VW/Skoda problem z przeglądem.

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: VW/Skoda problem z przeglądem.

Post autor: Big »

Tiaaa, o to Polska właśnie :(
w Niemczech, czy Szwajcarii jest normalnym że auto bez wykonania takiej akcji nie zostanie na przeglądzie dopuszczone do ruchu i nikt z tego tytułu się nie burzy. U nas, jak zwykle, wielka obraza i kombinowanie jak obejść przepisy. Bo przecież dla polaka prawo jest po to aby je łamać i obchodzić.
Polak chciałby mieć pensje taką jak Niemiec, czy Szwajcar, jeździć po takich drogach jak Niemiec czy Szwajcar, i mieć wszystkie przywileje takie jak w tych krajach. Ale już na obowiązki obywateli Niemiec czy Szwajcarii polak patrzy z niechęcią, bo przecież to ograniczenie wolności i nikt mi tu niczego nie będzie zabraniał.
Oj jeszcze ze 2 pokolenia musza wymrzeć żeby zmienić myślenie tego narodu odnosnie kombinatorstwa i omijania przepisów prawa 8-)
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: VW/Skoda problem z przeglądem.

Post autor: Tom-Tdi »

Ja tutaj nie widzę problemu, jadę normalnie na akcję, a potem wgrywam albo starą serię, albo program i po kłopocie.
Awatar użytkownika
Doniec
Posty: 212
Rejestracja: 12 sie 2015, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: VW/Skoda problem z przeglądem.

Post autor: Doniec »

@Big

Masz rację, Ci Polacy są bardzo źli, no bo jak to możliwe, że chcą jeździć autami za które zapłacili... Ciekawe, że w USA jakoś dało się zmusić VW do rekompensat. Jacy ci Amerykanie są głupi, nawet nie wiedzą ze mają obowiązki...

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
JanB
Posty: 76
Rejestracja: 9 lip 2018, o 20:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Jan

Re: VW/Skoda problem z przeglądem.

Post autor: JanB »

edit
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2019, o 16:44 przez JanB, łącznie zmieniany 1 raz.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: VW/Skoda problem z przeglądem.

Post autor: Big »

JanB, no proszę jacy ci Polacy mądrzy. Inni Europejczycy zgadzają się na niszczenia ich własności. Tylko u nas powstał ruch oporu i świadomości. Bo np. taki Niemiec, Szwajcar czy Hiszpan jadąc swoja Skodą czy VW lub Seatem na tą akcje nie mają zielonego pojęcia że niszczy ona jego własność. W tworzeniu teorii spiskowych mamy, jako naród, 1 miejsce na świecie 8-) .

P.S.
Mój przyjaciel ma Seata Exeo z 2.0 TDI który podlegał tej akcji. Był w ASO. Zainstalowano nowe oprogramowanie. Samochód jeździ tak jak jeździł. Nadal jest bezawaryjny. Zużycie paliwa nie wzrosło.
Ostatnio zmieniony 1 sie 2018, o 13:38 przez Big, łącznie zmieniany 1 raz.
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: VW/Skoda problem z przeglądem.

Post autor: chudy »

Problemy z egr po akcji serwisowej są czymś znanym i właśnie głównie widać to w Niemczech, gdzie akcja jest obowiązkowa. Ciekawe, że tamtejsza policja wstrzymała się z wgrywaniem tych zmian. To raczej nie są domysły, że oprogramowanie szkodzi autu, a fakt.
Już abstrahuję tutaj od tego, czy wgrywać się powinno czy nie. Stwierdzam tylko fakt, że jest to szkodliwe i potwierdzone nie przez jakiegoś Janusza z Passatem, tylko przez specjalistów.
JanB
Posty: 76
Rejestracja: 9 lip 2018, o 20:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Jan

Re: VW/Skoda problem z przeglądem.

Post autor: JanB »

edit
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2019, o 16:45 przez JanB, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

VW/Skoda problem z przeglądem.

Post autor: Enriquez »

Ja natomiast myślę, że każdy posiadacz takiego pojazdu doskonale zdawał sobie sprawę z wad jakie miała ta konstrukcja. Teraz natomiast pojawia się okazja do wyszarpnięcia od VW trochę łatwej kasy. I o to chodzi tym oszołomom z tej pseudo organizacji.

Poza tym jak coś się przestaje podobać, to się to sprzedaje i kupuje nowe. Tylko powstaje pytanie, czy nowe znaczy lepsze. W mojej opinii, nie. Będziemy jeździć coraz większym szitem.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ktryk
Posty: 229
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: VW/Skoda problem z przeglądem.

Post autor: ktryk »

Dla Niemca czy oszołoma z USA to tylko samochód ,jak dla nas rower czy telewizor .Zepsuje się to kupi se nowy ,a Polak musi pracować kilka lat na nowe auto. To jest tak jak z paliwem . Niemcowi spali litra czy 2 więcej to jest prawie nic przy jego zarobkach ,a my to liczymy ,bo mamy prawie najdroższe paliwo w Europie w stosunku do tego co zarabiamy. Kilka lat temu powiedział to naczelny Pisior Jarosław i że jak wygrają to zmienia tą patologię PO I od stycznia będziemy mieli pona 60% podatku w paliwie. Polak musi się bronić ,kombinować ,bo zawsze był okradany i będzie dalej . Za dużo to nas kosztuje pracy ,aby tak się zgodzić na większe spalanie i kosztowne awarie.
JanB
Posty: 76
Rejestracja: 9 lip 2018, o 20:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Jan

Re: VW/Skoda problem z przeglądem.

Post autor: JanB »

edit
ODPOWIEDZ