Jakość wnętrza, spasowanie, wyciszenie S2 vs S3

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
j4r3k
Posty: 92
Rejestracja: 2 lis 2011, o 19:57
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Śląsk

Jakość wnętrza, spasowanie, wyciszenie S2 vs S3

Post autor: j4r3k »

Szukałem ale nie znalazłem tematu poza viewtopic.php?f=6&t=7261 w którym niewiele znalazłem.

Pytanie do tych którzy mieli/użytkowali S3 po S2: jak wypada porównanie jakości materiałów, spasowanie plastików (trzeszczenie), wyciszenie kabiny, komfort zawieszenia między obiema wersjami?

Oglądałem np. S2 L&K z 2014 gdzie np. podłokietnik na tylnej kanapie już przy rozkładaniu trzeszczał niemiłosiernie i tak samo przy opieraniu o niego, reszta wnętrza wydawała się być ok.
Precyzując to chodzi o porównanie S2 po lifcie do S3 z pierwszych lat, z tym samym typem silnika, auta tylko krajowe.

Rozkmimy takie stąd, iż obecnie można nabyć S2 z wysokim wyposażeniem i niższym przebiegiem lub S3 z mniejszym i większym w podobnych kwotach (pomijam fakt iż sylwetka mocno na plus S3).

EDIT:
tutaj znalazłem co nieco, ciekawe https://ciche-auto.pl/realizacje/wycisz ... uperb-iii/
Producent szczyci się poprawionym wyciszeniem w tym modelu – nasze pomiary i obserwacje jednak tego nie potwierdzają. Wg nas nowa odsłona SuperB – popularnego modelu klasy wyższej jest niestety pod względem wyciszenia GORSZA niż poprzedni model II
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Jakość wnętrza, spasowanie, wyciszenie S2 vs S3

Post autor: chudy »

Wyciszenie raczej gorsze, ale to subiektywna opinia. Jakość wykończenia miejscami lepsza, miejscami gorsza.
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Jakość wnętrza, spasowanie, wyciszenie S2 vs S3

Post autor: tomek evo »

VAG robi wg. mnie takie niedostrzegalne oszczędności tu i tam i chyba coś w tym jest bo sporo jest opinii o tym, że S3 jest pod pewnymi względami gorsza od S2. Jak czytam jak ludzie dają nowe auta do wyciszenia bo jest gorzej niż w poprzednim modelu to jest to coś trudnego do zrozumienia. Podobno takie wyciszenie może oznaczać nawet 80 dodatkowych kilogramów!!!
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakość wnętrza, spasowanie, wyciszenie S2 vs S3

Post autor: Camillinhio »

A te 80 kg to odpowiednio wyższe spalanie i emisje, no i oczywiście koszty produkcji ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakość wnętrza, spasowanie, wyciszenie S2 vs S3

Post autor: piramida »

Ja wyciszyłem 3/4 samochodu i przytył około 30-40kg (cały bagażnik wraz z bokami pod szyby i podłoga pod kanapą, wszystkie nadkola, drzwi, klapa, słupki A, podszybie) obecna waga z pełnym bakiem to 1640kg a poprzednio jak go ważyłem wyszło 1590kg z połową baku. Generalnie dobry mod, znaczna różnica w komforcie jazdy, szczególnie w trasie.
ODPOWIEDZ