Pojemność zbiornika paliwa w S2

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: szms »

Wystarczy tankować co pół zbiornika i nie musisz się martwić, że akurat nie masz paliwa a coś się stało, natomiast na trasie bez problemu przewidzisz, gdzie musisz tankować...
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: Big »

Tomek, ale nie znasz własnego samochodu ??? Zapala ci się rezerwa, zapisz sobie stan licznika. Następnie pojeździj aż do tzw. oparów i zapisz stan licznika i przelicz jaki zasięg masz na rezerwie.
A co do "nagłych "wyjazdów. Jeśli takowe masz (może twój Superb jest karetką pogotowia ;) ) to po prostu po każdej trasie tankuj do pełna i problem zniknie.
Poza tym podjechanie na stację w celu zatankowania paru litrów paliwa to chyba nie zajmuje więcej niż 3-4 minuty, wliczając w to czas potrzebny na uregulowanie płatności. Więc, jeśli nie jedziesz w celu ratowania czyjegoś życia, lub zdrowia, to raczej nie jest to dużo czasu.
Naprawdę nie rozumiem Twojego problemu.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: kamracik »

Myślę, że nikt nie rozumie :lol:
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: tomek evo »

Big pisze:Tomek, ale nie znasz własnego samochodu ??? Zapala ci się rezerwa, zapisz sobie stan licznika. Następnie pojeździj aż do tzw. oparów i zapisz stan licznika i przelicz jaki zasięg masz na rezerwie.
A co do "nagłych "wyjazdów. Jeśli takowe masz (może twój Superb jest karetką pogotowia ;) ) to po prostu po każdej trasie tankuj do pełna i problem zniknie.
Poza tym podjechanie na stację w celu zatankowania paru litrów paliwa to chyba nie zajmuje więcej niż 3-4 minuty, wliczając w to czas potrzebny na uregulowanie płatności. Więc, jeśli nie jedziesz w celu ratowania czyjegoś życia, lub zdrowia, to raczej nie jest to dużo czasu.
Naprawdę nie rozumiem Twojego problemu.
Co to znaczy pojedziesz do tzw. oparów?
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: Big »

Aż komp. zacznie pokazywać ci zasięg 0 km, a wskazówka poziomu paliwa będzie leżała płasko na dole skali.
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: Łuki_ssuperb »

a silnik zassie Ci syf ze zbiornika :lol:
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: piecu »

Musisz wozić kanister z paliwem w bagażniku i któregoś razu jechać aż zgaśnie. Dolejesz sobie i pojedziesz dalej, a po spisaniu licznika będziesz wiedział ile jeszcze można zrobić po osiągnięciu zera.
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: tomek evo »

szms pisze:Wystarczy tankować co pół zbiornika i nie musisz się martwić, że akurat nie masz paliwa a coś się stało, natomiast na trasie bez problemu przewidzisz, gdzie musisz tankować...
Jasne, ze można tankować co pół zbiornika. Można nawet codziennie :D Z tym przewidywaniem bez problemu gdzie zatankować to bym nie przesadzał. Czasami tak się nie da. I czasami tankowanie potrafi trwać kilkanaście minuta albo dłużej. I dieje się to zwykle kiedy się człowiekowi spieszy. Ostatnio np. spędziłem na stacji jakieś 20 minut bo do kazdego dystrybutora było co najmniej po 2 auta w kolejce, jedna kasa a ludzie brali FV i kupowali hod-dogi. Teraz jak stacje zamienią się w niedzielę w markety to tankować będziemy pewnie znacznie dłużej.
Ja bym po prostu chciał wiedzieć ile w rzeczywistości wchodzi paliwa do baku. Z tego co wyczytałem to rekordziści tankowali 58-59 litrów i są 2 opcje albo bak nie ma 60 litrów (chyba, ze liczony jest z przewodami) albo nikt nie wyjeździł baku do ostatnich oparów i przy zasięgu "w okolicach 0" można zrobić jeszcze jakieś 50 km (raz miałem zasięg 0 i weszło mi niecałe 56 l). Zamiast się nabijać może ktoś odpowie czy jak jest 0 zasięgu to znaczy, że rzeczywiście auto zaraz się zatrzyma czy może spokojnie można jeszcze np. 50 kilometrów zrobić?
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: tomek evo »

