gryzoń pod maską

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

gryzoń pod maską

Post autor: rafał »

w weekend byłem poza miastem i wróciłem ze świecącym się checkiem, wizyta w ASO i okazało się że jakiś gryzoń pod maską przegryzł mi kabel do jakiegoś czujnika chyba od ciśnienia spalin.
koszt naprawy całe szczęście mały (128 zł) ale asekuracyjne kupiłem już płytki zapachowe " Dr Hartmann's Marder-Frei "odstraszające kuny ,może to pomoże aby podobnych przygód już nie było.

I tyle tylko szczęścia, że więcej szkód nie narobiło zwierzą.
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: gryzoń pod maską

Post autor: Arci9 »

Kiedyś znalazłem szczura pod maską byłego Leona, ale nie zdążył (przynajmniej mi) narozrabiać :)

rafał, parkujesz w terenie otwartym, czy udało mu się, do garażu dostać? :)
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: gryzoń pod maską

Post autor: rafał »

parkuje w terenie otwartym , ale zdarzenie miało miejsce poza miejscem codziennego parkowania podczas wyjazdu weekendowego mała miejscowość zdała od miejskiego zgiełku troszkę drzew krzewów itp...
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: gryzoń pod maską

Post autor: ja456 »

Mi kiedyś jakiś gryzoń przyniósł pod maskę nagryzioną kromkę chlepa :) Poza tym bonusem nie było strat.
Awatar użytkownika
macki111
Posty: 171
Rejestracja: 17 cze 2010, o 19:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Maciek
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: gryzoń pod maską

Post autor: macki111 »

U mnie sytuacja była niecodzienna, na urlopie za granicą szczur wylazł mi z pod auta :shock: Myślałem, że po prosty tam tendy przechodził, ale na następny dzień w miejscowości oddalonej o 30km. jak zaparkowałem auto znowu to samo :o wylazł jakby z pod silnika po przedniej feldze i wlazł po tylnej z powrotem :shock: . Szukałem ,lałem wodę wężem, kije i nic. Mało tego jak jechałem tego feralnego dnia zapaliła mi się kontrolka od ciśnienia powietrza w kołach. Od razu zajechałem na stację benzynową, i wszystko było w porządku. Jak przytrzymałem ten przycisk od ciśnienia to coś popikało i zgasła lampka na desce. Muszę jechac na serwis, nieh pościągają osłony od spodu, i trzeba sprawdzic czy czasem dalej go tam nie ma i czy nic nie narozrabiał. No po prostu masakra jakaś, tego jeszcze nie grali.

--------------------------------------------------------------

Superb Kombi 2.0 TDI CR 170KM Elegance
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: gryzoń pod maską

Post autor: Arci9 »

macki111 pisze: Jak przytrzymałem ten przycisk od ciśnienia to coś popikało i zgasła lampka na desce.
Jeśli przytrzymaleś guzik, to o ile dobrze pamiętam, zostaly zapamiętane nowe nastawy ciśnienia w kołach.
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
BuryM
Posty: 27
Rejestracja: 6 lis 2010, o 12:56
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)

Re: gryzoń pod maską

Post autor: BuryM »

Witam

Wlasnie przegladajac forum natknalem sie na ten temat i jestem przekonany, ze jeszcze wiele osob do niego wroci (ze wzgledu na pore roku). Krotko: mialem podobny problem, kuna na osiedlu, tez niezle narozrabiala pod maska ale zainstalowalem odstraszacz eletr. i od tamtej pory mam spokoj. Tutaj tylko jedna istotna uwaga: dzialanie tego urzadzenie jest nieco zmodyfikowane w porownaniu do innych urzadzen tego typu dostepnych na rynku (i byc moze dlatego jest skuteczne).
Tak wiec, na przyszlosc, gdyby ktos byl zainteresowany to przeszukam skrzynke i podam namiary na osobe, ktora to sklada.

pozdrawiam
TomASS
Posty: 260
Rejestracja: 28 lip 2010, o 23:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: gryzoń pod maską

Post autor: TomASS »

Poprosimy o namiary

Ja mamiłem kotka, dopiero po przejechaniu 300km i zatrzymaniu się na stacji (akurat dolewałem płynu do spryskiwaczy) uciekł.
BuryM
Posty: 27
Rejestracja: 6 lis 2010, o 12:56
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)

Re: gryzoń pod maską

Post autor: BuryM »

Opis mozna znalezc na stronie http://www.kunymyszy.republika.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
email: jony1230@neostrada.pl

Nie pamietam juz dokladnie ale chyba zaplacilem ok.80zl + koszty przesylki. Aha, i zalozyli mi to w ASO (aby nie bylo pozniej problemu z gwarancja), cos ok. 150zl. Warto dodac wylacznik, moj jest ukryty w skrytce, lewa strona pod kierownica. Chcialem sie wpiac w uklad tak, zeby urzadzenie pracowalo tylko wtedy kiedy silnik jest wylaczony ale powiedziano mi, ze nie ma takiej mozliwosci.

pozdrawiam
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: gryzoń pod maską

Post autor: Tomek »

teoretycznie można by się podpiąć pod plusa ze stacyjki, który by rozłączał obwód - jak jest plus na stacyjce to jest rozłączony, jak gasisz silnik to plus znika i zwiera obwód.
S3 L&K
BuryM
Posty: 27
Rejestracja: 6 lis 2010, o 12:56
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)

Re: gryzoń pod maską

Post autor: BuryM »

Podejrzewam, ze troche rozwiazan by sie znalazlo ale pamietaj, ze wszystko fajnie dopoki cos sie nie stanie z elektryka w samochodzie (np. padnie jakis sterownik, silniczek itp.). Dla serwisu moze to byc dobry powod do odmowienia wykonania naprawy w ramach gwarancji. Jak samochod na gwarancji, to mysle, ze nie warto.
No chyba, ze za kazdym razem jadac do serwisu bedziesz caly uklad rozmontowywal.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
cherman
Posty: 35
Rejestracja: 14 sie 2017, o 18:59
Samochód: Superb III
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: gryzoń pod maską

Post autor: cherman »

Temat stary, ale dla mnie od dziś aktualny.
Coś mi przegryzło izolację od przewodów sondy lambda. Check Engine się zaświecił.
W ASO owinęli taśmą izolacyjną i wykasowali błędy.

Czy ktoś z Was od czasu ostatniego posta w tym temacie montował takie cudo: https://allegro.pl/oferta/samochodowy-o ... 5089782123 ?
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1815
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: gryzoń pod maską

Post autor: marioti »

Oglądam szkody po kunach od 5-lat, tyle że dotyczy to izolacji dachów budynków itp. mienia nieruchomego.
Z doświadczenia klientów - żadne odstraszacze elektroniczne nie działają na długo. Kuna raz lub drugi może się wystraszyć, ale to niezły spryciarz i mądrala, za trzecim razem już jej to nie będzie przeszkadzało zbytnio. Gadałem też z deratyzatorem, mówi, że najlepsze są odstraszacze chemiczne lub ostatecznie najbardziej śmierdząca kostka toaletowa jaką uda ci się kupić. Czym bardziej intensywnie "pachnie" tym lepiej. Ewentualnie założyć gdzieś pod maską jakąś chemię która wytruje szkodnika... Kuna teoretycznie jest pod ochroną.Tzn. podlega prawu łowieckiemu i zrzeszony w kółku łowieckim może na nią polować od 1-września do 31-mrca. Więc teoretycznie zwykły obywatel nie powinien jej zabijać, tyle że to cholerstwo robi tyle szkód, że staje się to już poważnym problemem, głównie na południu Polski, ale nie tylko.
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: gryzoń pod maską

Post autor: piotraskbw »

Masz jakieś sprawdzone "kostki"?
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1815
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: gryzoń pod maską

Post autor: marioti »

generalnie może to być cokolwiek co daje silny chemiczny zapach.
Nie mam sprawdzonej kostki, ja u siebie założyłem najtańszego domestos-a jakiego znalazłem w sklepie :D
ODPOWIEDZ