Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 25 kwi 2018, o 11:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

Szczeg贸艂owy regulamin dzia艂u znajduje si臋 tutaj: link

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 8 kwi 2018, o 17:10 

Do艂膮czy艂(a): 8 kwi 2018, o 16:45
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Witam wszystkich forumowicz贸w. To m贸j pierwszy post, pisz臋 do Was aby zasi臋gn膮膰 porady odno艣nie kupna samochodu jak w tytule. Mam inny roczny samoch贸d z salonu ale chce da膰 go 偶onie i kupi膰 sobie nowe kombi za oko艂o 70-80 ty艣 z艂 ale mam mo偶liwo艣膰 kupna od bliskiej rodziny za 40 ty艣 ( normalnie by wo艂ali za niego oko艂o 50) Superba/ Superbe ? II z 2012roku 2.0 tdi 170km 4x4 nie wiem jaka to wersja wyposa偶enia ale ma drewniane wstawki mo偶e to co艣 podpowie. Auto by艂o kupione w salonie i u偶ytkowane w 95% na trasy. Dotychczas wymienione by艂y w nim 3 wtryskiwacze i to wszystko. Obecnie ma przebieg co艣 ko艂o 150 ty艣 km. Na pewno by艂 regularnie serwisowany w ASO i jest bezwypadkowy.
Chcia艂bym si臋 dowiedzie膰 jak si臋 spisuje ten samoch贸d i silnik g艂贸wnie pod wzgl臋dem awaryjno艣ci bo czytam wiele opinie, du偶o sprzecznych a tych odmian silnik贸w jest kilka . Jakie s膮 koszty przegl膮d贸w i czy w og贸le taki zakup jest op艂acalny. Robi臋 niezbyt du偶o kilometr贸w bo oko艂o 20 ty艣/ na rok. Do pracy mam oko艂o 10km po mie艣cie, ale regularnie co tydzie艅 robi臋 tras臋 minimum 200km a raz w miesi膮cu dodatkowo 500km.
Bardzo was Prosz臋 jako u偶ytkownik贸w tego samochodu o jakie艣 wskaz贸wki/ porady. Dodam 偶e autem kt贸re chcia艂em kupi膰 jako nowe jest leon 1.4tsi /1.6 tdi kombi.
BTW Niestety takie s膮 teraz czasy 偶e albo trzeba kupi膰 mamuta wolnoss膮cego 1.6 albo turbo wynalazek.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 8 kwi 2018, o 20:59 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Co prawda benzyna - ale praktycznie przez 200kkm niemal tylko eksploatacja. Usterki - klapka wlewu paliwa, klamka pasa偶era Kessy i ostatnio klamka kierowcy ;) . Zawieszenie - dr膮偶ki, gumy, itd.. - bez wymian. Silnik TSI - w doskona艂ym stanie. W por贸wnaniu do poprzedniego Outlandera - wz贸r trwa艂o艣ci i niezawodno艣ci.

G贸ra

PostNapisane: 8 kwi 2018, o 22:46 

Imi臋: Ralph
Do艂膮czy艂(a): 28 cze 2017, o 21:51
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
U mnie 1.6 TDI kombi wersja GreenLine po ok.171kkm zawieszenie/DPF/EGR/turbo/wtryski/sprz臋g艂o bez napraw.Klapka potwierdzam raz si臋 zacie艂a,ale lekko piz艂em i si臋 otworzy艂a,spryska艂em dzyndzelek/rygielek szprajem silikonowym i po problemie.U偶ytkowanie bardzo podobne do twojego jakie艣 10km dziennie po mie艣cie,ze 2 razy na miesi膮c autostrada do Dublina (jakie艣 320km w te i wefte).Najwi臋kszy dotychczas problem to aktualizacja map w columbus ale wszystko ogarni臋te.Raz czy dwa pokaza艂o si臋 偶e spali艂a si臋 偶ar贸wka cho膰 wszystkie by艂y dobre.
Dwa razy zrobiona trasa z Irlandii do Polski z przerwami tylko na promy i dolewki bez jakiegokolwiek problemu.Demon pr臋dko艣ci to to nie jest ale za to spalanie symboliczne.Kupiony ze salonu skody w irlandii sprowadzony przez nich z oddzia艂u w anglii.Servisowany od pocz膮tku w skodzie ja to kontynuuje.Z wi臋kszych wad moim zdaniem w chuj za gruby s艂upek A.W por贸wnaniu do BMW 7 kt贸re mia艂em poprzednio komfort por贸wnywalny a servisowanie prawie za darmo.Dzieciaki m贸wi膮 偶e fajny ale wol膮 je偶dzi膰 Grand Scenikiem 偶ony.

G贸ra

PostNapisane: 9 kwi 2018, o 10:04 

Do艂膮czy艂(a): 8 kwi 2018, o 16:45
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
No ja w艂a艣nie rok temu kupi艂em sobie Tucsona 1.6 gdi ale to samoch贸d nie dla mnie. Ani to jedzie na zakr臋tach si臋 pochyla wogole nie widzia艂em si臋 w tym aucie i czar po roku prys艂 dlatego chc臋 kupi膰 sobie jakie艣 szybkie kombi a tego da艂em zonie. Tylko 偶e zwykle bra艂em nowe auta mo偶e z troch臋 ni偶szej p贸艂ki ni偶 superb. A mo偶e kto艣 si臋 wypowie kto ma ten silnik 2.0 TDI Z autopsji wiem 偶e zbiera si臋 nie藕le ale czyta艂em o p臋kni臋tych Glowicach dziurawych blokach silnika problemie z pompa oleju 艂膮cznie z zatarciem silnika itp. Czy to w tym silniku czy poprzednim? To 偶e z czasem b臋d臋 musia艂 zrobi膰 sprz臋g艂o EGR czy turbo wiem ale auto bior臋 tanio i te 10 tys jestem w stanie na to wyda膰.Martwia mnie te powa偶ne usterki o kt贸rych napisa艂em wczesniej

G贸ra

PostNapisane: 9 kwi 2018, o 11:13 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
w mocno poprzednim - 2004-2006

G贸ra

PostNapisane: 9 kwi 2018, o 11:33 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2012, o 17:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Wojciech, moja opinia jest taka. Je偶eli rozwa偶asz kupno fabrycznie nowego auta a jako alternatyw臋 dla niego u偶ywk臋, to ja nawet chwili bym si臋 nie zastanawia艂 tylko bra艂 n贸wk臋!
Nowe, to nowe. Konfigurujesz pod siebie masz gwarancj臋. Kupujesz auto kt贸re nie je藕dzi艂o po drogach wiec stan jego wyeksploatowania to 0%.
U偶ywane auto, jakie by ono nie by艂o, jest w jakim艣 tam stopniu ju偶 wyeksploatowane i wcze艣niej czy p贸藕niej trzeba b臋dzie w nie zainwestowa膰 troch臋 grosza i ... czasu, bo naprawa nie trwa minut臋. Po 150 tys km zawias te偶 nie jest ju偶 taki jak w fabrycznie nowym aucie. To samo wn臋trze kabiny. Tu rysa, tam cos trzeszczy tu plama - jak to w u偶ywanym aucie po 150 tys km.
Ja bym si臋 na u偶ywk臋 si臋 nwet nie patrzy艂, tylko bra艂 n贸wk臋.

P.S.
Problemy 2.0 TDI o kt贸rych piszesz dotyczy艂y starego silnika z pompo wtryskiwaczami. W tym 2.0 TDI z Superba II te problemy nie wyst臋powa艂y.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: