Pojemność zbiornika paliwa w S2

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: rezon »

Też jakoś nie spotkałem zapchanej pompy paliwa. A chyba tylko w Octavii 1 albo Punto (już nie pamiętam w którym) wymieniałem pompę i to dawno temu. A brudne filtry paliwa - owszem widziałem. Jak ktoś jeździ na zbiorniku pół roku to może mu się jakaś woda nazbierać. Ja często zużywam zbiornik w jeden dzień - to kiedy ma mi coś tam parować i skraplać się? BTW topic nie jest o wyższości osuszania zbiornika do zera nad tankowaniem od połowy tylko o pojemności zbiornika i o to pytałem.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: szms »

Masz rację rezon, Neck jeździ mniej więc może sobie tankować, powiedzmy "częściej", część z nas odwiedza stację co najmniej 2 razy w tygodniu tankując pod korek. :)
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: neck99 »

Widzialem kilka bakow. Ostatnio z kilku pasatow b6 z uszkodzonymi pompami. Na forum paska mozna poczytac. U znajomego jak walczylismy z problemem wtryskow wyszlo ze pompa daje slabe cisnienie. Przebieg ok 120 tys ale rok duzy bo 2004. Czyszczenie baku bo na dole takie zgalaretowiale szlamy i nie wiadomo skąd. pewnie bakterie etc.
Dlatego stosuje dodatki do paliwa oraz stosuje sie do zasady czestego tankowania z w/w powodów. Na trasie wakacje czy cos tez co jakis czas postoj wiec tankowanie ;]. Unikam jak ognia rezerwy w miare mozliwosci.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: dato »

Neck, ale słusznie mówią o 2 sprawach:
- pompa ssie od dołu, więc czy wyjeżdżasz do rezerwy, czy nie to i tak zaczyna od ewentualnego "szlamu"
- częste tankowanie powinno uniemożliwić tworzenie się szlamu, a przynajmniej wypłukiwać na bieżąco do filtra...

Masz WaćPan rację co do skroplin - jeśli tankujemy często i do pełna to unikamy tego problemu. Teraz pytanie co robić jak ktoś jeździ i tankuje mniej: lepiej do pełna, czy lepiej częściej, nie do pełna ???
Woda IMO też jak już się w baku znajdzie, to będzie szła w dół, benzyna i ropa chyba są lżejsze (mogę się mylić?)...
whity

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: whity »

Neck99,

Jezeli bym chcial tankowac Co Pol Baku, czyli Co 350 km, To bym zamowil benzyniaka a nie diesla.
A w moim przypadku nie gra role cena paliw,bo mam Karte do tankowania:-)
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: neck99 »

dato pisze:Neck, ale słusznie mówią o 2 sprawach:
- pompa ssie od dołu, więc czy wyjeżdżasz do rezerwy, czy nie to i tak zaczyna od ewentualnego "szlamu"
- częste tankowanie powinno uniemożliwić tworzenie się szlamu, a przynajmniej wypłukiwać na bieżąco do filtra...

Masz WaćPan rację co do skroplin - jeśli tankujemy często i do pełna to unikamy tego problemu. Teraz pytanie co robić jak ktoś jeździ i tankuje mniej: lepiej do pełna, czy lepiej częściej, nie do pełna ???
Woda IMO też jak już się w baku znajdzie, to będzie szła w dół, benzyna i ropa chyba są lżejsze (mogę się mylić?)...

No tylko ze nie ssie od samego dołu. Bo pompa jest oddalona ok 1cm. Tam jest mikro sitko oraz wgłębienie w baku w tym miejscu.

Co do wody dlatego warto stosować preparaty do paliwa o których wspominałem.

Whity :) Nie mówię ze MIUSISZ co pół baku tankować. Ja jadąc gdzieś widzę ze na mojej stronie jest stacja mam ok pół zbiornika mam czas to dotankuje. Na trasie też co jakiś czas przerwa na kawe czy cos to dotankuje. Tez zdarzyło nie sie dojść kiedyś do rezerwy. Ale staram sie unikać i w miare możliwości dopełniać zbiornik częściej. Głównie z powodu jakości paliw.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

lubie sprawdzać wyjechałem bak do końca aż zgasł 300 metrów od dystrybutora wlałem 56,3l pod samiutki korek więcej nie dało rady zbiornik ma 55l z tego wynika a ten litr to w przewody wchodzi
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: Sebastian_M26 »

Ale uruchamiając silnik rano, pompa i tak wssysa wszystkie "brudy", wodę, które to ustały się przez noc. A ta skroplona woda to skąd? Baki przeciekają wam do środka? Jedynie przy różnicy temperatur może coś się tam skroplić na metalowych ściankach baku (którego nie stosuje się już w samochodach osobowych), woda pochodząca z paliwa. Ja maksymalnie wykorzystuję rezerwę jak dojeżdżam do BP na Żarskiej Wsi od strony Rajchu. :lol:
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: rezon »

EMILIOPIASTÓW pisze:lubie sprawdzać wyjechałem bak do końca aż zgasł 300 metrów od dystrybutora wlałem 56,3l pod samiutki korek więcej nie dało rady zbiornik ma 55l z tego wynika a ten litr to w przewody wchodzi
wg instrukcji zbiornik ma 60l. KIlka razy tankowałem ponad 56l, jeden raz ponad 57l. Zawsze dojechałem pod dystrybutor ;) na pewno piszesz o S2 czy o O2?
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

s2 2,0 tdi cfgb jedna oś
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
whity

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: whity »

EMILIOPIASTÓW pisze: zbiornik ma 55l z tego wynika a ten litr to w przewody wchodzi
Ja gdzies czytalem, ze bak w superb II, mial do 08.2010, 55 litrow. Dopiero od 08.2010 zaczeli montowac bak 60 litrowy.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 708
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: rowerek »

Chyba nie. Na międzynarodowej stronie Skody można sobie ściągnąć instrukcję dowolnego rocznika modelowego Superba i niezależnie od daty produkcji instrukcja podaje pojemność zbiornika 60l. Rozbieżność dot. tylko rezerwy. Na początku podawali, że poj. zbiornika to 60l w tym 9l rezerwy, w ostatnich wersjach instrukcji podają, że 60l zbiornik w tym 10,5l rezerwy.
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

ja mam produkcje 11.2011
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
whity

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: whity »

Na niemieckim Forum jest 30 stron na ten temat napisane.
Dlatego tez tam pare uzytkownikow dalo rady dopasowac komputer poprzez vcds
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: rezon »

A możesz wyciągnąć z tych 30 stron ile w końcu wchodzi max do tego zbiornika?
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