Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 21 pa藕 2018, o 16:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

Szczeg贸艂owy regulamin dzia艂u znajduje si臋 tutaj: link

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 25 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 1 sie 2018, o 11:51 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2012, o 17:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Tiaaa, o to Polska w艂a艣nie :(
w Niemczech, czy Szwajcarii jest normalnym 偶e auto bez wykonania takiej akcji nie zostanie na przegl膮dzie dopuszczone do ruchu i nikt z tego tytu艂u si臋 nie burzy. U nas, jak zwykle, wielka obraza i kombinowanie jak obej艣膰 przepisy. Bo przecie偶 dla polaka prawo jest po to aby je 艂ama膰 i obchodzi膰.
Polak chcia艂by mie膰 pensje tak膮 jak Niemiec, czy Szwajcar, je藕dzi膰 po takich drogach jak Niemiec czy Szwajcar, i mie膰 wszystkie przywileje takie jak w tych krajach. Ale ju偶 na obowi膮zki obywateli Niemiec czy Szwajcarii polak patrzy z niech臋ci膮, bo przecie偶 to ograniczenie wolno艣ci i nikt mi tu niczego nie b臋dzie zabrania艂.
Oj jeszcze ze 2 pokolenia musza wymrze膰 偶eby zmieni膰 my艣lenie tego narodu odnosnie kombinatorstwa i omijania przepis贸w prawa 8-)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 1 sie 2018, o 12:32 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Ja tutaj nie widz臋 problemu, jad臋 normalnie na akcj臋, a potem wgrywam albo star膮 seri臋, albo program i po k艂opocie.

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2018, o 12:41 

Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2015, o 20:00
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
@Big

Masz racj臋, Ci Polacy s膮 bardzo 藕li, no bo jak to mo偶liwe, 偶e chc膮 je藕dzi膰 autami za kt贸re zap艂acili... Ciekawe, 偶e w USA jako艣 da艂o si臋 zmusi膰 VW do rekompensat. Jacy ci Amerykanie s膮 g艂upi, nawet nie wiedz膮 ze maj膮 obowi膮zki...

Wys艂ane z mojego BLA-L29 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2018, o 13:21 

Imi臋: Jan
Do艂膮czy艂(a): 9 lip 2018, o 20:24
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Kolego Big, je艣li moje Pa艅stwo nakazuje co艣, co niszczy moj膮 w艂asno艣膰 - albo przyczynia si臋 do tego, 偶e moje auto poje藕dzi kr贸cej, to wybacz, ale na to si臋 nie zgadzam. Prawie wszyscy u偶ytkownicy diesli wiedz膮, 偶e EGR jest szkodliwy dla silnika, do tego zapychaj膮cy si臋 DPF rodz膮cy niema艂e koszty dla w艂a艣ciciela. Popieram tych, kt贸rzy omijaj膮 durne prawo uchwalane przez durnych pos艂贸w. Wolno艣膰 jest wa偶niejsza.

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2018, o 13:25 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2012, o 17:20
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
JanB, no prosz臋 jacy ci Polacy m膮drzy. Inni Europejczycy zgadzaj膮 si臋 na niszczenia ich w艂asno艣ci. Tylko u nas powsta艂 ruch oporu i 艣wiadomo艣ci. Bo np. taki Niemiec, Szwajcar czy Hiszpan jad膮c swoja Skod膮 czy VW lub Seatem na t膮 akcje nie maj膮 zielonego poj臋cia 偶e niszczy ona jego w艂asno艣膰. W tworzeniu teorii spiskowych mamy, jako nar贸d, 1 miejsce na 艣wiecie 8-) .

P.S.
M贸j przyjaciel ma Seata Exeo z 2.0 TDI kt贸ry podlega艂 tej akcji. By艂 w ASO. Zainstalowano nowe oprogramowanie. Samoch贸d je藕dzi tak jak je藕dzi艂. Nadal jest bezawaryjny. Zu偶ycie paliwa nie wzros艂o.

