Jakie opony macie w swoich Superbach?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
superr
Posty: 44
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 19:35
Samochód: Superb II combi
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: superr »

Witam! O zimowkach sie nie wypowiem, bo jeszcze nie zakladalem (za 2 dni), ale za to mam tak zajechane letnie, ze koniec. Obserwuje co sie dzieje w cenach i wypatrzylem opony nad ktorymi zastanawiam sie od dluzszego czasu, jednak nie wiem czy jest to odpowiedni czas na kupno letnich... Co Wy na to?
Moim wyborem na kolejny letni sezon jest Kumho KU31 ECSTA SPT 225/45R17 94 Y :twisted:
dekard
Posty: 63
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 04:37
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: dekard »

Gadałem z gościem co oponami handluje i letnie najlepiej kupować marzec, początek kwietnia jak są dostawy. Moje obserwacje potwierdzają ten fakt ale wiadomo zawsze może się jakaś promocja trafić (ostatnie sztuki itp.)
patryk_wawa
Posty: 115
Rejestracja: 18 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: patryk_wawa »

W testach i z opinii Alpin4 są bardzo dobre.
Ja mam od zeszłej zimy Goodyear UG2 i też są OK.
superr
Posty: 44
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 19:35
Samochód: Superb II combi
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: superr »

Zamowione kumho, jestem naprawde ciekawy tych gum, zobaczymy! Sa w tak przystepnej cenie, ze najwyżej sezon na nich pojezdze. Niby dobre opinie zbieraja (ecsta ku31) w szczegolnosci USA (mistrzow prostej :D ), zaznaczajac, ze jest kilka symboli, a bieznik wyglada tak samo... Zdam relacje na wiosne!
A co do zimowek niefartownie 2 lata z rzedu musialem nowe kupic.. Zmiana auta, inny wymiar opony.. W poprzednim superbie 1.9 TDi 131 km mialem Bridgestone Blizzak LM35 dobre, na sniegu, na lodzie i na suchej nawierzchni, a co najwazniejsze w kopnym sniegu daja rade. Porzadna opona dla osob preferujacych spokojna jazde! Natomiast w Scoutcie z kolei mialem Vredestein Xtreme Wintrac, przy napedzie 4x4, potrafi naprawde zaskoczyc!! Rewelacyjne opony, na sniegu, na lodzie praktycznie zawsze zostaje cos z pojazdem zrobic :lol: Stanowczo dla kierowcow z zacieciem na sportowca ;) Ojciec zimowki zawsze michelin (auto z napedem na tył, ponad 200 km), co prawda na alpinach 4 nie jezdzilem, ale z poprzednimi modelami mialem do czynienia i musze przyznac, ze w warunkach drogowych, powiedzmy sobie szczerze w np. Niemczech gdzie kolein nie ma za duzo, sa autostrady, dobrze wyprofilowane zakrety, dadza rade, niestety w Polsce jak dla mnie nie zdaly egazminu i twierdze, ze jest to przereklamowany produkt. Wiele wyjazdow w gory czy poza miasto konczylo sie akcja ratunkowa z lopata i piachem w reku... Obie opony opisane przeze mnie goruja nad Michelinem, zdzierskim grubasem :lol:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: awdurek »

Mam Alpiny 3 . Teraz będzie czwarta zima. Nie mam żadnych negatywów.
Dla mnie chodzą bardzo dobrze.
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
Marek102
Posty: 17
Rejestracja: 18 paź 2011, o 10:12
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: Marek102 »

Witam, zakupiłem Superba w grudniu 2008 roku gdzie samochód był fabrycznie wyposażony w opony Dunlop SP Sport Maxx 225/45/17 94W XL, ale ze względu na zimę zacząłem je użytkować na wiosnę i okazały się głośniejsze niż zimówki szczególnie gdy należało się poruszać w terenie zabudowanym. Po nocnym postoju opony potrzebowały kilku kilometrów przejazdu, aby samochód przestał wibrować. Pod koniec zeszłego sezonu letniego wymieniłem opony na Continental ContiSportContact 2 w tym samym rozmiarze i zniknęły problemy z uciążliwym hałasem oraz porannymi wibracjami. Podczas wymiany opon wulkanizator pytał się mnie czy zmiana opon spowodowana jest ich hałaśliwością. Pod względem trakcyjnym opony Dunlop należą do grupy lepszych opon i możliwe, że mi i innym użytkownikom trafiły się jakieś felerne egzemplarze, ale w przyszłości gdy będę kupował nowe opony to już nie zaufam firmie Dunlop.
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: awdurek »

Marek 102
A jak ze ścieralnością twoich Continental ContiSportContact 2?
Moja SII jest z tego samego okresu bo odebrałem ją 04.11.2008r i też na Dunlopach.
Są głośne i ząbkóją się na tylnej osi. Mam na nich przejechane jakieś 55tkm i jest ich to już ostatni sezon. Może zachaczą o przyszły.
Teraz mam dylemat jakie gumy kupić na lato aby nie ząbkowały i były względnie ciche !!!!
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
Marek102
Posty: 17
Rejestracja: 18 paź 2011, o 10:12
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: Marek102 »

Na oponach Continental przejechałem około 10 tys. km, obecnie mają 7 mm bieżnika i na razie nie widać oznak ząbkowania co przy Dunlopach było rzeczą standardową choć geometrię zawieszenia robiłem w czasie gwarancji także w niezależnym warsztacie. Cały czas używam tych samych opon zimowych (205/55/16) i choć w zimie nie zawsze jest śnieg na drogach to na nich też nie widać efektu ząbkowania.
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: awdurek »

Dokładnie tak samo jest u mnie. Zimowe 16 tki są po trzech sezonach i nie ma ani jednego ząbka.
Co do geometri też byłem w niezaleznym warsztacie. Wsztstko było ok.
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
greko
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 2011, o 16:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: greko »

Na lato Continental SportContact XL 225/40/18
Na zimę Goodyear UG8 205/55/16 XL

Obydwie linie sprawdzone przez wiele lat w poprzednich samochodach. Zwyczajowo zmieniam opony co 3 sezony nawet jeżeli znaczniki mówią o tym, że jeszcze nie są zużyte.

Pozdrawiam,
Grzegorz
________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: awdurek »

A co powiecie na takie na lato?
http://moto.allegro.pl/nowe-225-45r17-2 ... 93739.html" onclick="window.open(this.href);return false;
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: eX »

przereklamowana opona. jezdzilem na takich w octavii i nie zuzywaly sie szybko tylko ze wzgledu na naped4x4. kolega w swoim aucie zjechal polowe bieznika (nowej opony) w jeden sezon
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: gachul »

no trzeba przyznać ze Toyo jest miękka i szybko sie ściera ale za to jak trzyma... jak dla mnie rewelka
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
macki111
Posty: 171
Rejestracja: 17 cze 2010, o 19:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Maciek
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: macki111 »

Witam,
u mnie letnie od nowości Pirelli Cinturato 225/45/17, jak dla mnie bardzo dobre opony, może trochę głośne, zwłaszcza przy obciążonym samochodzie, ale za to powoli się ścierają.
Na zimę Yokohama W.Drive 94H XL. 205/55/16, rewelacja, nie znałem wcześniej tej marki, ale z polecenie zaryzykowałem i nie żałuję. Opona ma rewelacyjne właściwości jezdne, cicha, po pierwszym sezonie wyglądają jak nowe,i do tego na śniegu, naprawdę trudno zerwac przyczepnośc. Opona stosunkowo droga, ok 460zł szt. ale naprawdę polecam, i się pod tym podpisuję dwoma rękoma.
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: awdurek »

Nie bez kozery przyglądam się TOYO. Jak widać na zdjęciu zewnętrzne klocki są ze sobą powiazane co spowolni lub całkiem wyeliminuje ząbkowanie z tyłu.
Też przygladam się Pirelli Cinturato 225/45/17.
Zobaczę przez zimę, może złapię jakąs promocję na letnie w tym rozmiarze.
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
ODPOWIEDZ