Ankieta dotycząca Climatronica w Superbie II

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link

Jak oceniasz klimatyzację w swoim Superbie II?

Ponadprzeciętna - po prostu wzorowa (5)
5
33%
Bardzo dobra (4)
6
40%
Wystarczająca (3)
3
20%
Mogłaby chłodzić lepiej (2)
1
7%
Bardzo słaba (1)
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 15

chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Ankieta dotycząca Climatronica w Superbie II

Post autor: chudy »

Ciekaw jestem jak oceniacie dwustrefową, automatyczną klimatyzację w Waszych nowych Superbach.

Według tego testu :http://www.autogaleria.pl/auto_test/sko ... m,460.html
klimatyzacja nie jest najmocniejszą stroną Superba.
Jak Wy ją oceniacie?

Ja odbywałem tylko jazdę testową, ale nie odczułem przez ten czas, żeby klima była słaba. Nawet z tyłu w słupkach przyjemnie chłodziła.

EDIT:

EDIT:
Jeśli można prosić to opiszcie, dlaczego klimatyzacja jest bardzo dobra, albo słaba w swoim poście, a nie tylko głosujcie ;)
Ostatnio zmieniony 2 sie 2010, o 20:28 przez chudy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Ankieta dotycząca Climatronica w Superbie II

Post autor: eX »

teraz zadam pytanie, czy chodzi o ogolne dzialanie klimatyzacji i o dzialanie dwustrefowej klimatyzacji z ustawionymi dwama roznymi temperaturami.

bo jezeli chodzi o ustawienie jednej temp to jest dla mnie bardzo dobrze chlodzone wnetrze, pamietac trzeba zeby uchylic bardzo delikatnie okna, (dla wentylacji) na poczatku wtedy klimatyzacja lapie bardzo szybko i na moje schladza plynnie. a dzialanie nowej klimatyzacji przyprawilo mnie na poczatku uzywania auta o 1,5tygodniowe zapalenie zatok.
jezeli chodzi o dzialanie dwoch roznych temperatur to tu moge sie przyczepic ze za duzy nawiew jest jezeli kierowca chce miec 20* a pasazer 19* to na kierowce idzie za duzy nawiew, ale to sa detale.

pamietajmy ze superb nie kosztuje 300tys zl to tez nie wymagajmy niewiadomych wodotryskow. ;)
co do klimy moja ocena powinna sie znajdowac miedzy 3.8 a 4.2 wiec jest 4
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Ankieta dotycząca Climatronica w Superbie II

Post autor: chudy »

Najważniejsze, żeby była dobra i nie mówię, żeby chłodziła jak w autach z pół miliona ;)

Po prostu się przestraszyłem czytając tekst.

W Octavii I mam klimę niefabryczną - izraelską i jest bardzo dobra, i nie chciałbym, żeby w Superbie okazała się gorsza.

EDIT:
Jeśli można prosić to opiszcie, dlaczego klimatyzacja jest bardzo dobra, albo słaba w swoim poście, a nie tylko głosujcie ;)
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Ankieta dotycząca Climatronica w Superbie II

Post autor: Sebastian_M26 »

Uważam że wydajność chłodzenia jest zbyt niska. Chodzi mi o to że temperatura z wlotów powietrza jest zbyt wysoka i urządzenie nadrabia za dużym przepływem powietrza. pochodzi to raczej z oszczędności (nie izolowane przewody, zbyt mały parownik oraz radiator, niska wydajność kompresora)
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
Pietia
Posty: 254
Rejestracja: 26 sie 2010, o 09:32
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM 333Nm
Lokalizacja: Puławy

Re: Ankieta dotycząca Climatronica w Superbie II

Post autor: Pietia »

Dla mnie system działa bez zarzutu. Przetestowałem w Chorwacji, temperatura ustawiona na około 20 stopni, wydajna, cicha a przede wszystkim nie poczułem straty mocy silnika. Nawet napój w schowku był autentycznie zimny. Klima na 6.
ODPOWIEDZ