Ostatnio edytowano 1 sie 2018, o 13:38 przez Big, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2018, o 13:38 

Do艂膮czy艂(a): 12 mar 2010, o 23:26
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Problemy z egr po akcji serwisowej s膮 czym艣 znanym i w艂a艣nie g艂贸wnie wida膰 to w Niemczech, gdzie akcja jest obowi膮zkowa. Ciekawe, 偶e tamtejsza policja wstrzyma艂a si臋 z wgrywaniem tych zmian. To raczej nie s膮 domys艂y, 偶e oprogramowanie szkodzi autu, a fakt.
Ju偶 abstrahuj臋 tutaj od tego, czy wgrywa膰 si臋 powinno czy nie. Stwierdzam tylko fakt, 偶e jest to szkodliwe i potwierdzone nie przez jakiego艣 Janusza z Passatem, tylko przez specjalist贸w.

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2018, o 20:49 

Big napisa艂(a):
JanB, no prosz臋 jacy ci Polacy m膮drzy. Inni Europejczycy zgadzaj膮 si臋 na niszczenia ich w艂asno艣ci. Tylko u nas powsta艂 ruch oporu i 艣wiadomo艣ci. Bo np. taki Niemiec, Szwajcar czy Hiszpan jad膮c swoja Skod膮 czy VW lub Seatem na t膮 akcje nie maj膮 zielonego poj臋cia 偶e niszczy ona jego w艂asno艣膰. W tworzeniu teorii spiskowych mamy, jako nar贸d, 1 miejsce na 艣wiecie 8-)

R贸偶ne s膮 motywacje ludzi. Mam w rodzinie Golfa V 2005r. z silnikiem BKD - pochodzi z Austrii - i wiesz, 偶e Austryjak za艂o偶y艂 do tego auta DPF Remusa!? Pow贸d: dop艂ata 100 EUR przez miasto Linz! My czekamy a偶 si臋 zapcha i w PiS - du z t膮 pseudoekologi膮.

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2018, o 22:11 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Ja natomiast my艣l臋, 偶e ka偶dy posiadacz takiego pojazdu doskonale zdawa艂 sobie spraw臋 z wad jakie mia艂a ta konstrukcja. Teraz natomiast pojawia si臋 okazja do wyszarpni臋cia od VW troch臋 艂atwej kasy. I o to chodzi tym oszo艂omom z tej pseudo organizacji.

Poza tym jak co艣 si臋 przestaje podoba膰, to si臋 to sprzedaje i kupuje nowe. Tylko powstaje pytanie, czy nowe znaczy lepsze. W mojej opinii, nie. B臋dziemy je藕dzi膰 coraz wi臋kszym szitem.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2018, o 23:05 

Do艂膮czy艂(a): 23 cze 2018, o 23:36
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: nie ca艂e 185 i 400
Dla Niemca czy oszo艂oma z USA to tylko samoch贸d ,jak dla nas rower czy telewizor .Zepsuje si臋 to kupi se nowy ,a Polak musi pracowa膰 kilka lat na nowe auto. To jest tak jak z paliwem . Niemcowi spali litra czy 2 wi臋cej to jest prawie nic przy jego zarobkach ,a my to liczymy ,bo mamy prawie najdro偶sze paliwo w Europie w stosunku do tego co zarabiamy. Kilka lat temu powiedzia艂 to naczelny Pisior Jaros艂aw i 偶e jak wygraj膮 to zmienia t膮 patologi臋 PO I od stycznia b臋dziemy mieli pona 60% podatku w paliwie. Polak musi si臋 broni膰 ,kombinowa膰 ,bo zawsze by艂 okradany i b臋dzie dalej . Za du偶o to nas kosztuje pracy ,aby tak si臋 zgodzi膰 na wi臋ksze spalanie i kosztowne awarie.

G贸ra

PostNapisane: 2 sie 2018, o 07:39 

Koledzy Enriquez i ktryk macie 100% racji. Wtr膮c臋 tylko, 偶e nie musimy si臋 godzi膰 na przymuszanie nas do zachowa艅 dla nas niekorzystnych. Ja - dzi臋ki temu Forum :D - jestem coraz bli偶szy decyzji "naprawy" DPF-a i EGR-a i powrotu do "fabrycznych" ustawie艅 producenta.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 25 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: