Pojemność zbiornika paliwa w S2

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

a czy ktoś wie ile litrów ma zbiornik w OCTAVI II ??? A ILE MA OCTAVIA III?
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: neck99 »

O2 55L
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

czyli to ten sam kocioł co w s2
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
whity

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: whity »

w O3 jest pojemnosc 50 l
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: szms »

A to nie jest tak, że zbiornik po prostu musi spełniać jakieś minimum, czyli ze średniego spalania auto ma przejchać tyle i tyle np. 600 km i na tyle starcza widocznie bak, więc taki ładują i tyle? Fakt, trochę sztuczna oszczędność, ale wkońcu różnica w cenie auta z doopy też się nie bierze, a produkcja samochodów coraz droższa...
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

chore......... dobrze ,że karnisterka 10l zamiast baku nie dają..........
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

w a6 2,0 tdi wchodziło 92litry
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: grzesiu26 »

Mi się marzy taki zbiornik paliwa, żebym przy pełnym bucie przy każdym tankowaniu doił wodę jak ten gościu :lol:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nLXH1IkUbDo[/youtube]
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: Vedius »

Udało mi się dzisiaj upchać prawie 59L. :!: Do dystrybutora dojechałm na oparach :D
Jak dojeżdżałem do stacji, miałem rogala jak małe dziecko na urodziny :mrgreen:
Rekord tankowania ustanowiony ale nigdy więcej takich numerów :!: :!:
Casa
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 22:11
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: Casa »

sebsek pisze:. Wydaje się, iż te 60 l to jest tylko w instrukcji, a w rzeczywistości zbiornik ma 55 l.
Witam, miałem ostatnio okazję zweryfikować te dane i wydają się być prawdziwe, choć wcześniej miałem wątpliwości.

Tankowałem z mocnej rezerwy, gdyż od momentu wskazania 0km, przejechałem jeszcze ponad 50km, na paragonie widniało zatankowane: 58,98 litra

PS. Widzę, że Vedius wykręcił podobny "wynik", też czułem "mokro" w gaciach z deka, zwłaszcza, że na bocznych dróżkach były same "no name" stacje, aż dojechałem do cywilizacji, gdzie wyłoniła się duża czerwona stacja :D
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: awdurek »

To taki B6 lub A4 ma zbiornik 70l.
Przydał by się jak jechałem do Livigno :)
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: tomek evo »

Szczerze powiedziawszy mnie też bak w S2 denerwuje bo praktycznie w każdym aucie potrafiłem zaleć więcej niż wynosi katalogowa pojemność baku a w S2 trudno mi zatankować więcej niż 56 litrów nawet jak dojeżdżam na oparach do stacji a zalewam aż zobaczę paliwo (albo rozleje). Po przeczytaniu wątku widzę, że to normalne i przy zasięgu 0 można pewnie zrobić nawet 50 Km przy ekonomicznej jedzie choć lepiej nie próbować. Pytanie ile wam wchodzi do baku po odbiciu pistoletu bo u mnie max 2-3 litry i to tez jest inaczej niż w dotychczas posiadanych autach gdzie zwykle wchodziło nawet 8l od odbicia pistoletu do momentu aż pojawiło się paliwo. Zarówno jazda na oparach jaki i zalewanie odpowietrznika nie są zdrowe ale zwykle tankuje pod korek i często dojeżdżam na oparach (no może nie takich ostatnich) i nigdy w żadnym aucie problemów nie miałem. Stosuje za to regularnie dodatki do paliw (Archoil AR6900D-max przy każdym tankowaniu a w zimie w niskich temperaturach dodatkowo depresator AR6350 pomimo, że auto jest garażowane w ogrzewanym garażu) i regularnie wymieniam filtr paliwa co też ma wpływ na kwestie czystości baku. Miałem okazje kiedyś czyścić (mój mechanik znaczy)bak w Renault Masterze z przebiegiem prawie 700 tys. i taki tam syf był na sitku w baku, ze szkoda gadać. A auto większość tankowań miało na zachodniej (DE, AT, FR, IT) ropie.
Ile u was wchodzi po odbiciu pistoletu?
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: CLO27 »

