Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 17 pa藕 2019, o 17:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

Szczeg贸艂owy regulamin dzia艂u znajduje si臋 tutaj: link

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 28 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 2 lip 2019, o 12:03 

Do艂膮czy艂(a): 31 mar 2018, o 14:45
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
bartezzxx napisa艂(a):
Jak mam taki olej to b臋dzie dobry do Superba III 2.0 TSI 280KM ? Sprawdzi艂em poziom i troch臋 brakuje wi臋c ten mam na stanie tylko nie wiem czy mog臋 艣mia艂o dola膰. Zrobione mam ju偶 ok 40 tys km i olej by艂 wymieniamy ju偶 2 razy, najpierw chyba po ok 1000 km a p贸藕niej zgodnie ze wskazaniem chyba ok 30 tys km.
https://ibb.co/M1xbRrf

czyli po tysiaku tez sobie wymieni艂es....

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 2 lip 2019, o 13:57 

Imi臋: Bartek
Do艂膮czy艂(a): 2 lip 2013, o 07:39
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
de_te napisa艂(a):
bartezzxx napisa艂(a):
Jak mam taki olej to b臋dzie dobry do Superba III 2.0 TSI 280KM ? Sprawdzi艂em poziom i troch臋 brakuje wi臋c ten mam na stanie tylko nie wiem czy mog臋 艣mia艂o dola膰. Zrobione mam ju偶 ok 40 tys km i olej by艂 wymieniamy ju偶 2 razy, najpierw chyba po ok 1000 km a p贸藕niej zgodnie ze wskazaniem chyba ok 30 tys km.
https://ibb.co/M1xbRrf

czyli po tysiaku tez sobie wymieni艂es....

Tak po oko艂o 1000 km wymieni艂em olej i chyba filtr oleju.

G贸ra

PostNapisane: 2 lip 2019, o 18:52 

Imi臋: Jan
Do艂膮czy艂(a): 9 lip 2018, o 20:24
Mam wra偶enie, 偶e w膮tek jest tzw. biciem piany. Kolega Sebastian_M26 pokazuje film jak wygl膮da nowy silnik przy zmianie oleju wg serwis贸wki, a kolega bartezzxx tak w艂a艣nie wymienia i jeszcze koledze de_te zachwala. Ob艂臋d jaki艣. A kolega rezon zwraca uwag臋, 偶e watek olejowy ju偶 jest. No ba艂agan si臋 robi, niestety.

G贸ra

PostNapisane: 2 lip 2019, o 22:01 

JanB napisa艂(a):
Mam wra偶enie, 偶e w膮tek jest tzw. biciem piany. Kolega Sebastian_M26 pokazuje film jak wygl膮da nowy silnik przy zmianie oleju wg serwis贸wki, a kolega bartezzxx tak w艂a艣nie wymienia i jeszcze koledze de_te zachwala. Ob艂臋d jaki艣. A kolega rezon zwraca uwag臋, 偶e watek olejowy ju偶 jest. No ba艂agan si臋 robi, niestety.

Janku... a chodzi艂o jedynie o butelk臋 oleju, Hahah.
Kupi艂em ten litr.... olej 偶e z艂otem 90 pln za litr.

I jestem spokojny.
Co do wymiany oleju po tysi膮c czy trzech tysi膮cach czy mo偶e jednak tak jak zalecaj膮 przed 30 000- szczerze??? Mam dylemat bo to tylko kilka st贸wek, ale czy jest sens? Czy nie jest to bicie piany???

Zg艂upia艂em...

Pozdro

G贸ra

PostNapisane: 3 lip 2019, o 05:49 

Twoje auto ma ju偶 prawdopodobnie GPF, wi臋c powiniene艣 do niego la膰 olej 0W20 z norm膮 508/509. Jak autem chcesz d艂ugo je藕dzi膰 to zmieniaj olej max co 10 tys km (tak a propos to w USA zmienia si臋 olej co 5 tys mil). Jak nie masz GPF to mo偶esz la膰 olej z norm膮 504/507. Najta艅szy na rynku jest chyba polski Specol. Sam zalewa艂em go, ale do diesla.
Wyb贸r 0W20 masz tu: https://erwin.volkswagen.de/erwin/downl ... _50900.pdf

G贸ra

PostNapisane: 3 lip 2019, o 06:04 

JanB napisa艂(a):
Twoje auto ma ju偶 prawdopodobnie GPF, wi臋c powiniene艣 do niego la膰 olej 0W20 z norm膮 508/509. Jak autem chcesz d艂ugo je藕dzi膰 to zmieniaj olej max co 10 tys km (tak a propos to w USA zmienia si臋 olej co 5 tys mil). Jak nie masz GPF to mo偶esz la膰 olej z norm膮 504/507. Najta艅szy na rynku jest chyba polski Specol. Sam zalewa艂em go, ale do diesla.
Wyb贸r 0W20 masz tu: https://erwin.volkswagen.de/erwin/downl ... _50900.pdf

A co my艣lisz o pierwszej wymianie po 1000/3000 km?

G贸ra

PostNapisane: 3 lip 2019, o 08:02 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2016, o 23:04
Aktualnie: 272KM
Ja wymieni艂em po 8 tysi膮cach, bo wcze艣niej nie mia艂em czasu.
Silnik GPF mo偶e mie膰 i norm臋 504/507 przynajmniej tak jest u mnie.
Najlepiej zadzwo艅 do serwisu i niech Ci mailowo po VINie sprawdz膮 i potwierdz膮 mailem albo smsem.

G贸ra

PostNapisane: 3 lip 2019, o 08:16 

orlik napisa艂(a):
Ja wymieni艂em po 8 tysi膮cach, bo wcze艣niej nie mia艂em czasu.
Silnik GPF mo偶e mie膰 i norm臋 504/507 przynajmniej tak jest u mnie.
Najlepiej zadzwo艅 do serwisu i niech Ci mailowo po VINie sprawdz膮 i potwierdz膮 mailem albo smsem.

rozumiem, ze za ta wczesniejsza wymiane musia艂e艣 zap艂aci膰
- czy p艂aci艂es za ca艂o艣膰, czy olej kupi艂e艣 sw贸j (przebitke na samym oleju maja chyba 100%)
- jak z kolejnymi wymianami, czy one sa darmowe w pakiecie serwisowym (tym kt贸ry jest gratis) czy nie?

pozdr

G贸ra

PostNapisane: 3 lip 2019, o 08:17 

de_te napisa艂(a):
A co my艣lisz o pierwszej wymianie po 1000/3000 km?

Jestem zwolennikiem (wynika to z mojego do艣wiadczenia i nabytej wiedzy od mechanik贸w) zmiany oleju w nowym silniku po max 5000 km, czy po ca艂kowitym dotarciu si臋 element贸w. Potem co 10 tys km. Dzisiaj koszt wymiany oleju z filtrem to ok. 200-300z艂, wi臋c nie ma co oszcz臋dza膰. Zak艂adam oczywi艣cie, 偶e chcesz tym autem je藕dzi膰 kilka lat, bo jak masz np. w leesingu na 3 lata a potem bierzesz nowe, to sobie tym g艂owy nie zawracaj.
Interwa艂 zmiany oleju zale偶y te偶 od przebieg贸w i sposobu u偶ytkowania. Ma艂e przebiegi, jazda miejska to warunki trudne, wtedy skraca si臋 okres zmiany oleju. Jak auto 艣miga po autostradach 艣wiata to mo偶na wyd艂u偶a膰 interwa艂.

G贸ra

PostNapisane: 3 lip 2019, o 08:38 

de_te napisa艂(a):
- czy p艂aci艂es za ca艂o艣膰, czy olej kupi艂e艣 sw贸j (przebitke na samym oleju maja chyba 100%)
- jak z kolejnymi wymianami, czy one sa darmowe w pakiecie serwisowym (tym kt贸ry jest gratis) czy nie?

Jasne, 偶e sw贸j + filtr sw贸j. Pisa艂em ju偶 wcze艣niej, 偶e w ASO sama wymiana mnie wynios艂a 160z艂 brutto.
Wcze艣niej poprosi艂em ASO o potwierdzenie z jak膮 norm膮 mi olej mog膮 wymieni膰, aby spe艂nia艂 standardy, bo co jak co do nowych silnik贸w z gpf by艂y cyrki z ustaleniem normy.
Dlatego troch臋 si臋 sfrajerzy艂e艣 kupuj膮c litr oleju za 90z艂, jak mo偶na by艂o kupi膰 za ok. 200z艂 lepszy olej, kt贸ry wystarczy艂by na wymian臋 + zosta艂oby na ewentualn膮 dolewk臋.

Tak s膮 darmowe. Ale lej膮 ichniejszy olej, wi臋c jak b臋dziesz chcia艂 znowu ze swoim przyjecha膰 to te偶 Ci go wlej膮, ale b臋dziesz musia艂 sobie go kupi膰.

