Jakie opony macie w swoich Superbach?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: whity »

Zeby jeździć na runflatach trzeba miec aktywny system kontroli ciśnienia ... ale jak to znowu powiecie... czepiasz sie :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: kamracik »

No pewnie, że się czepiasz, ale tym razem chociaż merytorycznie :mrgreen:
Jas
Posty: 20
Rejestracja: 10 lis 2012, o 14:27
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: Jas »

Ale w SIII jest TPM więc monitorowanie działa.
Chociaż czytając wątek "TPM" ma się wrażenie, że generalnie właśnie nie działa ale teoretycznie jest.
Prawda jest taka, że nawet jak TPM nie zadziała to wolę jednak mieć runflata. Przy podobnej cenie mam jednak ten komfort, że nie muszę przy drodze warsztatu otwierać.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: kamracik »

Tylko TPM w większości przypadków jest realizowany przez ABS, niestety on nie powiadomi o spadku cisnienia w momencie używania runflatów bo prędkość obrotowa się nie zmieni.

I jak TPM nie zadziała i wolisz mieć runflata to fajnie, ale skąd będziesz wtedy wiedzieć, że masz flaka? Przejedziesz tak jakiś czas i rozpierdzielisz oponę i tak będziesz zmuszony do zmiany koła.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: whity »

I bedziesz zapierdzielal 180 z przebita opona (bo nawet sie nie dowiesz ze opona uszkodzona) bo wolisz miec runflata... brawo
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: chudy »

A TPM nie jest wystarczający właśnie do run flatów? Nie było tak, że niektóre BMW i Mini miały właśnie tylko TPM?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: kamracik »

TPM jest ok do runflatów, ale pod warunkiem, że monitoruje ciśnienie w kołach, ten w Skodzie monitoruje tak naprawdę tylko średnicę kół. Przy runflatach ta się nie zmieni lub zmieni nieznacznie.
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: chudy »

No i o takie na ABS oparte mi chodzi.
Jeden z producentów Run Flat
Ze względów bezpieczeństwa opony typu Run Flat można montować wyłącznie w samochodach wyposażonych w system monitorowania ciśnienia w oponach TPMS, który jest zintegrowany z komputerem pokładowym – lub posiadających jakikolwiek inny system, który ostrzega o zmieniającym się ciśnieniu w oponach – oraz elektroniczny system kontroli trakcji (ESP).
Czyli dopuszcza jakikolwiek system, który ostrzega.
I w BMW zdarzały się modele z TPM oparty o ABS i z Run Flat. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

i cytat z forum BMW:
Panowie, o ile wiem detekcja przebitej opony jest realizowana przez czujnik ABS i nie ma żadnych czujników ciśnienia, po prostu jak opona robi się niższa to prędkość obrotowa się nie zgadza na czujniku ABS. Nie ma żadnych nadajników/odbiorników. W każdym razie ja nie mam.
Jak założysz nowe opony trzeba je równo napompować i zresetować na BC kontrolę ciśnienia i tyle.

PS. Chyba nie jeździłeś na przebitym RunFlacie, ogólnie od razu zorientujesz się że masz przebita oponę i czujnik to od razu pokaże, kształt opony w cale nie jest podobny jak napompowanej ;) U mnie potrzebował około 500 metrów żeby się zorientować.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: kamracik »

Nie wiem jak jest w BMW, mówię jak mi logika podpowiada :)
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: Sebastian_M26 »

Runflat to dużo większa masa nie reserowana, ścianka boczna dużo grubsza ale czy sztywniejsza na zakrętach, pozatym im lżejsze koło tym lepsze prowadzenie.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: chudy »

Ludzie w bmkach mają raczej tendencje do zmieniania run flatow na zwykłe. Różnica w komforcie jest znaczna. Prowadzi się też inaczej.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: kamracik »

Bo w dobie wszechobecnego Assistance jest to zbędny koszt :roll: Nie jeździłem na takich, ale jeśli piszesz, że jeszcze komfort do tego spada, to bym bardziej nie szedł bym tą drogą.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: Sebastian_M26 »

Mi nie chodzi o komfort tylko o prowadzenie, zgodnie z instrukcją producenta jeśli na warsztacie przebity runflat ma poniżej 1bar - hasiok. Chciałbym widzieć dachującego delikwenta przy 140kmh, wcześniej naprawiającego przegrzanego nunflata.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Jas
Posty: 20
Rejestracja: 10 lis 2012, o 14:27
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: Jas »

W BMW o którym pisałem wcześniej był właśnie system monitorowania ciśnienia oparty o ABS. Kilka razy przebiłem runflata i spadek ciśnienia system wykazał. Właściwie to wykazywał spadek częściej niż rzeczywiście miało to miejsce. Teraz w toyocie Land Cruiser mam system z czujnikami i błędy wywal non stop, szczególnie na przełomie sezonów ciepło/zimno i wiele razy wysiadam na trasie by sprawdzić czy jest ok.
Odnośnie uwagi o grzaniu 185 km/h i harataniu opony bez powietrza to właśnie w BMW przy runflatach i systemie opartym na ABS przez 90k km nigdy to się nie zdarzyło.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Jakie opony macie w swoich Superbach?

Post autor: whity »

Twoja szczęście
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ODPOWIEDZ