Kufa a ja myślałem, że nie można stwarzać sobie nieistniejacych problemów, a jednak....no jak do baku o pojemnosci 56litrow nie chce wlezc 64...no ni cholery nie wiem..... :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: tomek evo »

Bak ma pojemność wg. instrukcji 60 litrów i zwykle w takich przypadkach podawana jest pojemność samego baku bez przewodów doprowadzających paliwo, które zwiększają rzeczywistą pojemność o kilka litrów. Do Megene 3 żony wchodzi wg. instrukcji 59 litrów a zdarzyło mi zatankować 61 litrów a do zafiry B o pojemności normatywnej 58 litrów aż 63 litry. Nie mówiąc o Masterze, gdzie przy pojemności 100l wlałem raz 109.
Tu bardziej chodzi o to, że auto za pomocą komputera pokazującego zasięg i wskaźnika paliwa mnie "straszy", że już praktycznie pusto w baku a potem na stacji ledwo wchodzi 55l i teraz chciałbym wiedzieć ile tam faktycznie wchodzi i ile paliwa mam w ewentualnym zapasie. Bo z prostej matematyki wychodzi mi, że co najmniej 5 litrów a na tych 5 litrach to w trasie jestem w stanie przejechać nawet 100 km a na pewno w komforcie psychicznym co najmniej 50 km. Brak tej pewności i opieranie się na wskazaniach komputera powoduje, że realna efektywna pojemność baku Superba wynosi nie 60 a 55 litrów a realny zasięg jest o prawie 100 km mniejszy. Może to dla kogoś bez znaczenia ale ja lubię wiedzieć ile mogę bez obaw rzeczywiście na baku przejechać i czasami ta wiedza może być bardzo przydatna bo różnie może być i np. w nocy w Europie może okazać się, że na naszej trasie i w jej pobliżu w ciągu najbliższych 100 a nawet więcej kilometrów nie ma ani jednej czynnej stacji benzynowej i w takiej sytuacji lepiej wiedzieć czy ma się w baku 5 czy może jednak 10 litrów paliwa (i proszę nie pisać, ze niemożliwe bo są miejsca, gdzie przez grubo ponad 100 km nie ma w pobliżu "trasy przejazdu" w ogóle jakiejkolwiek stacji benzynowej nie mówiąc już o stacji całodobowej). Oczywiście najłatwiej napisać, ze najlepiej tankować jak tylko zapali się rezerwa ale w praktyce nie zawsze wszystko jest takie proste i łatwe. Czasami wystarczy, ze wydanie nam niespodziewany nagły i pilny wyjazd i spieszymy się bardzo a tu już się rezerwa świeci i co tera ryzykować zatrzymanie auta czy jechać na najbliższą stację tracąc czas i ryzykując, ze spóźnimy się na pociąg/samolot/do szpitala/na mecz/na ślub itd. W takiej sytuacji wiedza o tym ile faktycznie możemy przejechać (a nie gdybanie) może okazać się bezcenna.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: kamracik »

Ja pierd@#$%... :shock:

Napiszę, że to takie proste, zapala się żydek - tankuję, odbija pistolet - przestaję tankować. Ot to takie proste :roll: Po to żydek się tak wcześnie zapala, aby właśnie ze spokojną głową przejechać te 100km do najbliższej stacji. Niespodziewany wyjazd jak mam żydka zapalonego to zmusza mnie po prostu do tankowania, najwyżej nie zaleję pełnego baku, bo zajmie to mniej czasu aniżeli pchanie auta.

Wszystko zależy od założeń, a Twoje są błędne już u podstawy.
ODPOWIEDZ