piecu pisze:Musisz wozić kanister z paliwem w bagażniku i któregoś razu jechać aż zgaśnie. Dolejesz sobie i pojedziesz dalej, a po spisaniu licznika będziesz wiedział ile jeszcze można zrobić po osiągnięciu zera.
To najprostsza metoda ale raczej bym wolał uniknąć takiej sytuacji bo to niezbyt zdrowe dla silnika/układu wtryskowego. Już nawet jazda na totalnych oparach może doprowadzić do zapowietrzenia układu wtryskowego.
Jest tez kwestia tego jak komputer wylicza zasięg i z moich doświadczeń z autami z koncernu VAG-a wynika, że jadąc końcówkę baku bardzo ekonomicznie (najlepiej w trasie)- tak bardzo eko - znacząco wydłuża się moment, w którym na zasięgu pojawia się liczba "0" (i nie chodzi tu to, że jak mniej pali to dalej mam więcej paliwa w baku) i tym sposobem można w bardziej bezpieczny sposób przeciągnąć konieczność zatankowania.
PS. Swojego auta właśnie nie znam jeszcze zbyt dobrze bo dopiero mam go od niedawna. :D
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: Big »

Tomek, czytając Twoje wywody i sztuczne problemy nasuwa mi się już tylko jedna rada. Mianowicie - sprzedaj samochód, a twoje problemy z tankowaniem znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
Chłopie naprawdę jesteś szczęśliwym człowiekiem jeśli masz w życiu takie "problemy".
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: tomek evo »

Big pisze:Aż komp. zacznie pokazywać ci zasięg 0 km, a wskazówka poziomu paliwa będzie leżała płasko na dole skali.
No i właśnie w tej sytuacji do baku wchodzi 55-56 litrów na bak 60 litrów (5 litrów mniej od nominalnej wielkości baku) podczas gdy w innych autach tankuje więcej niż wynosi nominalna pojemność baku. Czyli co bak mniejszy czy tam jest może minimum 5 litrów paliwa do wyjeżdżenia?
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: tomek evo »

Big pisze:Tomek, czytając Twoje wywody i sztuczne problemy nasuwa mi się już tylko jedna rada. Mianowicie - sprzedaj samochód, a twoje problemy z tankowaniem znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
Chłopie naprawdę jesteś szczęśliwym człowiekiem jeśli masz w życiu takie "problemy".
Jeszcze jakaś złota rada? Nikt nie zmusza Cię do czytania ani tym bardziej komentowania.
Ja widzę, że to nie ja ma problem bo po prostu jestem ciekawy i dociekliwy a forum jest od tego aby dyskutować. Jak nie znasz odpowiedzi na zadane pytania i Cię one nie interesują to trudno.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: kamracik »

@Big, teraz rozumiesz nas jak czasem czytamy o ryskach, powłokach itd. :mrgreen:

@Tomek evo, jak tak bardzo jesteś ciekawski to spuść całe paliwo na stacji i zatankuj. Masz problem z czapy, aby brzydziej nie napisać. Nie wiem czego oczekujesz, ale raczej nikt tutaj Ci z tym nie pomoże. Masz bak 55l i to jest jego pojemność.
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: piecu »

Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: CLO27 »

Według mnie ktoś porządnie przyrypał komuś w łeb że się zastanawia czy na litrze przejedzie jeszcze 15km czy będzie musiał pchać........ja pierd czy może ktoś mu zabrać możliwość pisana czegokolwiek..... :lol: :lol: :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ODPOWIEDZ