Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 25 maja 2019, o 18:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

Szczeg贸艂owy regulamin dzia艂u znajduje si臋 tutaj: link

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 440 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 31 sie 2018, o 11:09 

Imi臋: Magda
Do艂膮czy艂(a): 24 sie 2018, o 09:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Witajcie!

Moi Drodzy licz臋 na Wasz膮 pomoc. Mam problem. Podczas jazdy dziwnie nagle wzrastaj膮 mi obroty i zaczyna silnik zaczyna poddymia膰. By艂am u mechanika, powiedzia艂, 偶e mam do wymiany filtr dpf, poniewa偶 nie da si臋 go ju偶 wypali膰. Czy faktycznie pozostaje mi tylko wymiana a mo偶e da sie go regenerowa膰? s膮 r贸偶ne tego typu firemki np. https://www.filtry-dpf-fap.pl czy jednak lepie mo偶e u偶ywk臋 albo mechanik m贸wi o jaki艣 zamiennikach

Ostatnio edytowano 6 wrz 2018, o 08:31 przez magda621, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 31 sie 2018, o 11:12 

Imi臋: Jan
Do艂膮czy艂(a): 9 lip 2018, o 20:24
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Jaki DPF??? Tw贸j model na pewno nie ma tego 艣wi艅stwa. Masz problem z instalacj膮 wtryskow膮, pomp膮, wtryskami, ustawieniem, paliwem, osprz臋tem, ale nie z filtrem sadzy.

G贸ra

PostNapisane: 31 sie 2018, o 14:48 

Do艂膮czy艂(a): 21 sty 2014, o 23:17
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 177/383
To spamer.Na Skodaclub poda艂(a),偶e ma O1 z 1984r(!),z silnikiem AHF. Mo偶e kt贸ry艣 z mod贸w wys艂a艂 by go(j膮) w kosmos.

G贸ra

PostNapisane: 31 sie 2018, o 15:30 

Do艂膮czy艂(a): 17 wrz 2015, o 21:17
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
I Kodiaqa鈥 https://www.kodiaq-klub.pl/forum/member ... file&u=884
Te偶 mi to wygl膮da podejrzanie.

G贸ra

PostNapisane: 31 sie 2018, o 21:14 

Imi臋: Jan
Do艂膮czy艂(a): 9 lip 2018, o 20:24
A to przepraszam, my艣la艂em, 偶e kobieta si臋 nie zna, a mechanior pr贸buje j膮 naci膮gn膮膰. Rzeczywi艣cie widz臋, 偶e chyba jest zmasowany atak spammer贸w na forum - zreszt膮 nie tylko na to.

G贸ra

PostNapisane: 8 lut 2019, o 14:36 

Do艂膮czy艂(a): 8 lut 2019, o 14:29
Samoch贸d: Inny
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Mo偶臋 i spam, ale temat jest do艣膰 cz臋sto poruszany - wymienia膰 filtr, czy艣ci膰, usuwa膰?

Co do czyszczenia to faktycznie sporo jest r贸偶nych firm. Tutaj na przyk艂ad chwal膮 si臋, 偶e ogarniaj膮 nawet bardzo zu偶yte filtry: https://dpf-fap.waw.pl

Wymiana jest bardzo droga, a za usuwanie co prawda s膮 kary, ale nikt nie ma jak tego sprawdzi膰 tylko nie wiadomo jak d艂ugo utrzyma si臋 taki stan rzeczy. Warto pokombinowa膰 z regeneracj膮 i zasi臋gn膮膰 opinii w kilku miejscach. Jak kto艣 m贸wi, 偶e filtr jest do wymiany to niekoniecznie m贸wi prawd臋, bo mo偶e chcie膰 naci膮gn膮膰 klienta na du偶e koszty.

G贸ra

PostNapisane: 8 lut 2019, o 16:06 

Imi臋: Marcin
Do艂膮czy艂(a): 3 cze 2018, o 06:27
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
艢mierdzi reklam膮 ...

G贸ra

PostNapisane: 8 lut 2019, o 16:11 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 25 mar 2013, o 15:13
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Nie no co ty :) @picek1987 偶egnamy reklamy?

S3 Sportline White Moon 2.0TDI Kombi 190KM DSG7 4x4

G贸ra

PostNapisane: 9 lut 2019, o 20:40 

Do艂膮czy艂(a): 23 pa藕 2017, o 12:11
Silnik: 2.0TDI (150KM)
http://moto.pl/MotoPL/7,88389,24441524, ... s=BoxMotMT

G贸ra

PostNapisane: 9 lut 2019, o 21:00 

Imi臋: Bartek
Do艂膮czy艂(a): 7 pa藕 2018, o 09:56
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Spoko - jak b臋d膮 tak nadzorowa膰, jak ubojnie, to nie ma si臋 czym martwi膰. Tzn. jest czym - zanieczyszczeniem 艣rodowiska, ale to i tak wszyscy k艂ad膮 lach臋 na to.

G贸ra

PostNapisane: 9 lut 2019, o 21:10 

Do艂膮czy艂(a): 23 pa藕 2017, o 12:11
Silnik: 2.0TDI (150KM)
obawiam si臋 偶e tu raczej b臋d膮 dok艂adniejsi, bo to si臋 na konkretn膮 kas臋 przek艂ada, nie trzeba wysy艂a膰 kontroler贸w bo zrobi膮 to pracownicy stacji, a mandacik za wyci臋ty dpf ma by膰 wysoki

zapewne te偶 za brak kata w benzyniakach te偶 b臋d膮 艣ciga膰

G贸ra

PostNapisane: 11 lut 2019, o 15:27 

Imi臋: Ralph
Do艂膮czy艂(a): 28 cze 2017, o 21:51
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Dzisiaj na onecie opisali silniki diesla jako jedn膮 z najwa偶niejszych przyczyn powstawania smogu w polsce.A w艂a艣cicieli aut z usuni臋tym dpf to chyba bedzie czeka膰 publiczne kamieniowanie.O podpaskach pampersach i starych filcakach palonych w piecach w domkach jednorodzinnych ani s艂owa.Ludzka mentalno艣膰 nigdy sie nie zmieni.Diesle to syf a ja to przecie偶 nic z艂ego nie robi臋 bo tylko jednego gumaka na dzie艅 pal臋.Kara urz臋dowa w irlandii 3000 euromonet za palenie 艣mieci w kominku.Nie potrzeba strza偶y miejskiej.艢wiadomo艣膰 ludzi jest tu chyba troch臋 wi臋ksza.I nie ma tego chorego podej艣cia 偶e jak s膮siad robi 藕le a ja to zg艂osze to jestem podpierdalacz.
Tu jest fragment artyku艂u:
Pe艂nomocnik premiera ds. programu 鈥濩zyste powietrze鈥 wskazuje konkretne pomys艂y. G艂贸wnym z nich jest walka z wycinaniem filtr贸w cz膮stek sta艂ych oraz uszczelnienie kontroli na stacjach kontroli pojazd贸w. W ten spos贸b - zdaniem ministra - uda si臋 wy艂apa膰 samochody z usuni臋tymi nielegalnie filtrami.

Piotr Wo藕ny wyja艣nia, 偶e stacje kontroli pojazd贸w b臋d膮 zmuszone przeprowadzi膰 okre艣lony zestaw bada艅, kt贸re b臋d膮 zmierza膰 do wykrycia faktu wyci臋cia filtra cz膮stek sta艂ych. Stacje te b臋d膮 te偶 mie膰 obowi膮zek posiadania przez nie urz膮dze艅 s艂u偶膮cych do wykrywania poziomu emisyjno艣ci tych samochod贸w. Konieczne b臋dzie te偶 rejestrowanie ca艂ego badania technicznego - zar贸wno d藕wi臋ku, jak i obrazu. Zdaniem ministra te dzia艂ania doprowadz膮 do tego, 偶e uporamy si臋 z problemem wycinania filtr贸w cz膮stek sta艂ych.

G贸ra

PostNapisane: 17 mar 2019, o 00:11 

Imi臋: Maro
Do艂膮czy艂(a): 18 sty 2019, o 14:13
Samoch贸d: Superb II 4x4
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Jestem po lekturze ... tych 29 stron w temacie wynalazku XI wieku jakim jest DPF niew膮tpliwie :-)

Dzi臋ki lekturze nauczy艂em si臋 偶y膰 z dziadem w przyja藕ni :-), aby mi oleju nie przybywa艂o, a on tam swoje robi艂 dla ludzko艣ci.
U mnie wypala si臋 gdzie艣 co 400km. U偶ywam ELM 327 bluetooth + DPF VAG do bie偶膮cej analizy sytuacji.

Dodatkowo zakupi艂em "rezerwowy" czujnik r贸偶nicowy z godnie z poradami jakie艣...20 w膮tk贸w wcze艣enij.
I tutaj mam pytanie.
Podmieni艂em go na chwil臋 - i wszystko oK, pokaza艂 dok艂adnie tyle co stary.
Wr贸ci艂em do starego/oryginalnego i nasz艂a mnie ciekawo艣膰 co b臋dzie jak... go wypn臋.
Ku mojemu zdziwieniu... nic si臋 nie sta艂o. Za to cwany komputer skopiowa艂 warto艣膰 liczon膮 r贸wnie偶 w miejsce mierzonej!- 10.52 (zamiast 5.54)
Po ponownym pod艂膮czeniu czujnika warto艣膰 zmierzona si臋 nie zmieni艂a.
Pod艂膮czy艂em VCDSA i b艂膮d by艂 / uszkodzony czujnik.
Wykona艂em zerowanie czujnika + adaptacja - warto艣膰 nadal 10.54
Po przejechaniu si臋 widz臋, 偶e warto艣膰 obliczona ro艣nie, a co ciekawe... warto艣膰 mierzona spada. Ale p贸ki co nie wr贸ci艂a do poziomu 5.54

I tak si臋 zastanawiam:
- po co w艂a艣ciwie jest warto艣膰 mierzona, skoro i tak wypala wed艂ug warto艣ci zmierzonej?
- dlaczego czujnik po zerowaniu i adaptacji nie pokaza艂 warto艣ci sprzed b艂臋du? dziwne.

Dajcie zna膰 co s膮dzicie.

G贸ra

PostNapisane: 17 mar 2019, o 10:21 

Do艂膮czy艂(a): 15 mar 2014, o 00:45
Samoch贸d: Inny
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
- wartosc wyliczona - wartosc wyliczona na podstawie modelu matematycznego
- wartosc zmierzona - wartosc wyliczona na podstawie m.in. roznicy cisnien

sterownik inicjuje wypalanie jesli dowolna z tych wartosci osiagnie odpowiedni poziom.

G贸ra

PostNapisane: 17 mar 2019, o 22:16 

Imi臋: Maro
Do艂膮czy艂(a): 18 sty 2019, o 14:13
Samoch贸d: Superb II 4x4
Aktualnie: 200KM / 398Nm
:-) Wiem co to zmierzona/ co to wyliczona.
Tylko pytanie po co jest ta zmierzona? Skoro i tak wyliczona jest du偶o wi臋ksza i wed艂ug niej wypala...
Czy w og贸le jest mo偶liwa sytuacja odwrotna?

Dodatkowo:
Dzisiaj przejecha艂em 30km po odpi臋ciu czujnika (opisane dwa posty wy偶ej).
Ca艂y czas warto艣膰 zmierzona... mala艂a!!! a偶 osi膮gn膮艂 sytuacje sprzed wypi臋cia wtyczki: warto艣膰 zmierzona 2x mniejsza od wyliczonej.
Mo偶na powiedzie膰, 偶e si臋 sam... skalibrowa艂.

Wnioski, kt贸re si臋 nasuwaj膮:
1. W moim przypadku awaria czujnika r贸偶nicy ci艣nie艅 nie powoduje problem贸w (ja mam czujnik po艂膮czony nie we/wy, a por贸wnuje z atmosferycznym - jedna rurka wisi wolna).
2. Adaptacja czujnika nie jest konieczna. On sam w nie znany spos贸b ... kalibruje si臋 po przejechaniu kilkudziesi臋ciu kilometr贸w.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 440 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: