Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 18 lut 2019, o 04:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

Szczeg贸艂owy regulamin dzia艂u znajduje si臋 tutaj: link

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 9 sty 2019, o 23:32 

Imi臋: Andrzej
Do艂膮czy艂(a): 9 sty 2019, o 23:17
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Witam, od miesi膮ca jestem posiadaczem Superba II i mam dwa pytania techniczne. Czy wyst臋puje zielone pod艣wietlenie przycisk贸w w艂膮czana lampek do czytania z ty艂u ? W moim egzemplarzu wszystkie przyciski i pokr臋t艂a maj膮 zielone pod艣wietlenie, natomiast brak w tylnych w艂膮cznikach lampek. Czy tak ma by膰 ? Drugie pytanie dotyczy szerokich pionowych listew ozdobnych na drzwiach kierowcy i pasa偶era. Na samej g贸rze odchodz膮 mniejwi臋cej o 1mm. Czy w Waszych modelach te偶 wyst臋puje ten problem ?
Pozdrawiam

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 10 sty 2019, o 09:41 

Do艂膮czy艂(a): 30 gru 2017, o 11:56
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 204KM
z ty艂u by艂y dwa rodzaje lampek. Je偶eli masz dach panoramiczny to by艂y zwyk艂e lampki 5N0947291 po bokach nad drzwiami, W przeciwnym razie by艂a centralna lampka 3T0947291. Jedne i drugie nie mia艂y pod艣wietlenia przycisk贸w.

Je偶eli m贸wisz o listwach nak艂adkach, s艂upka B, to tam nic nie powinno odstawa膰, link
na poz. 10.
Jak co艣 odstaje to zapewne uszkodzona g贸rna os艂onka przesuwna - poz. 13

G贸ra

PostNapisane: 10 sty 2019, o 10:35 

Dzi臋ki za odpowied藕. To jest sedan. Czyli pod艣wietlenia nie powinno by膰. Co do nak艂adki to nie wiem czy dobrze opisa艂em problem postaram si臋 zrobi膰 zdj臋cie.

G贸ra

PostNapisane: 10 sty 2019, o 11:50 

Chodzi艂o mi o listw臋 ozdobn膮 przednich drzwi kierowcy i pasa偶era. Generalnie patrz膮c wzd艂u偶 pojazdu wizualnie odstaje na g贸rze o mniejwi臋cej 1mm.

G贸ra

PostNapisane: 10 sty 2019, o 12:52 

wrzu膰 jakie艣 foto, bo wg mnie to piszesz w艂a艣nie o tej os艂onie wg mojego posta powy偶ej.

G贸ra

PostNapisane: 10 sty 2019, o 17:10 

Obrazek
https://1drv.ms/u/s!Aqxn10U4z2-c1BboA1YOdWG-6HMz
Tak to mniejwi臋cej wygl膮da.

A tak moja czarna bestia 1,9 tdi :)
Obrazek
https://1drv.ms/u/s!Aqxn10U4z2-c1BfWtyVBbKifIAg7

Z drugiej strony szkoda 偶e nie pomy艣leli o pod艣wietleniu w tych w艂膮cznikach. Pod艣wietlili nawet regulacj臋 nawiewu na s艂upkach, a w艂膮cznik贸w lampek nie :)

G贸ra

PostNapisane: 10 sty 2019, o 18:33 

Do艂膮czy艂(a): 19 wrz 2013, o 11:33
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Ale na na drugim zdj臋ciu s膮 trzy bestie :) A tak na powa偶nie nic nie powinno odstawa膰- piano na zewn膮trz to troch臋 pomylony pomys艂 od patrzenia si臋 rysuje . Gratulacje z zakupu aby wozi艂a bezpiecznie.

G贸ra

PostNapisane: 10 sty 2019, o 18:41 

Poczekam do wiosny i przyklej臋 :) Wg mnie odstaje ze wzgl臋du na wiek :)

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2019, o 13:54 

czyli to s膮 listwy o kt贸rych pisa艂em. Nie zdejmowa艂em tego nigdy ale w etka (link powy偶ej) na tej poz. 13 jest co艣 co nazwali os艂onka przesuwna, jest ich tam 4-ty na ka偶d膮 listw臋. Mo偶liwe 偶e co艣 tak ju偶 si臋 urwa艂o. W moim starym seacie wiele spraw za艂atwia ta艣ma dwustronna 3M VHB :) ale ciep艂o musi by膰.
Niez艂y felunek. U mnie na bia艂ej kurze poprzednik zamontowa艂 ca艂kiem czarne fele. niby ok, ale mnie to jako艣 nie pasuje. Twoje by艂yby lepsze, wg mnie.

