Awaria Skody (PL/zagranica)

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
TomASS
Posty: 260
Rejestracja: 28 lip 2010, o 23:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wrocław

Awaria Skody (PL/zagranica)

Post autor: TomASS »

Witam,

Co się robi w przypadku awarii nowej skody?
a.) dzwoni się do Assistance z ubezpieczenia (OC/AC/NNW/Assistance) - brałem u dealera skody, bo były bardzo dobrze warunki
b.) dzwoni się do Skoda Assistance (numer zdaje się jest w instrukcji)
c.) dzwoni się do dealera (chyba najgłupsze ;) )

Co się robi za granicą (np. Chorwacja?).

Rozumiem, że w przypadku awarii, auto jest zabierane do najbliższego serwisu (płatne przez Assistance) i naprawa jest w ramach gwarancji (nawet jak to będzie za granicą).

Czy ktoś już to testował?
Nie chciałbym aby w Chorwacji coś mnie zaskoczyło :)
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Awaria Skody (PL/zagranica)

Post autor: frytol »

W przypadku awarii dzwonisz na numer Assistance. Jeżeli masz Assistance w pakiecie ubezpieczeń i do tego Skoda Assistance to najlepiej zerknąć która usługa gwarantuje darmowe holowanie na dłuższym odcinku. Przyjeżdża po Ciebie laweta i tutaj dalsze opcje są następujące:

1. Dostajesz auto zastępcze zorganizowane przez Assistance
2. Assistance organizuje Ci hotel
3. W przypadku kiedy naprawa potrwa dłużej niż czas określony w umowie to Assistance załatwia Ci transport do domu pociągiem/autobusem, a powyżej określonej odległości od domu samolotem.

Korzystałem trzykrotnie z Assistance w PZU (w tym raz o 3 w nocy) i wszystko odbyło się bardzo sprawnie łącznie z powiadomieniem ASO Audi, że jedzie do nich auto i żeby ochrona była przygotowana żeby wpuścić nas z autem na parking.

Jest jeszcze taka opcja (nie miałem okazji testować), że w przypadku kiedy naprawa wykonywana jest poza gwarancją i nie jest objęta ubezpieczeniem, a Ty nie masz kasy żeby od razu zapłacić w ASO to płaci za Ciebie ubezpieczenie i masz jakiś tam czas na zwrot pieniędzy.

Gwarancja obowiązuje w całej Europie.
TomASS
Posty: 260
Rejestracja: 28 lip 2010, o 23:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Awaria Skody (PL/zagranica)

Post autor: TomASS »

Dziękuję.

Pytanie tylko która opcja jest Assistance jest lepsza (warunki poznam dopiero we wtorek).

Czy każda nowa skoda ma "w prezencie" assistance?
Zdar
Posty: 6
Rejestracja: 20 lip 2010, o 10:36
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Awaria Skody (PL/zagranica)

Post autor: Zdar »

Przetestowałem Assistance podczas pobytu we Włoszech. Dzwonisz do Assistance (nr tel. na naklejce), a oni przysyłają lawetę z najbliższego serwisu Skody. W sumie moja awaria nie była awarią - wzrosła b. szybko temperatura płynu chłodzącego, a z komory silnika wydobywał się b. nieprzyjemny zapach-, ponieważ objawy ustąpiły nie skorzystałem z lawety, która przyjechała do hotelu, który wskazałem. Nastepnego dnia sam pojechałem do serwisu gdzie podłączono komputer, który nie wykazał żadnej awarii. Powodem wzrostu temperatury płynu i wydobywania się nieprzyjemnego zapachu było pierwsze wypalanie filtra cząstek stałych. Za sprawdzenie w serwisie oraz przyjazd lawety oczywiście nic nie płaciłem. Muszę przyznać, że Assistance działał b. sprawnie.
ODPOWIEDZ