuścił planszę......
Nie znacie dnia ani ogdziny
Też przez to przeszedłem. Na szczęście trafiłem zwierzaka słupkiem i poszedł po dachu. Ale brakowało pół metra i wpadłby do środka - byłyby trupy. Wbrew pozorom to bardziej niebezpieczne niż uderzenie w mały samochód bo klatka bezpieczeństwa i poduchy nic nam nie pomogą. Stąd u mnie trochę większy respekt dla możliwych wydarzeń na drodze zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wiele dróg leci u nas w sąsiedztwie lasów.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
bunio66
Posty: 53
Rejestracja: 12 lis 2010, o 15:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: bunio66 »

DamianSmigielski pisze:Od wyboru silnika wątek ewoluował przez zużycie paliwa do bezpiecznych prędkości na drodze ;-)
Jest takie powiedzenie: Nosił wilk razy kilka... aż mu się ucho urwało. Przy takich prędkościach na polskich "drogach" komplet punktów i utrata prawka to jak nagroda. Gorzej jak będą ofiary w ludziach. Kiedyś jeździłem na rekord ale już mi przeszło. Przeprowadziłem badania naukowe zakrojone na szeroką skalę i wyszło mi, że napinanie się dla urwania 15-20 minut nie mają zupełnie sensu. Na wiosnę przeprowadziłem kolejne doświadczenie. Jechałem z Warszawy do Norymbergi. Jadąc tam leciałem spokojnie w okolicach 140km/h na tempomacie. Jechałem z fajnym gościem i było o czym gadać. Wynik to 1000km w 10 h i spalanie na poziomie 8 l/100km. Jak wracałem to pojechałem szybciej. Prędkość oscylowała w okolicach 190km/h. Wynik to 1000km w 8 h i zużycie paliwa 12l/100km. Moim zdaniem drugi przejazd zupełnie bez sensu. 50% większe zużycie paliwa za niewielką poprawę czasu przejazdu i większe zmęczenie. Mnie już zwisa zwiędłym kalafiorem czy dojadę w 3 czy w 4 godziny. W życiu jak w rajdach. Wygrywa ten, który dojeżdża na metę OSu ;-)
A żeby nie było OT ;-) to ja stawiam oczywiście na swój silnik ale ze wskazaniem na 2.0. Mało jeździłem V6. Może bym na niego wskazał ale nie wiem jakie wyniki spalania bym uzyskiwał. Wybrałem 1.8 bo wtedy jak zamawiałem nie było jeszcze 2.0. W porównaniu do diesla wyszło 10kzł do przodu. W dieslu już byłbym po pierwszej wymianie rozrządu a tak to ganiam dalej. Jest ciszej. Kotłuje niewiele więcej. Złoty środek jak na rodzinny dupowóz ;-)
Absolutnie się z Tobą zgadzam, nie mniej jednak przyznasz, że Superb (przynajmnie 2.0TDI 170kM) 200/h osiąga bez problemu. Często śmigam do Holandii, a że mieszkam przy granicy, po kilkudziesięciu kilometrach jestem na autobanie w niemcowni, gdzie 200/h nie robi na nikim wrażenia. Nie mówię, że pędzluję cały czas 200/h, ale 170-180 to norma. Jestem mocno zdziwiony spalaniem jakie tu podajecie. Nie spaliłem nigdy więcej niż 8l, normą jest 7,7-7,8. oczywiście na kompie, ale sprawdzam kompa i moim zdaniem nie przekłamuje
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: Misiek Fisiek »

No jeśli masz średnie 8 przy jeździe 170-180 to chyba nawet użytkownicy tedeików zgodzą się, że jednak przekłamuje.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: Zaj007 »

Z tymi samymi prędkościami na A2 9,5l/100km. Starty na bramkach trochę podnoszą wynik, więc w D może być deczko mnej.
Obrazek
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: DamianSmigielski »

No ale ja mam benzynę. Z moich jazd autostradowych po Europie wyszło mi, że 140 na zegarze jest optymalne. Generalnie wolę jak mnie wyprzedają niż jak ja wyprzedzam. Oczywiście jak mi się trafiło, że z okolic Frankfurtu nad Menem wyjechałem w niedzielę o 5.00 rano to było tak pusto że 180 było na tempomacie i minąłem do Świecka pewnie 20 samochodów. Ale jak lecę ze Świecka do Belgii w ciągu dnia to jest gęsto i jazda zaczyna być szarpana. A mnie się nie chce szarpać.

A co do zwierzaków przebiegających drogę to latam do teściów do Augustowa i rok pracowałem w Sokółce. Łoś na drodze robi wrażenie :-) Nie chciałbym się z nim pocałować ;-)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: Misiek Fisiek »

Zaj007 pisze:Z tymi samymi prędkościami na A2 9,5l/100km. Starty na bramkach trochę podnoszą wynik, więc w D może być deczko mnej.
Różnica akurat na litr przekłamania z kompa.
DamianSmigielski pisze: A co do zwierzaków przebiegających drogę to latam do teściów do Augustowa i rok pracowałem w Sokółce. Łoś na drodze robi wrażenie :-) Nie chciałbym się z nim pocałować ;-)
Zwykły Jeleń może mieć ponad 350 kg. No i poroże :roll:
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Odp: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: dato »

Tapa zdublował.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2012, o 22:20 przez dato, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Odp: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: dato »

Pewnych sytuacji przewidzieć się nie da i trzeba po prostu reagować. Przyczepy od tira. Łosia za zakrętem. Sarny na A2. Pijanego. Debila. Stryja od czerwonego... Wielu innych...
Chcemy sobie poopowiadać o naszych przypadkach ? Można założyć wątek i się pochwalić... Ja mogę zacząć - kilka razy zaczynałem pisać i zawsze odpuszczałem, żeby nie było, że sie chełpię, albo moralizuję, albo chwalę mizernymi umiejętnościami i doświadczeniem jak debil... Ale zawsze możemy takiego "lansa" wdrożyć, czemu nie...

Pamiętajcie, że S.P. Pan w kapeluszu z A2 jechał przepisowo. Zawiniła procedura OOŚ, czyli nikt. A kto z nas powiedziałby, że warzywny kolega od przyczepy z tira jest sam sobie winien ? Bo ja nie...

Zostawmy może jedno forum wolne od dyskusji o bezpiecznych prędkościach i pouczania się nawzajem, ok ? Brakuje mi sjaka, niech już wraca z tego urlopu bo wnosi nową jakość w takie dywagacje...

Edit: Wyboldowałem przekaz główny...
Ostatnio zmieniony 20 sie 2012, o 23:07 przez dato, łącznie zmieniany 1 raz.
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: jjumbo »

a mnie się już was nie chce czytać
licytacje , kłótnie , przechwalania , podjudzania , kur...... co to jest
załóżcie sobie bloga i tam pierdoły popisujcie :oops:
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: dato »

Jjumbo, bo napisałeś sporo po mnie i ja nie jestem pewien, czy pijesz do mnie, czy do wcześniejszej dyskusji. Bo jak do wcześniejszej to co do zasady (chyba) mnie popierasz, bo temat w sposób oczywisty zboczył. A jak do mnie, to kusi mnie żeby odpowiedzieć, że czytać nie musisz - to nie jest telewizja na życzenie i musisz się liczyć z tym, że będziesz czytał coś, co Ci nie pasuje i wiele do Twojego życia nie wnosi...

Proponuję przenieść dyskusję do wątku o pierdołach, żeby nie był kolejny temat do zamknięcia.
A tego akurat byłoby trochę szkoda.

Misiek, a przenosić zbaczające dyskusje do nowego w offtopic chyba też Panie umisz ? To przenieś może, szkoda wcześniejszej dyskusji o silnikach, bywała na temat...
Zuber pisze:
Zaj007 pisze:Z tymi samymi prędkościami na A2 9,5l/100km. Starty na bramkach trochę podnoszą wynik, więc w D może być deczko mnej.
Różnica akurat na litr przekłamania z kompa.
Komp potrafi przekłamywać więcej. U mnie ~litr przekłamania pozostał po maksymalnej (115%) korekcie. A u Małżonki w TSI bez korekty jest ok, +-10-15%... Komp jest niewiarygodny i według naszego forumowego guru nienaprawialny...
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: jjumbo »

nie o ciebie chodzi , na tym forum jest tak
temat jak np.zmienić żarówkę w superb
1.on zmieniał w domu
2.a ja w serwisie
3.mnie się przepaliła po kilometrach
4.ja dużo jeżdzę w nocy
5.mnie z prawej strony
6.ja mam diesla
7.a ja benzynę
8.to tyś jest buc
9.a ty będziesz mieć w chu... roboty przy dieslu
10.a tobie pali
i się zaczyna
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
ODPOWIEDZ