na marginesie, rejestracja RPZ - mam rodzin臋 na Wolicy :) i szwagierk臋 w Urzejowicach :)

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2019, o 21:39 

Dzi臋ki za odpowied藕 :) Te偶 si臋 zastanawia艂em nad ta艣m膮 bo wyznaj臋 zasad臋 "co si臋 z艂o偶y艂o, to musi da膰 si臋 roz艂o偶y膰". Klejenie klejem to ostateczno艣膰. Nawet mam plan, jak b臋dzie ciep艂o to ta艣ma dwustronna plus opalarka 偶eby wyprofilowa膰 t膮 nak艂adk臋. Dzisiaj akurat w Rzeszowie te偶 obejrza艂em czarn膮 superbk臋 i te偶 minimalnie odstaje, wi臋c obstawiam zu偶ycie + wiek. Co do felg to z takimi j膮 kupi艂em plus zim贸wki, ale na lato jak fundusze pozwol膮 to kupuj臋 ca艂e czarne, wizualnie b臋dzie ok. W og贸le ten zakup by艂 dziwny bo by艂em na maxa nastawiony na Insignie :) Ale mechanik u kt贸rego oddaj臋 auto poradzi艂 mi w艂a艣nie Superba z 1,9. Wsiadlem, przejecha艂em si臋 i zakocha艂em. Lubi臋 cisze w aucie, a w Skodzince zero trzask贸w, skrzypienia, wszystko spasowane i.....cisza. Lubi臋 wszystko w oryginale i na pocz膮tku przeszkadza艂o mi 偶e nie mia艂a fabrycznego radia tylko stacj臋 multimedialn膮 Kenwooda. Ale w ko艅cu si臋 przekona艂em tym bardziej 偶e zamocowana jest jak fabryczna i wyczyta艂em 偶e ten model jest w艂a艣nie do VAG-a. Og贸lnie 艣miga, oczywi艣cie rozrz膮d, olej, filtry, aku i 艣wiece powymieniane zaraz po zakupie. Jestem mega zadowolony i ta cisza..... :)

G贸ra

PostNapisane: 12 sty 2019, o 12:28 

polecam naprawd臋, ta艣my z 3M VHB, chyba jaki艣 akryl w艂a艣nie do detali aut. W seacie mia艂em do przyklejenia uszczelk臋 kt贸ra jest mi臋dzy drzwiami i karoseri膮 od g贸ry (w skodzie uszczelki ju偶 tam nie ma bo jest zintegrowana z drzwiami). Uszczelk臋 pr贸bowa艂em klei膰 ta艣mami dwustronnymi. Zacz膮艂em od zwyk艂ej marketowej, ale rozklei艂a si臋 w wielu miejscach, bardzo szybko, potem kupi艂em jak膮艣 dedykowan膮 i polecan膮 do detali aut. Rozklei艂a si臋 po kilku miesi膮cach. Od karoserii zesz艂a bez problemu, ale ju偶 z uszczelki nie da艂o rady, musia艂em j膮 wycina膰 skalpelem :)
Ostatecznie posz艂a 3M i trzyma od 2-lat.
I 偶eby nie by艂o... zawsze przed klejeniem dok艂adnie czy艣ci艂em powierzchnie, potem kilkukrotnie benzyna ekstrakcyjna i na koniec IPA.

Szczerze ci powiem. Te偶 napali艂em si臋 na Insigni臋, bo modele mocno wypasione du偶o 艂atwiej znale藕膰. Kszta艂t karoserii mi bardziej odpowiada艂, ko艂a w standardzie 19" itd. By艂em te偶 ogl膮da膰 2 sztuki. Tak si臋 akurat zdarzy艂o, 偶e w czasie poszukiwa艅, by艂em u 3-ech elektromechanik贸w z moim seacikiem. Od s艂owa do s艂owa i ka偶dy nie poleca艂 Insigni, ka偶dy mia艂 kilka do kilkunastu przypadk贸w roboty elektryki i elektroniki w tych autach.
Na superba trafi艂em przypadkiem. Pojecha艂em obejrze膰 i z miejsca kupi艂em. Nie jest to jakie艣 auto premium, ale po 3-letniej przygodzie z Touaregiem, stwierdzi艂em, 偶e kura mi wystarcza i nie rujnuje portfela :D

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: