Pojemność zbiornika paliwa w S2

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: Łuki_ssuperb »

lepiej zabrać mu mozliwość tankowania :P
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: whity »

Moze mama mu zabierze komórkę ?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: tomek evo »

Widzę, ze poziom merytorycznej dyskusji jest żenujący. I komentarze NIE NA TEMAT. Do tego jawnie obraźliwe. Temat dotyczy pojemności zbiornika paliwa w Superb 2 wiec jak ktoś dysponuje jakąś wiedzą i ma coś interesującego do napisania w temacie to niech pisze a dziecinne komentarze proszę sobie darować. Dziwie się, ze moderator nie reaguje na niektóre wpisy.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: kamracik »

Moderator Ci odpisał, bak ma 55l i tyle w temacie.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: whity »

tomek evo pisze:Widzę, ze poziom merytorycznej dyskusji jest żenujący. I komentarze NIE NA TEMAT. Do tego jawnie obraźliwe. Temat dotyczy pojemności zbiornika paliwa w Superb 2 wiec jak ktoś dysponuje jakąś wiedzą i ma coś interesującego do napisania w temacie to niech pisze a dziecinne komentarze proszę sobie darować. Dziwie się, ze moderator nie reaguje na niektóre wpisy.
zawsze masz prawo sie poskarżyć tacie i adminowi ! :lol:
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: tomek evo »

kamracik pisze:Moderator Ci odpisał, bak ma 55l i tyle w temacie.
Czyli mam rozumieć, że w instrukcji obsługi jest podana nieprawidłowa pojemność 60 l i nie ma co ryzykować "dojeżdżania baku" tak aby wlewać więcej niż te 55l ? Serio pytam bez złośliwości.
Niby 5l to nieduża różnica ale w trasie przy ekonomicznej jeździe oznacza to praktycznie 100 km różnicy w zasięgu. Może niektórym wydawać się to dziwne ale dla mnie różnica 100 km zasięgu auta na zbiorniku jest istotna. Oczywiście nie w mieście ale w trasie już tak.
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: Łuki_ssuperb »

A jakbyś podczas tankowania pobujal autem może to coś pomoże? Albo lepiej weź rozpęd i taranem przywal w auto... wtedy jest szansa ze albo Tobie albo skodzie się poprawi :lol:
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: orlik »

Kuwa na trasie 100km przy pelnym baku to dla Ciebie różnica?
Ja raz robię na pełnym baku 800 raz 1200, i wszystko zależy od trasy, nastroju i ruchu. Chyba, że bak mam z funkcją rozciągania :lol:
Dojedź do końca paliwo aż zgaśnie, kręcąc się koło stacji jak ktoś Ci doradził i będziesz wiedział ile wchodzi.
A jak nie masz zamiaru tego robić, to nie brnij dalej...
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: Camillinhio »

tomek evo pisze:
kamracik pisze:Moderator Ci odpisał, bak ma 55l i tyle w temacie.
Czyli mam rozumieć, że w instrukcji obsługi jest podana nieprawidłowa pojemność 60 l i nie ma co ryzykować "dojeżdżania baku" tak aby wlewać więcej niż te 55l ? Serio pytam bez złośliwości.
Niby 5l to nieduża różnica ale w trasie przy ekonomicznej jeździe oznacza to praktycznie 100 km różnicy w zasięgu. Może niektórym wydawać się to dziwne ale dla mnie różnica 100 km zasięgu auta na zbiorniku jest istotna. Oczywiście nie w mieście ale w trasie już tak.
Przejechałem S2 ok. 155.000 km. Raz tylko byłem blisko zatankowania ok. 57 litrów. Najczęściej tankowałem pomiędzy 55-56 l. Możesz zatem śmiało założyć, że bak w tym aucie ma taką właśnie pojemność. Tylko pojemność baku to jedno, a rzeczywiste spalanie to zupełnie inna sprawa. W zależności od tempa jazdy, warunków, opon, i miliona innych czynników komputer będzie Ci pokazywał różne dane, które mają charakter czysto orientacyjny. Po to masz rezerwę, żeby po jej zapaleniu się spokojnie zatankować auto. W S2 masz na to średnio od 90-150 km. Przy wskazaniu komputera na 0 km przejedziesz jeszcze 10-30 km (w zależności od wyżej wspomnianych czynników).

Auto użytkowałem przede wszystkim w trasach, i tankowałem tylko na stacjach Aral lub BP. I nie miałem sytuacji, by być zaskoczonym, że mi zabraknie paliwa.

Sytuacje, które przedstawiasz, to szukanie problemu na siłę. Jak masz dłuższą trasę, to się przed nią przygotowujesz (tankujesz, sprawdzasz stacje po drodze, itp.). Jak Ci się spieszy, a pali Ci się rezerwa, to poświęcasz 5-10 minut czasu na tankowanie i możesz gnać dalej (ciśnięcie na rezerwie nie jest najlepszym pomysłem ;)).

I nie miej za złe, że pojawiają się takie, a nie inne komentarze, bo przedstawiony "problem" jest mniej więcej tych lotów, stąd i takie odpowiedzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: CLO27 »

Oj kamil wychodzisz na głos rozsądku w nierosądnych sprawach :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: whity »

Komu by sie chciało jego wywody czytać :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: Camillinhio »

CLO27 pisze:Oj kamil wychodzisz na głos rozsądku w nierosądnych sprawach :lol:
Pokuta za jazdę passatem, do tego niebieskim kombi ;)
Obrazek
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: tomek evo »

Camillinhio pisze:
tomek evo pisze:
kamracik pisze:Moderator Ci odpisał, bak ma 55l i tyle w temacie.
Czyli mam rozumieć, że w instrukcji obsługi jest podana nieprawidłowa pojemność 60 l i nie ma co ryzykować "dojeżdżania baku" tak aby wlewać więcej niż te 55l ? Serio pytam bez złośliwości.
Niby 5l to nieduża różnica ale w trasie przy ekonomicznej jeździe oznacza to praktycznie 100 km różnicy w zasięgu. Może niektórym wydawać się to dziwne ale dla mnie różnica 100 km zasięgu auta na zbiorniku jest istotna. Oczywiście nie w mieście ale w trasie już tak.
Przejechałem S2 ok. 155.000 km. Raz tylko byłem blisko zatankowania ok. 57 litrów. Najczęściej tankowałem pomiędzy 55-56 l. Możesz zatem śmiało założyć, że bak w tym aucie ma taką właśnie pojemność. Tylko pojemność baku to jedno, a rzeczywiste spalanie to zupełnie inna sprawa. W zależności od tempa jazdy, warunków, opon, i miliona innych czynników komputer będzie Ci pokazywał różne dane, które mają charakter czysto orientacyjny. Po to masz rezerwę, żeby po jej zapaleniu się spokojnie zatankować auto. W S2 masz na to średnio od 90-150 km. Przy wskazaniu komputera na 0 km przejedziesz jeszcze 10-30 km (w zależności od wyżej wspomnianych czynników).


Auto użytkowałem przede wszystkim w trasach, i tankowałem tylko na stacjach Aral lub BP. I nie miałem sytuacji, by być zaskoczonym, że mi zabraknie paliwa.

Sytuacje, które przedstawiasz, to szukanie problemu na siłę. Jak masz dłuższą trasę, to się przed nią przygotowujesz (tankujesz, sprawdzasz stacje po drodze, itp.). Jak Ci się spieszy, a pali Ci się rezerwa, to poświęcasz 5-10 minut czasu na tankowanie i możesz gnać dalej (ciśnięcie na rezerwie nie jest najlepszym pomysłem ;)).

I nie miej za złe, że pojawiają się takie, a nie inne komentarze, bo przedstawiony "problem" jest mniej więcej tych lotów, stąd i takie odpowiedzi.
Dzięki za merytoryczna wypowiedź. Dla mnie nie ma większego problemu, że bak ma 55l zamiast 60l tylko chce wiedzieć, że faktycznie nie ma co liczyć, że da się wyjeździć 60 litrów tylko należy 55l uznać jako max. Ja się doskonale orientuje, że komputery pokładowe i wskaźnik zużycia może pokazywać różne rzeczy (użytkowałem w sumie kilkadziesiąt aut) niekoniecznie zgodnie z rzeczywistością. Co do rezerwy to kiedyś przejechałem na rezerwie w jednym aucie ponad 300 km a w innym po ok 60 kilometrach auto stanęło bo zabrakło paliwa mimo, że w momencie zapalenia się rezerwy pokazywał zasięg 120 km (ale jak się okazało komp przekłamywał chwilowe i średnie spalanie i zawyżał zasięg). W każdym aucie jest inaczej dlatego warto wiedzieć jak jest w rzeczywistości. Dlatego grzecznie pytam i nikogo przy tym nie obrażam (przynajmniej się staram). Może z punktu widzenia większości użytkowników wiedza na temat rzeczywistej pojemności baku we własnym aucie jest zupełnie zbędna dla mnie natomiast jest to przydatna informacja m.in po to aby odpowiednio zaplanować tankowania/postoje jadąc z małym dzieckiem autem przez pół Europy (w dodatku np. większość trasy nocą i niekoniecznie cała trasę autostradami). Każdy ma swój osąd czy dany "problem" a właściwie brak rzetelnej informacji jest istotny czy nie istotny. Gdyby to dla mnie było nieistotne to bym nie pytał. Jeśli pytam to znaczy, że z mojego punktu widzenia jest to informacja przydatna i nie należy zakładać z góry że brak rzetelnej wiedzy na dany temat jest dla kogoś nieistotny skoro jest nie istotny dla mnie.
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: marcin wroclaw »

Umarłem:)

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: Camillinhio »

Marcinie, reanimuj się, Kult sobie puść jakiś :D
Obrazek
ODPOWIEDZ