G贸ra

PostNapisane: 3 lip 2019, o 08:53 

orlik napisa艂(a):
de_te napisa艂(a):

Jasne, 偶e sw贸j + filtr sw贸j. Pisa艂em ju偶 wcze艣niej, 偶e w ASO sama wymiana mnie wynios艂a 160z艂 brutto.
Wcze艣niej poprosi艂em ASO o potwierdzenie z jak膮 norm膮 mi olej mog膮 wymieni膰, aby spe艂nia艂 standardy, bo co jak co do nowych silnik贸w z gpf by艂y cyrki z ustaleniem normy.
Dlatego troch臋 si臋 sfrajerzy艂e艣 kupuj膮c litr oleju za 90z艂, jak mo偶na by艂o kupi膰 za ok. 200z艂 lepszy olej, kt贸ry wystarczy艂by na wymian臋 + zosta艂oby na ewentualn膮 dolewk臋.

Tak s膮 darmowe. Ale lej膮 ichniejszy olej, wi臋c jak b臋dziesz chcia艂 znowu ze swoim przyjecha膰 to te偶 Ci go wlej膮, ale b臋dziesz musia艂 sobie go kupi膰.

dzieki za odpowiedz.

wiesz, sfrajerzy艂em nie sfrajerzy艂em - na mojego maila odnosnie podanie normy oleju czeka艂em 3 dni, za kolejne 3 wyjezdzam, a chcia艂em miec od "W" na dolewke - olac ich.
po powrocie (kilka tys km < 5k) robie wymiane tak jak mi sugerujecie z w艂asnym olejem i wlasnym filterem
po藕niej przechodze na wymiany co 10k,

Pomijam fakt samego oleju i filtra, czy m贸j za kase czy ich - ale zastanawia mnie sama us艂uga serwisowa - przeciez zaplacono za nia w pakiecie.
W ci膮gu 4 lat b膮dz 60k km - tych us艂ug jest 3 (po 30k km lub 2 latach i potem 2x co rok). i faktycznie powinni艣my by膰 zwolnieni z jakichkolwiek op艂at za trzy us艂ugi olejowe.

pozdr

G贸ra

PostNapisane: 3 lip 2019, o 09:42 

B臋dziesz zwolniony, tak jak napisa艂e艣 ale dopiero jak pojedziesz po 30 tysi膮cach albo 2 latach.
Czyli dok艂adnie tak jak jest napisane i do nich przyjedziesz to zrobi膮 Ci ,,darmow膮 wymian臋" (pisz臋 w cudzys艂owie, bo wiadomo, 偶e by艂o za to p艂acone).

Zr贸b interwa艂y co 15 tysi臋cy, ju偶 nie baw si臋 w 10 tysi臋cy, bo to te偶 przerost formy nad tre艣ci膮 w niedokoksowanym aucie.

Ja, jako, 偶e robie ok. 30tys rocznie b臋d臋 je偶dzi艂 po p贸艂 roku za swoje, a za kolejne p贸艂 roku za ju偶 op艂acone, ale ze swoim olejem.

G贸ra

PostNapisane: 3 lip 2019, o 12:02 

orlik napisa艂(a):
B臋dziesz zwolniony, tak jak napisa艂e艣 ale dopiero jak pojedziesz po 30 tysi膮cach albo 2 latach.
Czyli dok艂adnie tak jak jest napisane i do nich przyjedziesz to zrobi膮 Ci ,,darmow膮 wymian臋" (pisz臋 w cudzys艂owie, bo wiadomo, 偶e by艂o za to p艂acone).

Zr贸b interwa艂y co 15 tysi臋cy, ju偶 nie baw si臋 w 10 tysi臋cy, bo to te偶 przerost formy nad tre艣ci膮 w niedokoksowanym aucie.

Ja, jako, 偶e robie ok. 30tys rocznie b臋d臋 je偶dzi艂 po p贸艂 roku za swoje, a za kolejne p贸艂 roku za ju偶 op艂acone, ale ze swoim olejem.

dzi臋kuje bardzo za pomoc
dosta艂em olej
Klasa lepko艣ci: 0W20
Normy: 508 00/509 00
Nr katalogowy: G 052 577 M2

jak kupie olej tej klasy lepko艣ci i normy innego producenta (np castrol) jade po 5000 i wymieniam, nastepny przegl膮d chyba r贸wnie偶 ze swoim olejem (chocia偶 niby ten zachwalaja)

pozdr

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 28 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: