Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 14 gru 2018, o 04:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

Szczeg贸艂owy regulamin dzia艂u znajduje si臋 tutaj: link

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 55 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 7 sty 2012, o 22:32 

Do艂膮czy艂(a): 7 sty 2012, o 22:28
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Nosz臋 si臋 z zamiarem wymiany pi贸r i prosz臋 WAS o pomoc przy wyborze dobrych / tanich / przetestowanych. W salonie za艣piewali mi 200z艂 za komplet, wydaje mi si臋,偶e jest to spora cena. co polecacie??

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 7 sty 2012, o 23:05 

Imi臋: Przemek
Do艂膮czy艂(a): 5 lip 2011, o 23:17
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Na allegro widzia艂em Boscha za 170 z艂.

G贸ra

PostNapisane: 8 sty 2012, o 15:22 

Do艂膮czy艂(a): 26 lut 2010, o 19:58
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Poszukaj orygina艂u, najlepszy stosunek ceny do jako艣ci. Cz臋sto spotykani producenci OEM to Bosch i Valeo. Ja znalaz艂em: http://moto.allegro.pl/oryginalne-piora ... 98647.html

PANIE W艁ADZO, MA PAN RACJ臉, NIESTETY ZDARZY艁O MI SI臉 PRZEKROCZY膯 PR臉DKO艢膯, ZDAJ臉 SOBIE SPRAW臉 Z TEGO, 呕E BY艁O TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, 呕E NARAZI艁EM INNYCH UCZESTNIK脫W RUCHU NA NIEBEZPIECZE艃STWO ALE ... JECHA艁EM SZYBKO, GDY呕 LUBI臉 ZAPIERDALA膯...

G贸ra

PostNapisane: 9 sty 2012, o 10:39 

Imi臋: Andrzej
Do艂膮czy艂(a): 19 pa藕 2010, o 17:57
Silnik: 2.0TDi SCW (240KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Zakupi艂em takie :
http://moto.allegro.pl/visee-plaskie-wy ... 31433.html
Wszystko jak do tej pory ok.

G贸ra

PostNapisane: 9 sty 2012, o 13:49 

Do艂膮czy艂(a): 20 mar 2011, o 12:43
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 231@352
Napisze o O2FL ale chyba nie ma r贸偶nicy.
Sam szuka艂em przed zim膮 do siebie pi贸r i opinia na OCP jest, 偶e ORI trzymaj膮 stan u偶ytkowania d艂u偶ej ni偶 te Valeo/Bosch i kupi艂em ORI na allegro. Ile w tym prawdy jest nie wiem. Ale skoro inni u偶ytkownicy pisz膮 o tym. Jest jeszcze opcja wymiany samych gumek, koszt ok. 50 PLN. Opis http://www.autocentrum.pl/awc/dzienniki ... quot-8332/

G贸ra

PostNapisane: 9 sty 2012, o 20:51 

Do艂膮czy艂(a): 15 lip 2011, o 15:25
potwierdzam, ja wymieniam same gumki nabywam je w skodzie ale faktycznie s膮 one jako cz臋艣膰 w vw. Koszt kompletu gumek 40-50 z艂 za dwie sztuki, oczywi艣cie s膮 w opakowaniu vw dodatkowo z plastikow膮 ko艅c贸wk膮 na pi贸ro, kt贸r膮 wymieniamy razem z gumk膮 bo star膮 zapewne uszkodzimy przy wymianie. Nale偶y pami臋tac ze te plastikowe ko艅c贸wki s膮 "prawe" tzn to te po prawej stronie pi贸ra. Ja tak wymieniam pi贸ra w trzech octaviach. Na forum OCP s膮 podane d艂ugo艣ci tych gumek bo SII mo偶e mie膰 inne pi贸ra ni偶 OII.

G贸ra

PostNapisane: 9 sty 2012, o 22:10 

Imi臋: Piotrek
Do艂膮czy艂(a): 6 sty 2012, o 22:01
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
ja ostatnio zakupilem valeo za 110zl kpl no i mam je z 3miesiace i zaczynaja mi sie pojawiac "kreski". Nie wiem jak to nazwac. Jakby gumka byla nacieta i taka kreska wody zostaje na szybie. I juz z 3-4 kreski sie zrobily. Wiadomo ze nic nie jest wieczne ale w starym toledo na wycieraczkach z castoramy to jezdzilem prawie caly rok bez problemow... I powyzej 130km/h jakby odrywalo je od szyby i wszystkiego nie zgarnialy. Nie wiem czy to wina samych pior czy ramion wycieraczek. Jakies rady na to? moze sprezyny jakies slabe?

Odnosnie wymiany samych gumek. Zamawiacie je po jakims konkretnym wymiarze czy mozna sie powolac na superb 1?

G贸ra

PostNapisane: 9 sty 2012, o 23:10 

Jak masz kreski to IMO si臋 wycieraczko poprzecina艂y w tym miejscu i ju偶 wi臋c to raczej nie jest wina spr臋偶ynek. Ja na ORI 艣migam ju偶 ze 3 miesi膮ce i zero problem贸w.

G贸ra

PostNapisane: 10 sty 2012, o 12:00 

te gumki zamawiam po nr katalogowym jak nie zapomn臋 to dzi艣 go podam, ja zamawiam te d艂u偶sze cho膰 te kr贸tsze i tak do OII pasuj膮. Te d艂u偶sze nie do艣c 偶e s膮 ta艅sze to jeszcze w komplecie daj膮 te dwa plastikowe zako艅czenia.
Tu jest w膮tek na OCP
http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.p ... ycieraczki

G贸ra

PostNapisane: 10 sty 2012, o 20:05 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2011, o 04:37
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Ja ostatnio zakupi艂em Valeo (w sklepie z cz臋艣ciami do skody) i poje藕dzi艂em na nich 1 dzie艅 (s艂ownie jeden). Smugi + skrzypienie po przejechaniu 10 km. 呕eby by艂o 艣mieszniej to nie wina szyby bo tak si臋 z艂o偶y艂o, 偶e szyb臋 wymienia艂em i na tej nowej dzia艂aj膮 tak samo.
Na reklamacje oczywi艣cie odda艂em - co prawda nie od razu (brak czasu) tylko po mw. 10 dniach. Byli mocno zdziwieni, bo wcze艣niej reklamacji nie by艂o. By艂y podejrzenia, 偶e na przymrozku je za艂atwi艂em ale prawda niestety taka, 偶e zdj膮艂em je w ten sam dzie艅 w kt贸ry za艂o偶y艂em bo nie da艂o si臋 na nich ujecha膰. Jestem ciekaw jak si臋 sprawa potoczy.

G贸ra

PostNapisane: 10 sty 2012, o 21:58 

Do艂膮czy艂(a): 5 sie 2010, o 19:46
Samoch贸d: Superb II combi
W instrukcji je艣li dobrze pami臋tam jest napisane aby wycieraczki wymienia膰 co 3 miesi膮ce. Ja mam auto ju偶 ponad rok i jeszcze nie zmienia艂em wycieraczek bo dzia艂aj膮 bez zarzutu i nie zostawiaj膮 偶adnych smug. Co prawda na upartego m贸g艂bym wymieni膰 tyln膮 wycieraczk臋, bo zostawia jedn膮 czy dwie kreski, ale to tak troch臋 by艂aby wymiana na si艂臋. Podejrzewam, 偶e by艂aby tak samo dobra jak te z przodu gdyby nie fakt, 偶e du偶o wi臋cej syfu siada na tylnej szybie i 偶e jak chcemy spryska膰 tyln膮 szyb臋 to zanim p艂yn wyleci z dyszy to wycieraczka ju偶 ze 2 czy 3 ruchy robi na sucho i przez to si臋 niszczy.

G贸ra

PostNapisane: 10 sty 2012, o 23:27 

Imi臋: Piotrek
Do艂膮czy艂(a): 6 sty 2012, o 22:01
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
moze te valeo maja to do siebie ze sa slabe w tym modelu... zawsze mialem dobra opinie na temat valeo ale teraz duzo stracilo w moich oczach.. No i nie jestem sam wydajac taka opinie bo kolega dekard ma to samo. Ja nie reklamowalem tylko dalej tak jezdze ale zaczyna mnie to denerwowac. Bede brnac w temat wymiany samych gumek i mysle ze cos pomoze. Btw dzisiaj latalem sobie firmowa octavia 2fl no i tam wycieraczki tez wyjechane. Ale nie same piora tylko ramiona nie maja sily docisku i na dole szyby juz nic nie zbiera... Wina sprezyny? czy ten model tak ma..

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2012, o 08:39 

mnie te gumki wystarczaj膮 na jeden rok, rok mija i zaczynaj膮 pozostawia膰 smugi. A co do tej OII FL to na pewno mia艂a wyrobione spr臋偶yny bo sama w sobie nie zostawia "mazaj贸w".

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2012, o 12:55 

Do艂膮czy艂(a): 26 cze 2010, o 07:58
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Ja wymieni艂em rok temu kopi艂em oryginalne ale po znajomo艣ci za 100 z艂 ale w tym roku i bez zimy i ju偶 piszcz膮 wiec s膮 s艂abe.

Lelo

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2012, o 15:08 

Ja wymieni艂em po 22k km i ok. 17m-cach, bo nie do艣膰, 偶e by艂y poci臋te od zaschni臋tych much to ju偶 by艂y smugi, 偶e podczas m偶awki nie da艂o rady jecha膰.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 55 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: