[S3] wymiana amortyzatorów?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
matska
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2021, o 09:18
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Mateusz

[S3] wymiana amortyzatorów?

Post autor: matska »

Witam,

2 miesiące temu zakupiłem Skodę SuperB III 1.8 TSI z 2017 roku. Ma przejechane 93 tysiące i chyba zbliża się wymiana amortyzatorów. Mam wrażenie, że amortyzatory wpadają zbyt łatwo do srodka zamiast stabilizować samochod. Dzieje się tak na każdej większeej dziurze czy prógu zwalniajacym. Dodatkowo, czasem czuć takie wibracje gora-dol, a nie tłumienie nierówności (widać to nawet nocą jak drga światło od reflektora). Byłem na stacji diagnostycznej i wszystkie amortyzatory mają się w miarę dobrze na poziomie 70-75%.

Czy pomimo dobrego pomiaru na stacji diagnostycznej amortyzatory są już do wymiany? Jeśli tak, to jaki model i firme polecacie?

Z góry dziękuję za rady.
grzesiekcz
Posty: 1
Rejestracja: 24 gru 2021, o 07:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: Inny

Re: [S3] wymiana amortyzatorów?

Post autor: grzesiekcz »

Witam , tez mam takie same objawy , wali mi jak tylko wpadnie w dziurę , studzienkę . Na diagnostyce pokazuje 65/75% dodam ze regulacja jest elektryczna ,ale to nic nie daje bo te walenie tak czy siak słychać . skoda SB COMBI z 2016 r L&K .2.0 190KM . Może już ktoś przerabiał ? ewentualnie jaki koszt ? orginał / zamiennik ? za wszytkie opinnie i porady dziekuję . :)
ODPOWIEDZ