pierwsza wymiana oleju s3 272

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
piotrt122
Posty: 19
Rejestracja: 20 paź 2018, o 13:55
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 272
Imię: Pawel

pierwsza wymiana oleju s3 272

Post autor: piotrt122 »

Dzien dobry,

wiem ze temat wielokrotnie poruszany ale chodzi o nowy silnik zatem pomyslalem ze dopytam bardziej doswiadczonych uzytkownilow.

Auto ma przejechane 8500km. Olej chce kupic we wlasnym zakresie a filtr u dealera zeby pozniej nie bylo klopotu gdyby cos sie stalo z silnikiem. Jesli oczywiscie dealer sie zgodzi na moj olej.

Bede wdzieczny za komentarz.

Pzdr.
piotr26
Posty: 291
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: pierwsza wymiana oleju s3 272

Post autor: piotr26 »

Sprawdź pod maską. Ja ma naklejkę 504.507 ( silnik ten sam ) czyli według serwisu 5W30. W innym wątku niektórzy pisali, że są rozbieżności w samych ASO, bo komuś kazali zalać 0W20.

Olej tylko swój. ASO liczy sobie horrendalne ceny za sam olej ( bez robocizny ). W starym Golfie dawno temu zapłaciłem za sam olej tyle, że kupując we własnym zakresie miałbym tego oleju na 3 ( podkreślam trzy ) wymiany i zostałoby jeszcze na 2 filtry oleju. Od tego czasu olej kupuje tylko swój. Na pewno wyjdzie dużo taniej i jeżeli kupisz dobry olej - na pewno lepiej. Jak ASO nie pozwoli na swój olej, to zmień serwis, jeżeli możesz. Chodzi tu tylko o kasę ( z Twojej kieszeni ).
JanB
Posty: 76
Rejestracja: 9 lip 2018, o 20:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Jan

Re: pierwsza wymiana oleju s3 272

Post autor: JanB »

A musisz zmieniać u dealera? Zmień na olej z żądaną normą jakiejś porządnej firmy plus filtr ori w zaprzyjaźnionym warsztacie (a jak umiesz to sam) i sprawa załatwiona.
PS. Dobrze, że chcesz wymienić przed czasem. Znasz to: https://www.youtube.com/watch?v=nhxYLPvTQOo
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: pierwsza wymiana oleju s3 272

Post autor: baarttbaartt »

Witam,

aktualnie auto moje ma 3500km od nowości. Jak myślicie kiedy najlepiej zmienić po raz pierwszy olej?
Na jaki najlepiej? Sporo osób poleca Motul 5w30 504.507 ale jest kilka modeli na stronie Motula.

Dziękuję za odpowiedź.

Poniżej odpowiedź od Skoda Polska:
Szanowny Panie,
dziękuję za kontakt. W odpowiedzi na Pana wiadomość uprzejmie informuję, że wymiana oleju odbywa się wg wskazań w zestawie wskaźników, czyli w zakresie od 15 do 30 tys. km i nie rzadziej niż co 2 lata. Niezależnie od tego pierwszy raz po 2 latach lub 30 tys. km, potem co rok lub 30 tys. km odbywa się przegląd samochodu.
Infolinia Skoda Polska nie ma możliwości zweryfikowania czy dla modelu, który Pan użytkuje dedykowana jest dodatkowa wymiana oleju. W tej kwestii zachęcam do bezpośredniego kontaktu z jednym z Autoryzowanych Partnerów Serwisowych marki Skoda.
Pełną listę ASO znajdzie Pani na naszej stronie www.skoda-auto.pl w zakładce "Dealerzy".
Dziękuję za zainteresowanie samochodami marki Skoda.

Z poważaniem
........
Infolinia Skoda Polska
www.skoda-auto.pl
Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.
ul. Krańcowa 44
61-037 Poznań
woj_tek
Posty: 108
Rejestracja: 19 lut 2019, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: pierwsza wymiana oleju s3 272

Post autor: woj_tek »

Ja zmieniałem po 2500km na EUROL SYNTENCE FS 0W30 z normą 504.00/507.00 w ASO (olej sam dostarczyłem)
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: pierwsza wymiana oleju s3 272

Post autor: tomek evo »

piotr26 pisze:Sprawdź pod maską. Ja ma naklejkę 504.507 ( silnik ten sam ) czyli według serwisu 5W30. W innym wątku niektórzy pisali, że są rozbieżności w samych ASO, bo komuś kazali zalać 0W20.

Olej tylko swój. ASO liczy sobie horrendalne ceny za sam olej ( bez robocizny ). W starym Golfie dawno temu zapłaciłem za sam olej tyle, że kupując we własnym zakresie miałbym tego oleju na 3 ( podkreślam trzy ) wymiany i zostałoby jeszcze na 2 filtry oleju. Od tego czasu olej kupuje tylko swój. Na pewno wyjdzie dużo taniej i jeżeli kupisz dobry olej - na pewno lepiej. Jak ASO nie pozwoli na swój olej, to zmień serwis, jeżeli możesz. Chodzi tu tylko o kasę ( z Twojej kieszeni ).
Nie 5W30 i 0W20 tylko albo olej z normą 504/507 albo na norma 508/509. Wyznacznikiem jest norma a nie lepkość. Lepkość to pochodna tego co może być w danej normie. Wg. mnie można jechać śmiało do ASO z własnym olejem jednak zalecam olej z oficjalna aprobatą producenta wtedy nie powinno być problemu. Zadzwonić do ASO podać VIN i dopytać o NORMĘ. Albo prościej sprawdzić naklejkę.
ODPOWIEDZ