Osłona zimowa na grill

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Osłona zimowa na grill

Post autor: Nematode »

Cześć :)

mam pytanie co myślicie o osłonie na grill jak w linku poniżej?
http://allegro.pl/oslona-zimowa-heko-sk ... 23996.html

W sumie nie droga i bardziej estetyczna niż karton jak to niektórzy stosują ;) Zastanawiam się czy nie kupić z tym, że pytanie do was czy może taka osłona mieć negatywny wpływ na auto, bo jednak tego powietrza trochę mniej będzie przepływać? Ciekawy też jestem na ile szybciej silnik może z czymś takim się rozgrzać?
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: Osłona zimowa na grill

Post autor: awdurek »

Jest ok.
Ja zakrywam dolny wlot w zderzaku odpowiednio przyciętym paskiem gumy o gr. około 4 mm.
A mocuję na opaski zaciskowe do kratki wlotu.
Auto szybciej się rozgrzewa, i co ważne nie przegrzewa się.
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Osłona zimowa na grill

Post autor: eX »

a dodatkowo taka osłona (dolna) chroni chłodnice przed solą, co zapobiega w późniejszym terminie nieszczelnością chłodnicy. a u góry warto zostawić odkryty grill.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Osłona zimowa na grill

Post autor: Nematode »

No dobra. Muszę w takim razie zobaczyć przy okazji jak będę w jakimś sklepie budowlanym gumę i dokupić zapaski. Co prawda mam benzynę, więc trochę szybciej u mnie się nagrzeje wszystko niż w dieslu, ale kolega post wyżej zwrócił uwagę na chociażby ochronę przed solą co w sumie jest dobrym patentem :)
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Osłona zimowa na grill

Post autor: Zaj007 »

Ostrożnie! Kiedyś leżący na drodze papier zakrył mi dolne wloty. Efekt? Przegrzany silnik i baaaaaaaaardzo droga naprawa!

Z drugiej strony, skoro auto ma sprawny termostat czyli na zimno pracuje tylko na małym obiegu (praktycznie z pominięciem chłodnicy) to jaki ma wpływ jej zasłanianie?
Termostat otwiera duży obieg dopiero w okolicach 80st. Poza tym, jeżdżąc zimą nie zauważyłem też problemu niedogrzania.
Ja jakiejś dużej różnicy nie odczuwam z zasłoniętą chłodnicą i z "otwartą". Może minimalnie szybciej łapie temperaturę.

Co do soli, to faktycznie jest to argument "za".
Obrazek
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Osłona zimowa na grill

Post autor: chudy »

Z tym szybszym grzaniem sie benzynowych od Diesli to nie wiem czy jest tak jak kiedys. Teraz diesle maja dodatkowa elektryczna nagrzewnice i np. na forum SkodaClub mozna poczytac, ze diesle przez szybciej sie nagrzewaja od nowoczesnych benzyn z wysoka sprawnoscia. Ale pewnie 1.8 TSI z racji swej pojemnosci grzeje sie szybciej od przykladowo 1.4 TSI

Ciekawe jakby porownac 2.0 TDI do 1.8TSI, to ktory szybciej by sie nagrzal.
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Osłona zimowa na grill

Post autor: eX »

Dobra zeszłej zimy jak używałem przesłonięcia chłodnicy, to jeszcze auto jakoś wolniej się wychładzało (w sensie temp silnika), przejeździłem cała zeszłą zimę z zasłoniętym dołem pozostawiając tak po pół centymetra na stronę przewiewu, wentylator i tak się nie załączał, a zimne powietrze nie chłodziło całej komory.

Pamiętajcie ze jest jeszcze u góry wlot powietrza i między maską, a pasem przednim (jeżeli ktoś nie dołożył uszczelki) też powietrze wpada.
Między kratką wlotu a chłodnicami pozostaje dobre 10-15 cm luzu, więc nie jest to typowe zasłanianie chłodnicy "kartonem". ;)
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Osłona zimowa na grill

Post autor: jjumbo »

a ja na to wszystko powiem wam tak
kupcie sobie w sklepie folię pakową albo taśmą klejącą pakową zaklejcie sobie chłodnicę , może i silnik , zamontujcie jeszcze koce grzewcze.
Po co wam to wszystko co wy polonezami jeździcie macie przyzwyczajenia jak za komuny pewnie wam tata podpowiedział co zrobić?
Samochody mają taką konstrukcję teraz że nie trzeba zakładać żadnych osłon a co więcej osłony te mogą spowodować u was nietanią usterkę
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Osłona zimowa na grill

Post autor: Nematode »

Wiesz co w sumie to zdałem sobie sprawę, że jeśli brać pod uwagę temperaturę czy nagrzewanie silnika to gra nie warta świeczki. Jednak zaślepienie dolnej kratki w celu ochrony przed solą uważam, że ma sens :)
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Osłona zimowa na grill

Post autor: jjumbo »

to z innej beczki który z was zmieniał chłodnicę na nową bo mu od soli dziurę wyżarło
znajdzie się taki
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Osłona zimowa na grill

Post autor: Zaj007 »

Mój najstarszy samochód ma 16 lat. Jakiś miesiąc temu chłodnicę trzeba było wymienić. Ciekła w miejscu niezarażonym na sól...
Obrazek
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Osłona zimowa na grill

Post autor: eX »

octavia 98r 1wlasciciel, 2 razy wymieniana chlodnica, 2 razy rozszczelniona na samym dole od soli, aktualnie pug 307, 01r, rozszczelniona chlodnica (pierwsza od nowosci) tam gdzie dostawala sie sol, micra 98r zaczela powoli sie pocic ale tym zajal sie juz nastepny wlasciciel.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Osłona zimowa na grill

Post autor: szms »

Obrazek


odgrzewam kotleta...


jako, że zima zbliżą się coraz większymi krokami wraca temat.

Czy ktoś to w końcu używał a nie tylko obracał w głowie, w teorii? ;)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Osłona zimowa na grill

Post autor: rezon »

Ja używałem w O2. W mieście ma to sens - silnik nieco szybciej się nagrzewa. Nie ma różnicy temperatury w trasie - na dole jest cały pas nieosłonięty. Z tego samego powodu osłona przed solą jest tylko hipotetyczna i tak dołem leci więcej. Trzeba by całość zabudować, tak jak mają Pepiki w sklepie.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Osłona zimowa na grill

Post autor: szms »

No tak, ale czy np. też wolniej się nie studzi?
Wiesz, jak auto też stoi na mrozie to sobie tam jakoś trzyma temperaturę dzięki temu czy kompletnie zabieg typowo działąjący na placebo? :D
ODPOWIEDZ