System KESSY

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: System KESSY

Post autor: gachul »

no tak ale trzeba pamietać że jak sie nie chce mieć alarmu tylko blokade, to zamówcie sobie te elektryczną a nie na bolec , bo wiecznie trzeba szukać klucz po kieszeniach :evil:
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: System KESSY

Post autor: Big »

Aruroo21, jak zamawiałem Superba tez tak myslełem o kessy. Róznica polegała tylko na tym, że ja brałem wersje Family , która ten system ma już w standarcie, także nie musiałem za niego dopłacać. Wydawało mi się jednak, że to zwykły bajer i nic wiecej. Jednak dziś, patrząc z perspektywy 4 miesiecy użytkowania, wiem, że Kessy, to super sprawa !! System ten znacznie ułatwia życie i jestem z niego bardzo zadowolony. Działa bez jakichkolwiek problemów. Ja, ze swej strony, polecam ci ten system, bo naprawdę ułatwia on życie (odpada szukanie kluczka po kieszeniach).

Aha jest tylko jedna sprawa z Kessy. Jeśli ktoś zamawia ten system, to niech raczej decyduje się fabryczny alarm. Z dokładanymi alarmami może być problem, gdyz wiem, że były przypadki, gdzie nie chciały one współpracować z kessy. Polegało to na tym, że pociagniecie za klamkę, co prawda odryglowywało samochód, ale już nie koniecznie rozbrajało dokładany poza fabryką, alarm. Takze jeśli kessy, to raczej z fabrycznym alarmem.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2013, o 13:16 przez Big, łącznie zmieniany 1 raz.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: System KESSY

Post autor: rezon »

__atomek__ pisze:I to jest do dupy. Nie sprawdzałem, ale chyba nawet jak się wtedy ktoś zamknie od środka to chyba pilotem drzwi nie otworzysz.... (ale muszę to sprawdzić)
1. nie zostawia się samochodu z pracującym silnikiem - no chyba, że czasami ;) 2. Jeżeli już złodziej w taki czy inny sposób wchodzi do samochodu z pracującym silnikiem - to wszystko jedno czy jest Kessy czy nie 3. Jeżeli już wejdzie i odjedzie tym samochodem to z Kessy jesteśmy (też mam) w znacznie lepszej sytuacji niż bez - mamy komplet kluczyków, rzecz jasna o ile nosimy go w kieszeni, a nie kładziemy obok w samochodzie
4. Tak jak pisał Big - również dla mnie od dawna to nie jest mało użyteczny bajer i był na wyposażeniu, które chciałem mieć w samochodzie niezależnie od tego czy będzie w wyposażeniu (był) czy będę musiał dopłacić - oczywiście jakąś sensowną kwotę
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: System KESSY

Post autor: noso »

Aha jest tylko jedna sprawa z Kessy. Jeśli ktoś zamawia ten system, to niech raczej decyduje się fabryczny alarm. Z dokładanymi alarmami może być problem, gdyz wiem, że były przypadki, gdzie nie chciały one współpracować z kessy. Polegało to na tym, że pociagniecie za klamkę, co prawda odryglowywało samochód, ale już nie koniecznie rozbrajało dokładany poza fabryką, alarm. Takze jeśli kessy, to raczej z fabrycznym alarmem.[/quote]


fakt jest tez taki, ze jak ktos kupuje fure za okolo 100 tysi i nie bierze fabrycznego alarmu tylko dokladany (bo zaoszczedzi pare stowek) to straszna wiocha jest :):)
__atomek__
Posty: 741
Rejestracja: 5 mar 2012, o 07:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: System KESSY

Post autor: __atomek__ »

Tu może nie chodzi o wiochę, tylko o coś niestandardowego
Pozdrawiam:
Tomek
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: System KESSY

Post autor: noso »

moze i tak ja osobiscie nie lubie jak ktos dlubie w furze :)
__atomek__
Posty: 741
Rejestracja: 5 mar 2012, o 07:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: System KESSY

Post autor: __atomek__ »

Masz rację i dlatego wziąłem kessy z oryginalnym alarmem. Widzę, że dokładany alarm w O2 miał więcej funkcji niż fabryczny, ale również miałem problemy ze zwiększonym zużyciem energii przez dokładany.
Pozdrawiam:
Tomek
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: System KESSY

Post autor: noso »

z drugiej strony rozne funkcje mozna odpalic/zmieniac poprzez kabelek jak bedzie cieplej pobawie sie sterownikiem alarmu moze cos sie zmieni :)
Arturoo21
Posty: 131
Rejestracja: 4 mar 2013, o 18:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Artur
Lokalizacja: Krk

Re: System KESSY

Post autor: Arturoo21 »

Big, ja chciałbym zamówić raczej Ambition z pakietem Fresh, wydaje mi się że dla mnie to będzie najlepsza opcja, i teraz zastanawiam się nad domówieniem właśnie Kessy, elektrycznej klapy (bo to chyba combi będzie) i do combi też oczywiście sunset. Co do alarmu to na 100 % będę chciał zrobić sobie na własną rękę. Znajomy zakłada od lat i za podobne pieniądze jestem w stanie zamontować alarm wyższej klasy z większą ilością dodatków. Poza tym nie mam przekonania do fabrycznie montowanych alarmów ^^ Co prawda jak złodziej będzie chciał ukraść samochód to i tak ukradnie bez względu na wszystko -.-
Be yourself, be strong and never give up.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: System KESSY

Post autor: rezon »

zwróć uwagę, że Family ma też kilka innych ciekawych dodatków. Chyba dzisiaj też faktycznie domówiłbym elektryczną klapę. Odnośnie użyteczności Kessy - kilka dni temu moja żona przez kilka dni jeździła innym autkiem, nieco gorzej wyposażonym. Najbardziej denerwował ją nie brak klimatronika, ale właśnie konieczność szukania w torebce kluczyka, co nie jest często prostym zadaniem ;)
Co do alarmu - jeśli znajomy zna się na rzeczy to niefabryczny alarm współpracujący z samochodem jest zdecydowanie lepszy niż fabryczny. Bo jest inny :)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Arturoo21
Posty: 131
Rejestracja: 4 mar 2013, o 18:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Artur
Lokalizacja: Krk

Re: System KESSY

Post autor: Arturoo21 »

Trochę na off wchodzimy także stworzę nowy wątek w zakładce Kupujemy Superba :) i tak miałem to już jakiś czas temu zrobić :p
Be yourself, be strong and never give up.
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: System KESSY

Post autor: Vedius »

Mnie brakuje trochę otwierania i zamykania z tylnich drzwi, w megance mam i czasami się zapominam w SII. :o
Roger83
Posty: 124
Rejestracja: 3 mar 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warsaw

Re: System KESSY

Post autor: Roger83 »

Potwierdzam historię z niefabrycznym alarmem - kolega ma i Kessy otwiera auto, ale nie rozbraja alrmu - trzeba otwierać kluczykiem.
Alarm brać fabryczny (cena ta sama co za niefabtyczny). Ale generalnie :

1) brać KESSY koniecznie,

2) KONIECZNIE zamiast wersji Ambition wziąć Family - świetne wyposażanie, extra tapicerka.

3) Elektrycznie podnoszona klapa - szkoda kasy - zamiast tego lepiej wziąć Sound System (300 zł taniej).
zbyszek82
Posty: 4
Rejestracja: 27 mar 2017, o 17:12
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: System KESSY

Post autor: zbyszek82 »

Mozna ten system domontowac do superba II?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: System KESSY

Post autor: kamracik »

Wszystko można, kwestia opłacalności.

Z tego co ja wiem to między innymi takie rzeczy trzeba by kupić (o kilku innych pewnie nawet nie wiem, że są):
- klamki (3 sztuki)
- moduł Kessy
- "stacyjkę"
- gateway (tego nie jestem pewien, ale możliwe, że nie wszystkie obsługują)
- sterowniki zamków drzwi
- wiązki

I pewnie całe auto do wybebeszenia, aby to pociągnąć. Enri pewnie odpowie dokładniej, ale pewnie nie będzie to wiele łatwiejsze/tańsze.
ODPOWIEDZ